Mishak - Komentáře

Všichni jsme hleděli vzhůruVšichni jsme hleděli vzhůruT. Wallach

„Nejlepší knihy nevyprávějí o tom, o čem jste nikdy dřív nepřemýšleli. Vyprávějí o tom, o čem přemýšlíte neustále, akorát vás nikdy nenapadlo, že o tom přemýšlí i někdo jiný.“

Ano, to je pravda. Neustále se zamýšlím nad tím, jak bych žila, jak bych změnila svůj život, kdyby měla přijít nějaká katastrofa. Zda mám nějaký sen, který bych si chtěla splnit. Nějak můj život vyplňuje spíše stereotyp a možná je na čase být opravdu tím, kým chci být! Možná jsem od knihy čekala jakýsi návod, jak se vyrovnat s neodvratitelným koncem.

Číslování kapitol jako odpočet? 10-0? To vidím opravdu poprvé a upřímně to na mě působilo dost smutně, jako by se něco uzavíralo – což byl ostatně záměr. Neobvyklé, avšak velmi působivé… Je to jedna z věcí, nad kterými se pozastavíte, jakmile si ji uvědomíte a začnete listovat knihou a zkoumat, zda je to opravdu tak, jak si myslíte. Zda kapitoly opravdu něco odpočítávají…

Je pravda, že každý by se v takovéhle situaci zachoval jinak – ostatně stejně tak jednotliví lidé v knize. Strašně moc se mi líbilo, jak byla každá postava jiná – sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec – a každý se s onou situací vyrovnával po svém.
Hodně jsem se pozastavovala nad krutostí některých lidí. Ano, každý je jiný, ale to ani při blížící se katastrofě nemohou lidé držet pospolu? Chovat se slušně?

Bylo by super, kdyby byla kniha pojatá i trochu jinak – několik lidí, ale každý z jiného kouta naší planety =) Určitě by stálo za to sledovat osudy těch několika lidí před katastrofou v jiných částech světa, s jinými lidmi, v jiných prostředích, atd. Určitě by tam mohlo být více příběhů a kniha by byla třeba ještě lepší. I když nemohu říct, že bych byla zklamaná. Právě naopak!
Příběh jsem hltala slovo za slovem, větu za větou, stránku za stránkou… Držela jsem všechny palce, které mám, aby vše dopadlo dobře. Ostatně – ono vše dobře dopadlo, záleží na tom, z jakého úhlu se na vše díváte… =)

14.03.2016

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJ. Niven

Velmi silná kniha, která všem krásně ukazuje, jak těžké je žít s bipolární poruchou, kterou trpěl Finch. Pobrečela jsem si, nebudu lhát. Kniha ve mně zanechala spoustu věcí, pocitů, myšlenek, ale na papír je dát nedokážu… Držela jsem všechny palce, které mám, aby kniha skončila dobře, ale………

Knihu oživovaly vložené ilustrace = lístečky z poznámkových bločků. Doplňovalo to tu nádhernou atmosféru, kterou kniha měla, když si Finch s Violet hráli se slovy. Bylo nádherné být chvíli součástí jejich světa.

Kniha si zaslouží 5 hvězdiček… A myslím, že by mohla pomoci spoustě lidí, kteří se o svých problémech stydí, či z nějakého důvodu bojí mluvit.

13.12.2015

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbeníDárek z pravé lásky: 12 zimních políbeníS. Perkins

Vezmeme to zase pěkně z vrchu – obal je nádherný, na dotek krásně sametový, ale ty růžové stránky? Nejsem zastáncem růžové a to jsem holka! Na mě jí tam je až moc… Kdyby byly všechny okraje stránek trochu jemnější, vypadalo by to pro mé oko lépe. Ale naštěstí se kniha nehodnotí podle obalu ;)

Když se mi dostala do rukou, tak jsem si řekla, že je zrovna 2.12. a že z téhle knihy budu mít nedokončený adventní kalendář – každý den jedna povídka (no, na ten čokoládový jsem už trochu stará) =) A stalo se… Povídky jako žánr zrovna moc nevyhledávám, ale před těmi vánoci jsem si řekla, proč to nezkusit a nezpříjemnit si to čekání příjemnými příběhy =).
Nejvíce jsem si oblíbila tyto příběhy: Najdeš mě podle Polárky, Andílci ve sněhu, Váš záskok za Santu, Kyblíky s pivem a Jezulátko; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Vítejte ve Vánocích, CA. Nemohu však říct, že by ostatní příběhy nebyly dobré, jen mne tolik nezaujaly, ať už obsahem, či stylem psaní.

Závěrem…
Asi se budu opakovat, ale proč sakryš nikdo ještě nevymyslel „24 povídek aneb adventní kalendář pro knihomoly“? Nebylo by to super? Každý den do Vánoc si najít čas na přečtení jedné povídky? Já jsem si to čekání na každodenní povídku z 12ti dní velmi užívala =) A neskutečně jsem se na další dny těšila =) Nemůžu hodnotit knihu jako celek, jako jeden ucelený příběh – bylo tam těch příběhů přece jen trochu víc. Jen vím, že některé byly hezčí, jiné se mi líbily méně, ale každý z nich měl své kouzlo, které k Vánocům prostě patří! Já jsem si čtení moc užila!! A kniha si zaslouží podle mého názoru 4 hvězdičky...

13.12.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Opravdu silná kniha... Četla jsem kdykoliv jsem měla volnou chvíli (a že takovýhle žánr zrovna nevyhledávám). Hodně se mi vryla pod kůži... A díky ní jsem si uvědomila, že život máme vážně jenom jeden a je potřeba ho ŽÍT!!!!
Teď půjdu mile ráda na film do kina si poplakat... =)

02.07.2016

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Nedá se nic dělat, ale mně se kniha i přes mediální humbuk neskutečně líbila!! Střídání postav dokonale udržovalo v napětí, postavy byly procítěné, každá měla něco do sebe a žádná nebyla stejná! V některých chvílích mě až neskutečně mrazilo. Proces rozpojování je strašný - úplně jsem ho viděla a měla strach, že se to může stát co nejdříve i v dnešní době...
I přesto, že je kniha dystopií, nebyla stejná jako jiné dystopie. Měla hodně do sebe, vedla k zamyšlení nad hamižností dnešních lidí. V knize je spousta zvratů, osudy jsou krásně propojené, nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že mě mrzí, že nevím, co se stalo s dopisy, které rozpojenci psali u Sonii svým rodinám, atd.
Už jen z toho obalu a citátu: "Zůstat pohromadě je jejich jedinou nadějí." neskutečně mrazí. Už jen proto, že má dva významy. Brrrrr....
Za mě by kniha klidně mohla takhle skončit a pokračování mít nemusela. Ale proč by ne ;)

Za mě 5 hvězdiček. Splnila a dokonce i v něčem předčila má očekávání!

