Miroslavacte Miroslavacte komentáře u knih

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Jak známo, Baarová si spoustu věcí v této knize pozměnila, to, co z ní ale vystupuje je nezměnitelné, a tím je touha uniknout od zla kolem. Dobře napsané.

29.03.2024 5 z 5

Snídaně na refýži Snídaně na refýži Jiří Hájíček

Nepodbízivé povídky, které mě vtáhly. Antihrdina mě bavil, líbivost nevyhledávám.

28.03.2024 5 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Dávno už nejsem dítě, knihu jsem si ale užila i tak, což podle mě svědčí o její kvalitě. :-)

28.03.2024 5 z 5

Dusivá místa Dusivá místa Shulamith Firestone

Odměřené, skličující, ale nechytlo mě to po stránce umělecké ani obsahové.

27.03.2024 1 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Jsem velká obdivovatelka Rudiše, čtu ho dlouho a stále mě baví. Tahle kniha je moje nejoblíbenější, nadčasová, milá, zábavná i k zamyšlení. A ty ilustrace? Bomba!

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Okamžitě musím do Berlína - to jsem si řekla po dočtení. A taky na nádraží a do metra. Snad mám taky ochranitele, jako lidi v této knize. Krása.

26.03.2024 5 z 5

Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Ondřej Pivoda

Nádherně zpracované celkem neznámé mýty. Děkuji za to!

Pouto stínu Pouto stínu Petra Machová

Young adult mě míjí, ale v rámci žábru a vystoupeni z komfortní zóny to bylo milé počtení. Jednu hvězdu si určitě nezaslouží.

26.03.2024

Jak ulovit malou štiku Jak ulovit malou štiku Juhani Karila

Mytologie, kterou neznám, hodně věcí jsem si dohledávala a odpočívala tak u tohoto velmi hutného, ale skvělého textu.

Muž pod černým deštníkem Muž pod černým deštníkem Jiří Hájíček

Překrásné, Hajíček vládne slovem.

Mizení Mizení Jiří Březina

Líbí se mi, že autor nepopisuje nic obskurního, postavy jsou lidské, ale ne za cenu toho, že musí být nutně divné. Navíc je příběh napínavý, takže se dobře čte.

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Vyrovnat se se smrtí není jednoduché. Ani čtení této knihy není, ale pro mě byla krásná.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ten jazyk je místy až moc stylizovaný ale jinak je to mistrovské drama, báječné, současné a trýznivé.

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Na Šumavě jsem byla jednou, ale okouzlila mě a vrátím se. Zatím se tam dostáváme skrze knihy jako je tato.
Líbí se mi, dozvídat se zajímavé příběhy o místech a lidech. Vše je navíc čtivé.

Vlastní pokoje Vlastní pokoje Jana Poncarová

Zajímavé fotografie a grafika knihy - ta je moc dobrá.

Taková je Sarah Taková je Sarah Pauline Delabroy-Allard

Pro mě to nebylo nijak objevné, neshledávám v tom novátorství ani inspiraci. Je to jako byste poslouchali kamarádku, která je nešťastná ve vztahu, ale nechce s tím nic dělat. Jen plkat. Čili je to únavný.

23.03.2024 2 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Kniha po celou dobu udržela mou pozornost. Ale nepropadla jsem ji. Hlavní hrdince jsem nerozuměla, ale proto mě tolik bavilo o ní číst.

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Všechno už jsem to někdy někde slyšela, ale Milena to dostala na jednu hromadu, protřídila a napsala. Není to špatné, ale chybí emoce.

23.03.2024 4 z 5

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Je to čtení s velmi výrazným ženským rukopisem. Člověk se tam dozvídá víc než zná ze školy. Není to špatná kniha.

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Takto dobrý příběh by si zasloužil lepší obálku, ale to je maličkost. Kniha se mi moc líbila.

21.03.2024 5 z 5