Miroslavacte Miroslavacte komentáře u knih

Nejzasutější vzpomínka na lidi Nejzasutější vzpomínka na lidi Mohamed Mbougar Sarr

Moc, opravdu moc mě to bavilo. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, co je fikce a co je pravda, co se mohlo a nemohlo stát, a tak hlavní protagonista v mých očích splýval s autorem. Jsem z knihy nadšená a nechápu, že se o ní skoro neví, protože by si to zasloužila.

21.04.2024

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Cosy crime? je to trochu hloupé, ale číst se to dalo. Postupem času jsem si v té jednoduchosti začala libovat a konec jsem si vyloženě užila.

19.04.2024 5 z 5

Roky Roky Virginia Woolf

Bravurní. Víc netřeba dodávat.

18.04.2024 5 z 5

Maják Maják Zdeňka Martincová

Nalákal mě název, od kterého jsem čekala něco jiného, dala jsem příběhu šanci, četl se dobře. Je to velmi stručné, žádný balast.

18.04.2024 4 z 5

K majáku K majáku Virginia Woolf

Skvěle volená slova, každé je na správném místě a vyjadřuje všechno tak, jak si představuju, že by slova fungovat měla. Příběh ponurý, šepot mezi řádky také. Je to velmi naléhavé, intenzivní a bez katarze.

17.04.2024 5 z 5

Nevěděla jsem co od knihy a příběhu v ní čekat a vtáhly mě, moc mě bavili. Pokud toužíte po změně a máte rádi recesi, doporučuju.

12.04.2024 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napínavé od začátku do konce, takže této knize nemám co vytknout, i když předchozí díly mě bavily o něco víc. Mám dojem, že ta série má sestupnou tendenci.

11.04.2024 5 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Pro mě je to už klasika, k níž se i jako dospělec ráda vracím. Neotřelé nápady.

10.04.2024 5 z 5

Sedmá funkce jazyka Sedmá funkce jazyka Laurent Binet

Asi bych musela být jazykovědec, abych se bavila. Ale špatné to nebylo, jen jsem čekala víc nadsázky a vtipu.

09.04.2024 5 z 5

Už ráno začal večírek Už ráno začal večírek Pavel Šrut

Moc milé texty, líbily se mi.

08.04.2024 5 z 5

Stará škola Stará škola Josef Kroutvor

Číst tuhle knihu je jako si lehat do peřinky ze slov a myšlenek. Je to moc krásně napsané, jemně a nepodbízivě, přitom velmi srozumitelně každému člověku.

07.04.2024 5 z 5

Mrazivé, ale zároveň velmi potřebný text – s důležitou výpovědí o době, která se může v různých obměnách opakovat.

Falešný knír Falešný knír Karel Zeithaml

Mně to připadalo zábavné, přistoupila jsem na čtení jako na hru autora se čtenářem a bavilo mě to. Srovnávat tu knihu nebo její obsah s Kunderou ale není šťastné, protože to hodně lidí rozdráždí. Jak ale píšu, nebylo to vůbec špatné.

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Úžasná jemná kniha o křehkosti přátelství. Moc mě dojala.

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Zajímalo mě, jak Dvořáková přistupuje k jinému typu textu. Bylo to skvělé.

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Čím jsem starší, tím je pro mě víra víc a víc pochopitelná, stejně jako to, proč se k ní lidé uchylují. Tahle kniha rozhovorů mi otevřela mysl v mnoha ohledech a již dvakrát jsem se k ní vrátila.

06.04.2024 5 z 5

Plzeň, těžká válečná léta a hotel plus hledání pravé lásky – tahle kniha v sobě má všechno, co očekávám od příběhu, který mě bude bavit. Je to hodně ženské, procítěné. Líbilo se mi.

Výstava chameleonů Výstava chameleonů Filip Mikuš

Moc, opravdu moc mě to bavilo. Kniha se četla sama, oceňuju hlavně její formu a neotřelost.

Unesený Západ Unesený Západ Milan Kundera

Napsáno pěkným jazykem, obdivuju Kunderovu schopnost formulace myšlenek.

Slavná Nemesis Slavná Nemesis Ladislav Klíma

Fascinuje mě, jak moderní tohle dílo stále je.´ Povídky mají hlubší přesah, jsem nadšená.

05.04.2024 5 z 5