26.06.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Nemůžu si pomoct - obrovský závan nostalgie!!!! A ať si říká kdo chce, co chce, tu hru bych chtěla vidět!! Určitě by stála za to =)
A co na tom, že děj skáče a je zmatečný a je krátký a je já nevím, co všechno... Má to fanoušky Harryho vrátit do jeho světa aspoň na chvilku zpátky, připomenout jim, co všechno tenhle úžasný svět nabízí a jak rádi jsme byli dříve jeho součástí!!!!!!!! A já jsem jí byla ráda a budu jí pořád!!

Celé mé hodnocení k nahlédnutí zde:

26.09.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Miluju knížky, které mají více než jen 200 stran! O to déle v příběhu můžu zůstat - a já jsem byla ráda součástí toho Lieselina, i když velmi smutného, silného a plného slz! Děkuji =)

31.10.2016

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJ. Dashner

Co mi to sakra ten autor dělá???? ... Nemůže jim ty vzpomínky prostě rovnou vrátit????

Kniha super, zvraty nečekané a skvělé =) Byla jsem napnutá od začátku až do konce a kolikrát se i bála... Neustále jsem se kousala do ruky nervozitou a nejistotou a pořád čekala, že se snad už konečně dozvím trochu víc. Ano, něco málo tam bylo, ale pořád to není ono a třetí díl zatím není.... =( nu, myslím, že budu muset vydržet napnutá až do té doby, než vyjde... A neustále mě to bude nutit nad knihou přemýšlet =)

Každopádně postavy jsou skvělé (jen mě mrzí, že neměl tolik prostoru v knize Newt), děj rychlý, měl spád, byl napínavý... Za mě určitě 5 hvězdiček a opravdu se těším, až zjistím, jak to všechno je. Doufám, že to bude stát za to, abych se nestyděla za těch udělených 5 hvězdiček...

04.02.2015

Město nebeského ohněMěsto nebeského ohněC. Clare (pseudonym)

Nedokázala jsem si představit, jak by tenhle příběh měl skončit, jak bych si přála, aby skončil, ani jak skončí… Hodně věcí jsem si přála, aby dopadlo jinak, ale bohužel, nemůže všechno dopadnout dobře… Ovšem je fajn, že autorka nezabíjí hlavní postavy… Ve skutečnosti jim udělá něco mnohem horšího…

Kniha je nejtlustším svazkem série a tudíž velmi obsáhlým. Nebyla plná bojů s démony, války se Sebastiánem, ani domlouváním strategií. Hodně se v ní mluvilo, řešily se vztahy, vzpomínky, city. Příběh byl doplněn o doplňkové postavy z autorčiných dalších sérií (např. pekelné nástroje). Za celou sérii mi hlavní postavy velmi přirostly k srci a vím, že se k nim jednoho dne vrátím a celý příběh si přečtu znovu. Série je mojí srdcovkou a velmi obdivuji autorku, jak tohle dílo zvládla vytvořit =) Musí za ním být spousta práce, neomezená fantazie a vůbec všechno, co dělá knihu skvělou knihou =) Autorka je prostě mistryní svého žánru =)

Musím říct, že je kniha výborným závěrem série (I když bych byla samozřejmě radši, kdyby nikdy neskončila). Za mě 5 hvězdiček a kdyby to šlo, dám i víc. Skvělá kniha!!!

13.02.2015

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

To je jako konec????!!! No, to mi budete muset vysvětlit, paní Howardová!!

První díl jsem hltala slovo po slově s nadšením - byl to takový úžasný úvod do Říše divů... Ale druhý díl s Říší divů v lidském světě? WAU!!!! Nemůžu říct nic jiného,než že jsem naprosto učarovaná autorčiným stylem psaní, její fantazií, jejími skvělými postavami, minulostí všech postav a hlavně... hlavně její Říší divů!
Kniha se četla naprosto sama, lehounce jako pírka ze křídel Alysson a Morfea. Úžasné popisy nenechají spát ani kousíček Vaší fantazie, neustále se budete snažit si představit tu krásu/ošklivost popsanou tím nádherným a originálním fialovým písmem. Dokonce se Vám o ní může i zdát - což se mně několikrát již stalo =). Budete doufat, plakat, držet všechny palce (nebo možná, jako v mém případě, okusovat všechny nehty na rukou), nadávat, vztekat se, nervovat se a očekávat velký konec, který je v tomhle případě opravdu NESKUTEČNĚ NEUVĚŘITELNÝ! A opravdu ho od začátku knihy nečekáte - všechno se totiž obrátí naruby!
Naprosto upřímně říkám, že jsem knihou naprosto unesená a nemůžu se dočkat posledního dílu, po kterým sáhnu hned, jakmile se mi dostane do mého zorného úhlu. Ode mě si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček...

VZKAZ PRO AUTORKU - doufám, že když jste si na nás vymyslela takovýhle konec, že nás nenecháte dlouho čekat na třetí díl... Protože mám pocit, že to čekání bude hoooodně dlouhé...

