misa_k misa_k komentáře u knih

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Pro toho, kdo nečetl, je to nepopsatelné. Pro toho, kdo četl, neuvěřitelné.

16.08.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Sice nikdo nemůže vědět, co si jednotlivé postavy řekly, ale i přesto podle mě nejlepší zpracování této události.

30.01.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Musim říct, že takhle nesympatického hlavního hrdinu jsem dlouho nepotkala. Sobecký frajírek bez nejmenší špetky seberflexe. I tak ale máte pocit, že lidí jako je on máte kolem sebe nespočet a on tedy není výjimka.
Vytkla bych určitě skloňování jména Andrea (např. čuměl Andreji na kozy - to jako fakt?) a na můj vkus zbytečně sprostých slov. Chápu proč tam jsou, ale je jich nadbytek.

15.08.2023 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nuda, zbytečně moc sprostých slov a gramatické chyby.

13.02.2020 1 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Jedna hvězda za historickou část. Nafrněná nesmrtelná Bo si nezaslouží ani tu jednu. Bohužel.

03.09.2018 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasný příběh napsaný tak, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Závěr má rychlý spád, ale není to na škodu.
Jednoznačně stojí za přečtení, sama se k ní určitě nejednou vrátím.

01.03.2016 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Moje druhé setkání s autorem (první bylo díky knize Sudetský dům) a mám obavu že poslední. Z obou knih mám stejné pocity, tj. čekání, kdy se NĚCO stane. Nebo alespoň něco, co nepředvídáte od samého začátku. I když je fakt, že informace, že Němci obsadili Československo 16. března, nebo že vylodění Spojenců v Normandii proběhlo v dubnu, jsem nečekala :)

11.09.2023 3 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Jedna velká deprese. Ale nádherná...

06.08.2019 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Příběh, ze kterého běhá mráz po zádech...

27.02.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Čekala jsem víc. Příběh mi vůbec nezapadal do rámce předchozích dvou dílů. Navíc, čím více knih od Folletta má člověk přečtených, tím více je děj včetně postav víceméně předvídatelný a kniha tak ztrácí na atraktivitě, alespoň pro mě. Škoda.

06.02.2019 3 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Film byl super a kniha - jako ve většině případů - ještě o hodně lepší.

08.03.2016 5 z 5

Strategické řízení značky Strategické řízení značky Kevin Lane Keller

Výborná pomůcka při psaní bakalářské/diplomové práce. Zároveň je zpracovaná tak, že je srozumitelná i laické veřejnosti. Jednoznačně doporučuji.

25.08.2020 5 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Už ne tak dobré jako první dva díly, ale stále super. Jsem zvědavá na další díl.

08.04.2019 4 z 5

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

I když o špionážích moc nečtu, tento příběh mě bavil. Tedy aspoň do doby, dokud se děj nepřesunul na moře. Z hlavních aktérů se buď stali nesmrtelní zabijáci nebo naopak neschopní jelimánci. A samozřejmě nesměla chybět krásná a neobyčejně chytrá dívka, která v pravou chvíli dokáže zachránit situaci. Nejsem fanynka bondovek, proto asi nedokážu správně ocenit ani tohoto Folletta.

13.03.2019 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Z celé série mi tento díl přijde nejlepší, stejně se to ale s Pilíři nedá srovnat, bohužel..

22.01.2018 3 z 5

Nana Nana Émile Zola

Přelouskat děj bylo náročné, prokousat se gramatickými chybami a překladem jako takovým bylo ještě náročnější. Rozhodně tedy nedoporučuji vydání z roku 2015.

27.03.2017 1 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 Marie Michlová

Kniha, která neurazí, ale ani nepřekvapí.

17.08.2016 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Srdeční záležitost...

14.08.2016 5 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Musím říct, že mi přišlo, že se děj tak nějak vleče, ale ten konec, který jsem zhltla bez přestávky, mi zas připomenul, proč Kena Folletta čtu :)

12.08.2016 5 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Po Smyčce obrovské zklamání. I když nerada odkládám nedočtené knihy, u této jsem to bohužel musela udělat, a to ani ne v polovině příběhu.

22.01.2019 1 z 5