Bratři v poli

Bratři v poli https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373100/bmid_bratri-v-poli-4Po-373100.jpg 5 32 11

Všechny zlobit je možná ze začátku zábava, ale když se s vámi potom nikdo nebaví a jste pořád sami, tak už to není nic moc. Proto se hraboš Dageš rozhodl, že se se syslem Mapíkem bude radši kamarádit. Velké vyprávění o jejich velkém přátelství, o výpravách do vesmíru i do Monte Carla a nakonec i o velké zkoušce, kterou jim připravila zima. Zatímco nálada úderného, ale zároveň roztomilého textu Jany Šrámkové je vyjádřena dvěma barvami (oranžovou pro chvíle radosti a modrou pro samotu), ilustrace Markéty Prachatické, plné pro ni typických šrafů, které jednou znázorňují vesmír a jindy syslí srst, si vystačily s černou perokresbou. I když text a ilustrace je to, co dělá knížku knížkou, v tomto případě hraje významnou roli i množství prostoru, které zůstalo nepopsáno a nepokresleno. Kniha byla v roce 2018 nominována na Magnesii Literu (Litera za knihu pro děti a mládež) a Zlatou stuhu (Výtvarná část, Knihy pro mladší děti).... celý text

Miroslavacte
06.04.2024 5 z 5

Úžasná jemná kniha o křehkosti přátelství. Moc mě dojala.

Italkaaa
23.02.2024 5 z 5

Pro děti to úplně není, protože je tam plno výrazů, které se těžko vysvětlují a děti pak ztrácejí pojem o tom, co ten příběh vlastně chce říct. Mám to odzkoušené na třech neteřích v různých věkových kategoriích. Ale jinak je to moc hezké, ilustrace také.

Natique
27.09.2022 5 z 5

Nádherný příběh, byli jsme s dětmi úplně nadšení :-)

Nelmal
23.06.2022 3 z 5

Krásný příběh, jen škoda těch ilustrací.

Bastien581
22.04.2021 5 z 5

Kniha je krásná, skvěle napsaná, až na ta jména postaviček, ta jsou divná a infantilní.

sandratea
07.01.2021 5 z 5

Zdařila kniha pro děti poetická jak textem tak ilustracemi.

broskev28
06.09.2020 5 z 5

Další krásná dětská kniha, kterou jsme chtěli koupit do naší knihovny.
Janu Šrámkovou jsem poznala nejprve jako autorku úžasné novelky Hruškadóttir, potom si naši kluci zamilovali její Bimbalku a Peřinku z Putování žabáka Filemona. Kolala petřínská naše malošky v knihovně rovněž zaujala a pobavila. A jak jsem očekávala, ani Dageš a Mapík nezklamali, ba naopak - v mnohém velmi příjemně překvapili (třeba když poroučeli větru dešti). O doslovu už taky byla řeč, ten přispěl k lepšímu pochopení jmenné výbavy. Takže jen jediná, zato však zásadní chyba: tuhle knížku už nelze nikde koupit.
A proto díky, pane první prezidente, za knihovny (a šikovné knihovnice) v každé obci, městysi a městečku!!!

"Tak si teda prš," mávnul Dageš k bouřkovému mraku.
"Prosím tě, bouřko, buď tak laskavá a vyprš se," pokynul jí Mapík.
"Zahromuj si!" povzbuzovali ji.
"Vyblejskni se!"

Biance
23.03.2019 4 z 5

Skvělá knížečka o přátelství, dala bych 5 hvězdiček. Bohužel moji 4 letou dcerku jsem zatím nepřesvědčila. Možná jsou to ty tužkové ilustrace, které nejsou tolik chytlavé pro malé děti. Z toho důvodu tuto dětskou knížečku musím ohodnotit jen 4 hvězdičkami.

Makii
08.02.2019 5 z 5

Moc krásný příběh o přátelství. Navíc se z knihy i doslovu dozvíte mnoho zajímavých věcí.

Jolina
29.07.2018 5 z 5

Mám ráda poetické knížky malých nakladatelství. Přináší potěchu pro duši, ale i poučení. Kluci uspokojeni, já spokojená - společné čtení sbližuje...

majáček
27.03.2018 5 z 5

Velmi zdařilá knížka pro menší děti, ale poučná i pro starší či dospělé.