06.10.2015

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruB. A. Sáenz

Vezmeme to zase pěkně z vnějšku. Kniha má nádherný obal! Když po něm přejedete, je lehce sametový (Nebo to tam vnímám jen já? Kdo ví… =)).
Příběh je krásný, plný přímých řečí – občas jsem se ztrácela, která věta patří komu, ale ve finále jsem přišla na to, že to vůbec není důležité. V těch větách byla spousta věcí, podstatných věcí a je vlastně jedno, kdo je vyřkl. Hlavně že je někdo řekl – to je to důležité. Příběh je plný citátů a moudrých myšlenek. Možná se naskytne otázka, že takhle nemohou smýšlet patnácti letí kluci, ale já si spíš říkám, proč by nemohli? Jsou lidé, ať už mladší nebo starší, kteří se zamýšlejí nad sebou, svým životem, svým údělem, atd. A je přece naprosto jedno, kolik je jim let.
Děj ubíhá poklidně, krásně, lehce se čte. Příběh je to ale velmi hluboký a plný citů, který mě donutil přemýšlet. Postavy jsou velmi dobře vykreslené, velmi příjemné a sympatické.
Moc se mi líbilo propojení kluků, ale i jejich rodičů, kteří o ně měli zájem, mluvili s nimi, atd. A myšlenka, že „Každý kluk by měl vlastnit psa“ je úžasná, ostatně podle mě by měl vlastnit psa každý dobrý člověk =).
Nemám nic, co bych knize vytkla. Splnila veškerá má očekávání. Poplakala jsem si, zasmála jsem se, dokonce jsem se i přistihla, že si vyhledávám a poslouchám písničky, o kterých se v knize psalo a že zkoumám a prohlížím obrazy, které Dante ve svých dopisech zmínil.

S knihou jsem strávila opravdu krásné chvíle a musím říct, že si jí jednou určitě přečtu znovu. Za mě nelze jinak, než udělit 5 hvězdiček. Každopádně doufám, že i já někdy odhalím všechny záhady vesmíru...

24.11.2015

Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJ. Green

Já prostě miluju Johna Greena!!! A když se k němu přidá David Levithan, tak to musí stát rozhodně za to!!!

Styl psaní kapitol s Willem, který trpí depresemi, k němu krásně seděl. Úplně jsem si připadala, jako že mě pustil do své hlavy. Bez jakýchkoli velkých písmen, vždyť na nich nezáleží – stejně se jimi nic nezmění. Tenhle Will byl hodně temný, zklamaný životem, všemi věcmi, které se mu staly.
Opravdu styl psaní těchto kapitol je skvělý. Ani vám po několika stránkách nepřijde, že je tam absolutní absence velkých písmen, protože to skvěle do psychiky Willa zapadá. Ale neříkám, že jsem se zpočátku nad tím nepozastavila: „Cože? Bez velkých písmen? No dobře.“

Na druhou stranu Will číslo 2 od Johna Greena byl typický kluk, který „drží hubu a krok“. Neříká své názory nahlas, na ničem mu nesmí záležet. Má dvě pravidla, kterých se drží, až nakonec zjistí, že o tom přece život není. A to je dobře =).

Ale co je na knize to nejlepší? … Není vlastně vůbec o nich! Je o přátelství a lásce. Dá se v ní najít tolik hezkého, ale i temného.

„JSEM, CO JSEM, A TO JE SKVĚLÝ!“

V závěru se mi líbil rozhovor Johna s Davidem o knize =). Bylo to krásné zpestření.

Za mě je to určitě 5 hvězdiček, protože jsem si čtení maximálně užila, zasmála jsem se a hodně jsem vzpomínala na své hlášky ze střední a kamarády. Je skvělý kolem sebe mít ty nejlepší lidi =).

25.04.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Obvykle tenhle žánr knih nečtu, ale když jsem v kině viděla trailer na film, hned jsem po knize sáhla, abych si ji přečetla dřív, než uvidím film (naopak to prostě nesnáším =D). A vůbec toho nelituji!
Příběh je vyprávěn třemi ženami v několika časových rovinách. Autorka ho napsala velmi čtivě, takže vás nutí číst pořád dál a nepřestávat. Knihu jsem opravdu hltala jedním dechem a pořád se zamotávala do spletité pavučiny lží, charakterů postav, atd. Pro mě kniha měla vše, co by správná kniha mít měla! Nevím, jestli si jí někdy přečtu ještě jednou, protože už to nebude takové tajemné a nemohla bych už přemýšlet, kdo "to" udělal, ale každopádně jí patří jedno krásné místo v mé knihovničce =)
Takže za mě (jak jinak) jí patří 5 hvězdiček a těším se na ztvárnění filmové.

Celé mé hodnocení najdete zde:

25.09.2016

KořenyKořenyA. R. Cremer

Po takové dlouhé době pokračování.... No, upřímně, dost jsem se v tom ztrácela.... Hlavně mi úplně unikaly souvislosti v ději a nepamatovala jsem si absolutně postavy - kromě Rena samozřejmě, to byl můj hrdina už ve Smečce =) Ten se nezapomíná...
Děj se pohyboval strašně rychle, než jsem se nadála, byla jsem na konci knihy. Ale musím uznat, že i přes motanice na začátku se i vlastně líbila a těším se na pokračování =) Hlavně jsem ráda, že se kniha konečně netočí kolem Shay a Cally, ptž Shaye jsem upřímně nenáviděla... A Callu za její rozhodnutí být s ním taky...
Knize dávám 3 hvězdičky a čekám na pokračování =)

26.06.2014

Ptačí zpěvPtačí zpěvM. Spooner

Tak dlouho jsem knihu odkládala, až jsem po ní nakonec sáhla. A nedokážu pochopit, proč jsem to neudělala dřív! Naprosto mě pohltila! A to nejenom svou nádhernou obálkou.

No, začátek byl pro mě jaksi méně zajímavý – vždyť kdo by byl nadšenej z lezení kanálama se zatuchlým vzduchem, kdy se hlavní hrdinka těší na jedinečnou událost v životě – Kouzlobraní. Z počátku vůbec nevíte, jak město funguje, o co v knize vlastně jde a možná se i budete ztrácet, jako já, ale po několika stránkách už budete začtení do krásného příběhu, který opravdu není obyčejný.

Kniha je i přes dlouhé popisy, které spíše nevyhledávám, ale zde knize propůjčují neuvěřitelnou krásu, velmi čtivá. Zápletky jsou opravdu úžasné a musím říct, že veškerá pravda, kterou Vám odhalí autorka na začátku knihy, se v průběhu příběhu úplně změní – a věřte mi, že v momentech, kdy to vůbec nečekáte! Neměla jsem sílu zamáčknout slzy, nevykřikovat „NE, CO MI TO SAKRA, MEAGAN, DĚLÁTE?“ na celou vesnici, či se vůbec odtrhnout od čtení. Kniha Vám ukazuje neobyčejný příběh, který opravdu stojí za přečtení.

U mě zabodovala na 100%! Mrzí mě, že jsem ji tak dlouho odkládala! Opravdu se těším, až vezmu do ruky její druhý díl!

