Oko jehly

On je německý špión, s krycím jménem Die Nadel. Je to dokonalý muž, který se dokáže nemilosrdně prosadit v každé situaci. Podaří se mu odhalit důležité skutečnosti o invazi spojeneckých vojsk. Je rozhodnut je za každou cenu dopravit do své vlasti. Proti jeho schopnostem a inteligenci stojí anglická tajná policie. „ Skutečně senzační“ – New York Times Book „Špionážní román na nejvyšší úrovni“ – The Baltimore „ Ostrý jako břitva.. nervy drásající.. chytře napsaný a velice čtivý román“ – The Dallas Times Herald...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7096/oko-jehly-fm5-7096.jpg 4.4125

Eye of the needle (1978)

Vydáno:, Tiberone

Kniha Oko jehly

danny_21

Zajímavý špionážní thriller, odkrývající možné pozadí šachovnicového kamuflážového souboje Churchilla a Hitlera, které vyvrcholilo vyloděním spojenců v Normandii. Odhaleno bylo německým strýčkem Jedličkou, který chce britskou boudu pěkně naprášit svému Führerovi a začíná tak libový souboj o to, jestli se to podaří depeši odeslat nebo darebáka zastavit. Velká škoda toho, že se z nelítostného zabijáka stal zrádce a pocukrovaný a Don Juan, nemluvě o neuvěřitelné proměně G. I. Lucy. Jinak celkem spokojenost, autor je prý tématický bohatý, takže není důvod nezkusit to s ním v jiného příběhu. Oko Jehly v lepším nadprůměru - 75 %

amigo17

Prvotriedna oddychovka, ktorú je ale potrebné začať čítať hneď zrána aby ste dlho neponocovali, lebo knihu neodložíte pokým ju nedočítate a to sa potom na ďalší deň až tak oddýchnuto necítite =)

Allysa1985

Dobrý špionážní román, čteno slovensky jako Ostrov búrok.

trudoš
08.11.2018

Výborná poslední třetina - kdyby taková byla celá kniha, má u mě jasných sto procent. Jenže není. Než se autor dobere k jádru zápletky, uplyne spousta stran, jež osnovou neúmyslně evokují válečnou romantiku. První půlka je ještě plná rychle se měnícího děje, jakmile však události dojdou k anglické farmě, vývoj se víceméně zasekne a hrdinové najednou přemýšlejí hlavně nad tím, zda spolu neskočit do postele. Ostatně celá ta milostná linka mi přišla vysloveně navíc. Ač chápu její účel vyostřit finální vztahy, pro svou popisnost mi kompletně lezla krkem. Závěr pak konečně odhazuje zábrany stranou a předvádí spanilou thrillerovou jízdu, za kterou by se nemusel stydět ani Alfred Hitchcock. Přičtěte si autorův cit pro kulisy a pořád vám z toho vychází nadstandardní čtení.
Co mě ovšem hodně mrzí je nevyužitá vedlejší linie vyšetřovatelů, jdoucích ve stopách německého špiona. Přestože jde o po všech stránkách zajímavou odbočku, kdyby byla z vyprávění odstraněna, děj by dál fungoval i bez ní.

Igor1311
11.10.2018

človek by si pomyslel, že téma druhej svetovej vojny a špionáže (alebo špionáže všeobecne) už bude u folletta otrepaná téma, ale svojím rozprávačským umením prekonáva všetky predsudky.... historické udalosti ako fingovanie americkej armády, ktorá sa mala vylodiť na inom mieste, ako sa vylodila sú skĺbené s follettovou fikciou až som mal pocit, že Faber ozaj mohol existovať

Klarinet
08.08.2018

Die Nadel...tak toho potkat nechci ani po 2. světové válce. Dobrý film s Donaldem Sutherlandem. Fiktivní armáda a spousta zajímavostí a osudů vás nutí číst napínavý špionážní román. Ale na jedno přečtení.

Boboking
07.05.2018

Velmi čití, nekomplikovaný špionážní příběh. Četl už několikrát.

Evaho73
04.04.2018

Dobre spracovaný vojnový román o chladnokrvnom nemeckom agentovi, ktorý sa zaoberal vyzvednou činnosťou.
Musím iba chváliť štýl akým Ken Follett knihu napísal, kde sa mu opäť geniálne podarilo skĺbiť históriu s fikciou a dej je správne vygradovaný tak, aby čitateľa udržiaval v neustálej pozornosti.