26.04.2015

ČarověníkČarověníkM. Rejfová

V první chvíli mě neskutečně zklamal začátek… Během 3 stránek bylo po výpravě do lesa pro čarověník, včetně setkání se třemi divnými postavami – no, anotace v první kapitole a šmitec… =( A já se těšila na pořádný vzrůšo… Inu, nekonalo se… Bohužel...

Naopak moc se mi líbí a je svým způsobem blízký styl mluvy hrdinů – bodeť by ne, český jazyk, české výrazy, je to hold něco jiného než překlady knih z angličtiny. Některé hlášky a humor v knize byly fajn, ale musím říct, že bylo i několik momentů, a nebylo jich zrovna málo, kdy bych zrovna humor do textu nezařadila – prostě se mi tam nehodil. Každopádně všechno je to takové moc rychlé, nedotažené… Když přijde zajímavá chvíle, přijdou také 2-3 věty, které jí rychle zaženou. Ach jo… Škoda, kniha má dobré téma, které mohlo být mnohem obsáhlejší a lépe zpracované (pak by kniha určitě mohla mít i pokračování, či více stránek).
Navíc, když už měla Jindřiška být se Štěpánem, tak bych je nechala být spolu už od začátku knihy a ne po prstenu, když ty city byly tak nucené a neskutečné – nikdo se takhle rychle přece nezamiluje, atd. Takhle to prostě nechodí.

Kapitoly ozdobené kouřem vůbec nevypadaly špatně =). Celkově vzhledově je kniha krásná, jen bohužel obsah trochu pokulhává…

A nejvíce úsměvné je, že jsem si po celou dobu myslela, že čarověníky jsou vymyšlené květiny, ale když jsem se na ně zaměřila více, zjistila jsem, že se normálně pěstují =) No, překvapilo mě to, protože jsem o nich nikdy neslyšela, až do teď.

Upřímně – docela ráda bych se do Jetřichovic zajela podívat. Zajímalo by mě, jak to skutečné místo vypadá. =)

Knihu jsem přečetla, možná si i její části užila. Ale na lepší hodnocení jak 3 hvězdičky to za mně bohužel není...

01.11.2015

AdaptaceAdaptaceM. Varáčková

Kniha od slovenské autorky? A ještě ke všemu dystopická? Jasně!!!

Narazila jsem na ní úplnou náhodou a hned jsem jí musela mít. Většinou mě totiž knihy od českých či slovenských autorů zklamou, tak jsem chtěla aspoň jednu, která by pokořila tohle prokletí. A vida! VYŠLO TO!

POZOR! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY...

Svým způsobem je kniha stejná jako všechny dystopie – zničený svět, putování několika přeživších s nadějí, že bude líp, náhodná setkání, rabování, zlo, atd. Klasické prvky, které se v těchhle knihách nejspíš opakovat musí, ale není to na škodu! Přesně tohle totiž vyhledávám! =)
Pak ale dočtete první část knihy a najednou se všechno změní a najdete něco, co jste moc nečekali (ano, dokonalá společnost, kde podřadní pracují, aby se ti výš měli dobře – to je přece skoro všude, ale v téhle knize mi přišlo, že je v tom něco víc a bylo!).

Romance mezi Zoyou a Simonem nebyla plná vášně, jak to tak většinou bývá. Byli plní nedůvěry oba dva, docházelo k drsným výměnám názorů (a někdy byl Simon opravdu tvrdý, až jsem kroutila hlavou), vyskytovaly se nadávky, ale bylo tam pár okamžiků, které byly romantické (ne však přeslazené) – tohle mi chybělo už dlouho!! Něco, co není moc sladké!

Kniha se četla velmi lehce, stránky mi ubíhaly jedna za druhou a než jsem se nadála za dva večery jsem byla u konce. Ten mi pěkně zamotal hlavu, seděla jsem s otevřenou pusou a nemohla asi slzy uronit, jak jsem tomu nemohla uvěřit. Každopádně zdání klame ;)

Jediné, co mě mrzí, jsou ty občasné překlepy a změny písmenek.

Za mě určitě 5 hvězdiček.

03.03.2016

Mechanický princMechanický princC. Clare (pseudonym)

Nemůžu si pomoct, ale mně se Cassandřiny knihy strašně líbí! A Mechanický princ byl v mnohém lepší než jeho první díl Mechanický anděl. Ale... Chyběla mi častější změna pohledů (vyprávění jiných osob), většinou vše bylo o Tesse, což mě dost mrzí, když je kolem ní tolik dalších zajímavých postav. Ne moc často jsem s Tessou měla dostatek trpělivosti, většinou jsem jí chtěla spíše praštit - hodně mě štvala... Naopak velmi jsem obdivovala Sophii - opravdu příjemná postava =).

Závěrem: Miluju Willovy hlášky a Jemovu rozvážnost =) A těším se na poslední díl!!!

01.08.2016

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Nemůžu si pomoct, ale začátek knihy byl pro mě dost rozpačitý. Měla jsem problém se začíst.. Příběh nepatří rozhodně k nejlehčím. Nakonec přečteno jedním dechem.
Kniha je o lásce, ale i nenávisti dvou sourozenců. O rodině a problémech v ní. O zradě a o omluvách. Jak je těžké mít jednu duši napůl... Možná vám přijde, že je kniha o ničem, ale ve skutečnosti.... ve skutečnosti je naprosto o všem... A určitě dá každému alespoň kousek slunce!

18.08.2016

Prvních 100Prvních 100K. Morgan

Naprosto úžasná kniha!!!!
Ze začátku jsem měla strašný zmatek ve jménech, přece jen Glass a Clarke mi zněly dost podobně =D... Ale jakmile jsem se začetla, nešlo se odtrhnout...
Nejúžasnější bylo, jak od začátku pořádně nevíte, co vlastně udělali, že je odsoudili a proč systém na lodi funguje takhle "ujetě", ale prolínání minulosti s přítomností a vyprávění 4 postav mě udržovalo v dokonalém napětí...
Kniha má neuvěřitelný spád, akci a zvraty, při kterých jsem nedokázala zadržet slzy a mé výkřiky "NE!" musely být slyšet až do sousedního města - podotýkám, že 5 km daleko =)...
Jediný, co mě na knížce naštvalo, byl konec... Do prčic, jak někdo může takhle zakončit knihu a nechat nás čekat na další díl? Vždyť já dneska večer neusnu, jak nad ní budu přemýšlet!!!! Pořád se z toho nějak nemůžu vzpamatovat...
Za mě si tutově zaslouží 5 hvězdiček a okamžitě jdu hledat seriálové díly =)

08.06.2014

Dash & Lily - Kniha přáníDash & Lily - Kniha přáníR. Cohn

Po knize jsem sáhla až po vánocích. Chtěla jsem si prodloužit vánoční atmosféru a ještě si jí užít, než úplně odezní. Čekala jsem knihu plnou vánoční atmosféry, přání, hlubokých myšlenek a tak nějak všeho, co k vánocům podle mě patří. Davida Levithana jsem si oblíbila už po přečtení jeho knihy Den, co den, tak jsem se velmi těšila i na tento titul.

Je fajn, když se máte komu svěřit… A je skvělý, že to nemusíte kolikrát říkat nahlas. Nejlepší je asi pro každého se ze všeho vypsat, i když to nikdo nikdy číst třeba nebude. Jenže tady vždycky vše někdo čte a to je na tom to kouzelný a krásný =) Celou dobu se vlastně svěřujete papíru, ale přitom je to člověk… =)

Čekala jsem knihu plnou hlubokých myšlenek a spousty okamžiků, při kterých se člověk zamýšlí. Bohužel jich v knize moc nebylo… =( Neříkám, že jsem se nad ničím nezamyslela, to ne, ale bylo jich tam míň, než jsem očekávala… Hodně mě to zklamalo…

Kapitoly Dashe se mi líbily mnohem víc jak Lilyiny. Jeho kapitoly byly plné humoru, svižné, živé, kdežto ty její mi přišly spíše takové kolikrát i moc „dětské“, protože i přes to, že by hrdinům mělo být 16, Lily se chovala občas jako malé dítě a bohužel tak občas i smýšlela.

Jééé, jak mně by se líbilo najít nějaký takový zápisník v mém oblíbeném knihkupectví =) Moc se mi ta myšlenka líbí =) Kdybyste mi ho tam náhodou někdo schoval, tak mi dejte vědět, ať mi ho někdo nevyfoukne =) Musím tam co nejdříve zajít =)

Knize nakonec dávám 4 hvězdičky, protože mi v ní hodně chyběla vánoční atmosféra (která tam měla být, slibovali jí a on skutek utek...) a čekala jsem od ní trošičku víc. Ale nemůžu říct, že by se mi nelíbila, právě naopak… =)

07.01.2015

SplynutíSplynutíJ. Baggott

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! MOC SE ZA NĚ OMLOUVÁM!!!

Stejně jako první díl „Čistý“, tak i tenhle druhý byl velmi… jak to jen říct… nacpaný informacemi, akcí a dalšími věcmi. Další velmi složitá, ale skvělá kniha, která v každým musí probudit cit, slzy, občas bohužel i zhnusení a přemýšlení nad tím, co se světem v budoucnu můžeme udělat a kam až své životy můžeme dovést… Možná dokonce i ke katastrofě, která postihne celý svět. Jen za tuhle katastrofu, jak jsem pochopila a doufám, že správně, může pouze jedna jediná osoba sedící (no, sedící…) pěkně v Dómu s pomalou degenerací buněk ve svém mozku. Je dost smutné, že by zlo jedné osoby dokázalo takto zničit svět…

Je pravda, že jsem po druhém dílu sáhla po delším čase po přečtení toho prvního. Chtěla jsem ho vstřebat a proložit jinou knihou. Teď si říkám, že jsem měla začít ihned s druhým dílem, protože se mi hodně informací z hlavy vypařilo a trvá mi déle, než si vše spojím do souvislostí a než si vzpomenu na děj prvního dílu. V těchto knihách je hold spousta informací, které můj mozek nedokáže udržet dlouho uvnitř… A když už si myslím, že to začínám chápat a že vím, co mají v plánu, vždy mě něco přesvědčí o opaku – že nevím vůbec nic a všechno je vlastně úplně jinak a kolikrát za tohle může jen jedna nová informace… DOKONALÉ!!!! =)

Musím uznat, že druhý díl se mi líbil mnohem víc než první… Třeba je to tím, že jsem si nemusela lámat hlavu s představou splynutí a rozbořeného světa… Vzala jsem knihu a začetla se bez problémů, protože už jsem jednou tuhle cestu podstoupila, tak už mi nepřišla tak nová =) Za mě určitě 5 hvězdiček!!!!!

Nějak nemůžu pořádně ani popsat svoje pocity z knihy, protože jsem se z ní ještě nedokázala vzpamatovat… Musí stačit to, co jsem již napsala =) PROTOŽE TEN KONEC JE PROSTĚ NEUVĚŘITELNÝ!!!! A série je pro mě prostě DOKONALÁ!!!

10.05.2015

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

„Jdu hledat jedno velké možná… Jdu hledat Aljašku!"

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! OMLOUVÁM SE ZA NĚ...

Je to moje druhá kniha od Greena a musím říct, že je mnohem lepší než Papírová města.
Hodně jsem se nasmála =) Kniha je velmi čtivá, psaná dosti poutavě a vtipně =) Příběh má hloubku, moc se mi líbil. Aljaška byla nespoutaná, prostě živel, Milesovo velké Možná... Její osud se mě dotknul a padlo i dost slziček. Každopádně mě mrzí, že to s ní takhle skončilo. Konečně mi potom totiž došlo, proč ty dny předtím a potom. Jen jsem čekala, že POTOM bude následovat za něčím jiným, než za smrtí.
Každopádně kniha vás donutí se zamyslet nad jejím smyslem. Je plná úžasných citátů, které si prostě musíte zapsat =)

Za mě 5 hvězdiček, protože mě nedokázala zklamat a pustit od čtení... Měla bych se pustit do další knihy od tohoto autora a k téhle se jednou určitě vrátit =)

14.06.2015

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Co mě naprosto ohromilo, bylo zelené písmo! Dokonalý nápad dokonale dokreslující příběh, i když je pravda, že barvu písma při čtení moc nevnímáte, ale pro ten efekt? Krása… =)

Nějak jsem nevěděla, co od příběhu ze začátku vlastně čekat. Přiznám se, že původní Alenku od Carrolla jsem nečetla – bohužel… Ale byla jsem opravdu příjemně překvapená. Příběh se mi velmi líbil, byl poutavý, neustále se v něm něco dělo a kolikrát se člověk musel nad ním i zamyslet. Fantazii má autorka opravdu nekonečnou a báječnou =) Moc se mi její představy líbily a byly úžasně popsané. Opravdu to byla pořádná ŘÍŠE DIVŮ!
Postavy jsou krásně vykresleny, ihned jsem si je oblíbila. Pouze u jedné tak nějak stále nevím, co si myslet. Ten zatracený Morfeus! Je na jejich straně, nebo na jiné? Pořád jsem si nebyla jistá a pořád tápala a dumala. A stejně k ničemu nedospěla. Pro mě to byla sobecká, ale zamilovaná a opravdu vynalézavá postava.
Jediné, co mě na knize mrzelo, byly překlepy, vynechaná slova, ale i jiná slova, která v příběhu neměla co dělat.
Doufám, že druhý díl bude psán fialově =D (soudím podle obálky) – zelená obálka = zelené písmo, tak proč ne fialová obálka = fialové písmo? =)
Každopádně si teď moc ráda přečtu původní Alenku, abych věděla, co tomuhle dílu vlastně předcházelo =) (zhruba si to dokáže vybavit asi každý, ale není nad příběh pěkně čtený, no ne?)

Nezbývá mi, než knize věnovat 5 hvězdiček a očekávat pokračování… =) Těším se na další pořádnou dávku fantazie =)

07.07.2015

Vražedná léčbaVražedná léčbaJ. Dashner

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Pániiii!!!!! Musím uznat, že po přečtení posledního dílu jsem jaksi rozpačitá... Prakticky jsme se pořádně nedozvěděli, co přesně se stalo, jak se vším souvisí Teresa a Thomas, co všechno měli ve ZLOSINU za úkol - upřímně, to mě dost mrzí... =( Naštěstí aspoň ke konci jsme se dozvěděli, že za Erupci může ZLOSIN a lékem se snaží situaci napravit.. Ale jak jsem pochytila z hodnocení jiných, tak snad můžeme čekat "pokračování" z minulosti, tak snad se dostane do ruky i mě ;)...

Každopádně neskutečně se mi na knize líbil popis prostředí Denveru - konečně jsme se tak nějak dozvěděli, jak se lidé pokoušeli i přes nákazu erupcí zvládat žít v uzavřeném prostoru (ale jak už je zvykem, nikdy to nemůže vyjít) a jak samozřejmě hrozbu odsouvali stranou do zapadlejších a hlídanějších míst. V knize proběhly úžasné zvraty a byla napínavá od začátku až do konce! Nemám jí co vytknout, až na pár věcí - Teresa a Newt! Nechápu, jak to James mohl udělat!!! Newt byl nejlepší postava celé série!!! Teresa mi k srdci zas tolik nepřirostla, bohužel... Každopádně Gally je asi neskutečný lucker - už několikrát jsem si říkala, že už se v příběhu neukáže, protože je mrtvý a ono ejhle! Opak je pravdou! =D

Když to shrnu - Labyrint byl dokonalý. Nečekala jsem, že by ho mohlo Spáleniště trumfnout (ostatně nebyl to už labyrint, rmuti, nebezpečí v uzavřeném prostoru - ale hrdinové = "subjekty" měli najednou před sebou zpuštošenou zemi), ale nemůžu říct, že by to nemělo něco do sebe - dokonce mě překvapila a moc se mi líbila... Ale přiznám se, že o třetím dílu jsem měla pochybnosti hlavně kvůli tomu, že jsem nevěděla, o čem chce autor prakticky pořádně psát... A musím říct, že tohle bylo opravdu příjemné překvapení!! Takže hodnotím 5 hvězdičkami a doufám, že se k nám dostane ještě nějaká, doufám že i neméně dobrá a napínavá série tohoto autora! Budu se na ní těšit a s nadšením ji vyhlížet, ať už v knihkupectví, nebo na internetu!

17.07.2015

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

Dojemná a opravdu hluboká kniha, která nutí k zamyšlení. Mám přečtené všechny knihy od tohoto autora a musím říct, že téhle jsem se dost vyhýbala – hlavně kvůli tématice (nějak na tyhle smutná témata nejsem), každopádně musím uznat, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, probrečela jsem jí a zanechala ve mně spoustu otázek, myšlenek a … nevím, jak to pojmenovat, škoda …

Kniha má obrovskou hloubku a já uvažuji o tom, že si pustím i film. Moc se mi líbila.

Moc ráda bych o ní napsala víc, ale nějak se mi teď, ihned po přečtení knihy, nedostává slov. Je mi líto...

01.09.2015

Čísla – Na útěkuČísla – Na útěkuR. Ward

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!

Nemůžu si pomoct, ale příběh mě opravdu hodně zaujal... Vcelku drsné téma... Jaké by to bylo vědět, kdy lidé kolem Vás zemřou? Už jen samotná představa je otřená a Jem v tom žila skoro 16 let... Hrozné...

Kniha se četla velmi lehce, příběh byl super, jazyk dosti vulgární, ale ke knize se vyloženě hodil, takže si nestěžuju.
No, každopádně konec mě dostal, co Vám budu povídat. Brečela jsem jako želva, ronila krokodýlí slzy, ale nic jsem samozřejmě změnit nemohla. Konec jsem tak trochu předvídala, ale když jsem TO viděla černé na bílém, dostalo mě to a já zírala s otevřenou pusou. No, aspoň vím, o kom bude druhý díl.

Kniha si ode mě zaslouží 3 hvězdičky už jenom proto, že jsem ji přečetla prakticky jedním dechem a měla chuť jí zavřít jen v jednom okamžiku! A to když jsem si utírala slzy, smrkala a čekala, že to všechno bude jinak. Bohužel nebylo... Prostě nápad skvělý, ale šlo by to napsat i líp...

09.11.2015

Čísla 2 – ChaosČísla 2 – ChaosR. Ward

Nemůžu si pomoct, ale tenhle druhý díl byl prostě lepší jak první. Nejenom volbou postav, ale i prohloubením Adamovy schopnosti vidět čísla smrti lidí, kterým se podívá do očí. Dokonce už i cítí poslední okamžiky a vidí záblesky - super =). Sára mi byla neskutečně sympatická, neměla to ve své rodině vůbec lehké a navíc její minulost zůstane prakticky nezmíněna (vzhledem k okolnostem na konci knihy nebude nucena ji nikdy nikde zveřejňovat, alespoň doufám).
Každopádně kniha je velmi poutavá, moc dobře napsaná (ano, sice trochu vulgárněji, ale pořád trvám na svým, že se tenhle jazyk prostě k téhle knize hodí, tečka!), dost napínavá a konec neskutečně vygradoval - opět jsem utírala slzy, jak taky jinak.

Po prvním dílu jsem od téhle knihy nečekala nic extra, ale ona mě hodně překvapila a moc se mi líbila. Je možné, že se autorka již pěkně rozepsala, jelikož je tato kniha již druhou v pořadí. Právem si ode mě zaslouží 5 hvězdiček - protože jsem s ní strávila moc pěkné 2-3 večery a cestu ve vlaku =).

16.11.2015

NekonečnostNekonečnostR. Ward

Nu, musím říct, že tenhle díl nebyl vůbec špatný. Začetla jsem se a stejně jako u předchozího jsem nechtěla knihu odložit. Nějak mi v knize ale pořád neseděl Miin věk… =/ Buď to byly autorčiny překlepy, nebo měla v hlavě nějak moc myšlenek a pomotaly se jí.. Nevím.. Každopádně bych tomu nepřikládala nějaký větší význam. V knize hlavně vůbec nejde o Miin věk.
Díl byl hodně akční, chvílemi i hodně napínavý a přes všechny nesnáze nakonec skončil dobře =) Musím říct, že si autorka pěkně vyhrála s myšlenou vidění čísel smrti a pěkně ji v posledním dílu celé trilogie rozvedla. Určitě se najde někdo, kdo řekne, že by se to dalo napsat líp. Nebudu to vyvracet, dalo! Ale i s tímhle jsem spokojená. Stejně se mi ale nejvíce líbil druhý díl.
Za mě tedy 4 hvězdičky...

29.11.2015

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Obálka je neskutečně nádherná! Nápad s vražedkyní na obalu, která má z druhé strany nádherné šaty – no úžasný!! Byla jsem nadšená!!
Avšak když jsem s knihou jednou začala, přečetla jsem 100 stránek a pak ji neotevřela nejmíň měsíc… Dělalo mi obrovský problém se do ni začíst (děj se hrozně táhnul a vůbec mě nezaujal, byla jsem tak nějak vůči knize rozpačitá). Nakonec jsem se k ní vrátila.

V první chvíli jsem si říkala: „Prosím vás, kde je ta chladnokrevná vražedkyně?! Našla jsem jenom arogantní a velmi protivnou Celaenu! Nesáhla jsem po jiné knize???...“=( Byla jsem neskutečně zklamaná…
Později jsem se však přistihla, že mi Celaena zase až tolik nevadí a čtení na mě působí příjemněji než na začátku. Buď jsem si na její nadutost zvykla, nebo se trochu změnila? Upřímně – nevím, ale byla mi náhle více sympatická. Možná to bylo tím, že si našla přátele. Každopádně děj se nakonec rozjel, měl spád a byl i docela napínavý. Hodně mě zajímalo, kdo doopravdy může za napůl sežraná těla Celaeniných soupeřů – upřímně, byla jsem dost překvapená. Zápletka nakonec nebyla tak špatná a kniha byla protkaná magií, kterou se vše vysvětlilo a navíc i dále zamotalo (kdo ví, co přinese druhý díl, který si docela i s potěšením koupím). A musím říct, že závěrečný souboj na mě působil propracovaně – moc se mi líbil nápad i jeho sepsání, to klobouk dolů... =)

Knihu hodnotím 3 hvězdičkami a musím říct, že se docela na pokračování těším. Je dost možné, že jsem hledala nějakou oddechovou knihu a tahle mi k tomu v tu chvíli sedla, protože se v ní nedá hledat nic extra úžasného (ostatně čekala jsem něco trochu jiného), ale na oddech je fajn =)

22.12.2015

Útěk z teritoria smrtiÚtěk z teritoria smrtiT. Isbell

Musím říct, že kniha mi velmi připomínala (alespoň v náznacích) sérii Monument 14 a to je moje srdcovka, takže i tato kniha mne velmi zaujala. Děj byl velmi zajímavý, napínavý. Neustále jsem čekala na to, co všechno nám kniha odhalí a určitě to ještě nebylo všechno - doteďka nevíme, jak žijí lidé za oním závěrečným plotem a co jsou doopravdy zač.
Neskutečně jsem si oblíbila postavu Knihy a Kočky. A upřímně jsem moc ráda za konec, kdy jsme se dozvěděli, že Kniha nemyslí jen na sebe, což mě strašně moc potěšilo =) A navíc se k němu připojili o ostatní.
Knihu hodnotím 3 hvězdičkami a moc se těším na další díl, protože konec k němu přímo vybízí ;)

27.12.2015

Rudá královnaRudá královnaV. Aveyard

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Vezmeme to zase pěkně z vrchu – kniha má nádhernou obálku, ze které vystupuje koruna i nápis po přejetí rukou. Prostě nádhera.

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst – je plná intrik, lží, lstí, atd. Čekala jsem, že děj bude spíše probíhat v chudých vesnicích, což by pro mě bylo asi zajímavější, ale i z tohohle úhlu to nebylo špatné. Během čtení jsem měla velký problém představit si prostředí společnosti, ve které Mare žila se svou rodinou – ne že by to bylo špatně popsané, spíše mi mou představu něco vždycky narušilo.
Stříbrní měli auta, vzducholodě, letadla, lodě, atd. Tak jak je možný, že motorku musel vyrobit Cal? Zvláštní, když měli Šedé město s továrnami na výrobu všeho.

Chvilku se zastavím i u jednotlivých postav. Mare mi byla neskutečně sympatická, v některých situacích se mohla rozhodnout trochu jinak, ale tak každý děláme chyby. Navíc v jejím postavení moc možností neměla. Lucas na mě působil velmi příjemným dojmem, měla jsem ho vážně ráda. Cal je mi z obou synů ten sympatičtější, ovšem pořád tak nějak nevím, co od něj čekat. Na Mavenovi mi zpočátku přišla spousta věcí divných a bohužel ani já jsem nebrala na vědomí Jacobovo varování a tak nějak jsem mu jeho lest věřila. A nakonec král Tiberias možná přece jen nebyl tak zlý, mám pocit, že za všechno mohla jeho „skvělá“ manželka Elara.

Sem tam se určitě přistihnete, že Vám kniha již nějaké Vámi přečtené knihy připomíná: např. Schopnosti Stříbrných jsou jako z Percyho Jacksona, najdete tam i podobnosti s knihou Hunger Games, někdo psal, že i se Selekcí, kterou jsem já ještě nečetla. Hold v dnešní době vymyslet něco originálního není jednoduché. A kdo přečetl více knih, vždycky mu na dalších stejného žánru podle mě nebude něco sedět a připomínat jinou knihu.

Bohužel hvězdičku z hodnocení ubírám hlavně proto, že jsem čekala trochu něco jiného. Mrzely mě překlepy, slova navíc nebo chybějící písmenka či dokonce slova, která si musíte domyslet. Přesto jsem si čtení užila a sama jsem byla překvapená, jak rychle mi stránky ubíhaly.

19.02.2016

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Z knihy jsem nadšená! Všechno je psané tak… surově! Jednoduše! Přesně tak, jak to je. A přitom je celý příběh plný vět, nad kterými se prostě musíte zamyslet a pozastavit, i když nechcete. Kniha je plná smutku, lásky, porozumění, nevědomosti, doopravdy z ní neskutečně chvílemi mrazí… Je to dokonalé zobrazení duše, pocitů, vyrovnávání se s minulostí dospívajícího chlapce.

Díky knize jsem si uvědomila spoustu věcí - „tajný“ santa mě prostě dostal. Uvědomila jsem si, jak málo vím o svých kamarádech. Jak málo je vlastně poslouchám. A jak málo se dokážu „cítit nekonečně“.
Díky Charlie... Za vše =).

Nu a teď si jdu pustit film =)

30.05.2016

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyF. Zappia

Čím dál víc mě začínají bavit tituly YA literatury! Mají čím dál lepší témata než jenom milostné trojúhelníky - velmi vítaná změna. Čím dál častěji tyto knížky čtu, i když k YA čtenářkám už věkově dávno nespadám...
Kniha byla čtivá, zpočátku spíše zdlouhavá - chyběly mi tam schizofrenní stavy hlavní hrdinky. Dostavily se hojně v druhé polovině příběhu, což jsem s radostí uvítala a knihu dočetla jedním dechem! Konec byl nádherně zamotaný a hlavně díky němu dávám knize 4 hvězdičky (původně jsem tápala mezi 3,5, což samozřejmě nejde). Příjemná kniha =)

21.07.2016

V pastiV pastiJ. Malerman

Představte si, že nesmíte otevřít oči, ať už uslyšíte cokoliv a zakopnete o kde co!!! Páni, jak já měla sevřené břicho strachem, když jsem četla a s otáčením každé stránky se děsila toho, co mi odhalí... Úlevou jsem vydechla až při posledním slově... Je až neskutečné, co všechno se mi honilo hlavou při čtení a jak moje fantazie pracovala na plné obrátky!!! Kniha předčila má očekávání a nezklamala!! Přečteno jedním dechem!!!!

04.08.2016

Něco vícNěco vícP. Ness

Pokud jste někdy četli některou z knih od tohoto autora, tak vám musí být jasné, že má tolik fantazie, že si to ani nedokážeme představit! Každá z knih na mě působí tak moc, že o ni musím několik dní po jejím dočtení přemýšlet. A musím říct, že mě autor ani v této knize nedokázal zklamat! Svou myšlenku dovedl do konce a stejně vám tu zásadní otázku nezodpověděl! ... Co přesně bylo v příběhu doopravdy skutečné? A co víc je za ním ještě schované?

Vánoční zázrakVánoční zázrakJ. Asher

Hodí se pro každého, kdo se těší na Vánoce a miluje vánoční knihy a příběhy, které mu ten čas čekání zpříjemní. Od knihy jsem očekávala pouze oddechový příběh, který mi právě tu vánoční atmosféru navodí a svůj účel splnila. Možná je to tím, že jsem vždy v adventním čase trochu citlivější a na měkko, ale tenhle jednoduchý příběh se mi prostě líbil!
Je to milá vánoční kniha, která nijak extra nenadchne, ale rozhodně neurazí.

Celé hodnocení knihy k nahlédnutí zde:

06.12.2016

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Neskutečně nádherná kniha o věrnosti psí duše a o psím poslání - Každý pes chce někomu patřit a žít život plný lásky. :)
Upřímně - přečtěte si to, nebudete litovat!

Celá recenze k přečtení zde:

ŠampionŠampionM. Lu

Takže tohle je konec??? ... No, probrečela jsem to, co vám budu vyprávět. Série je parádní, určitě jedna z mých nejvíce oblíbených. Jen prostě... Já to musim říct: co to je za konec??? Kruci, já čekala, že buď autorka nechá Daye umřít (ne, opravdu jsem si to nepřála, ale dost jsem se toho obávala) a nebo budou v pořádku oba spolu. ANo, kdo říká, že nemůžou, ale až si vzpomene???... =/ - sry za spojler.
Každopádně celá serie je pro mě za 5 hvězdiček, jak jinak =)

18.02.2014

Město padlých andělůMěsto padlých andělůC. Clare (pseudonym)

Ehm... Po přečtení Města ze skla jsem si říkala, co chce asi tak psát v dalším díle a proč to prostě neukončí? Vždyť by to byl krásný závěr série.... No, po pravdě jsem moc ráda, že to neudělala, protože Město padlých andělů je ještě lepší =) ... Nevím, kam na tu fantazii bez hranic chodí, protože kolik toho do tý knížky opět zahrnula, to je prostě úžasný =) ... Navíc tenhle díl je tak krásně temný a Simon dostal spoustu prostoru, za což jsem strašně ráda, protože miluju jeho hlášky =) A navíc ten konec??? Nedokážu si ani představit, jak se série bude vyvíjet dál...
Každopádně 5 hvězdiček je jistých a kdyby jich šlo víc, dám klidně i 10 =)

20.02.2014

1 2 3 4 >