MiriamF. MiriamF. komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Na tuto knihu plnou hrůz, bezmoci, bezpráví - nikdy nezapomenu. Přečteno jedním dechem. Jediné "pozitivum" z celé knihy vidím v tom, že jako sestry nebyly rozděleny a toto utrpení přežily společně.

29.01.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dala jsem 5*, viděla jsem vilu, k tomu strhující příběh, ale ....
pak jsem si přečetla rozhovor s dcerou původní majitelky vily Tugendhat, která je v šoku z obsahu knihy s tím, že spousta lidí parazituje na její rodině, na vile. Kniha tak vrhá špatné světlo na otce i matku, skutečnost byla jiná. Nutno dodat, že autor na začátku knihy upozorňuje, že jde o fikci.

14.01.2020 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Velmi překvapivý konec - myslím tím poslední dvě stránky - to je prostě Angie. Nicméně mi zůstává záhadou, jak se z milé Mandy stala zahořklá Amanda.

13.01.2020 4 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

V této sérii řadím k TOP. Knihu jsme nechtěla odložit. Trochu se mi jen pletla jména zločinců. Willovi fandím a naplno si uvědomuji, jak může dětství člověka poznamenat.
Už teď jsem zvědavá, co bude dál.

05.01.2020 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Ze začátku mi kniha svým stylem přišla jako kniha pro mladší čtenáře, na konci jsem ten pocit již neměla. Kniha, která mě rozplakala. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

17.11.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Přečteno jedním dechem. Psáno z pohledu Němky, manželky cikána, matky, která měla neuvěřitelnou vnitřní sílu a odvahu.

17.11.2019 5 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Opět velmi čtivá kniha, díky návratu do minulosti se více odhalil charakter hlavních hrdinů. Zařadila bych mezi TOP v této sérii.

16.11.2019 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Moje druhá kniha od této autorky a opět nezklamala, i když příběh byl plný hrůz.

15.10.2019 5 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Za hloupost se platí, ale hlavní hrdinka zaplatila několikanásobně. Kniha velmi čtivá, doporučuji.

10.10.2019 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Čtení této knihy patřilo k těm, kdy nechcete odložit knihu, nepotřebujete jíst ani spát a jen Vás zajímá, co bude dál. Moje první kniha od této autorky, byla jsem mile překvapená a těším se na další.

02.10.2019 5 z 5

Útěk od ďábla Útěk od ďábla Sara Davies

Moje první kniha na téma sexuálního zneužívání dětí. Uff. Přečteno jedním dechem. Co mě překvapilo - vyděsilo, že se toto dělo snad v každé rodině, o které se v knize psalo. A matky mlčely.

28.06.2019 4 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Přečteno jedním dechem. Přestože Eva přežila Osvětim, psychické "peklo" ji pronásledovalo celým životem. Je smutné, že se jí nedostalo podpory od svých nejbližších.

13.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha, velmi čtivá. Postavy úžasně vykresleny, až jsem měla pocit, že žiji vedle nich. Doporučuji.

13.04.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

S knihami R. Třeštíkové nemám problém, ale zatím u mě vede Osm.
Zvykla jsem si na otevřené konce a zvláštní hlavní postavy. U této knihy mě víc něž Hanka "štval" Hubert.

05.04.2019 4 z 5

Nevěsta na prodej Nevěsta na prodej Mary Jo Putney

Po knize jsem sáhla omylem, romantické příběhy nevyhledávám. Nicméně nelituji, kniha se četla výborně, taková oddechovka s nádechem erotiky.

19.03.2019 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Kniha mě mile překvapila. Poslední příběh Evy mě vrátil do doby, kterou si pamatuji ... kreslení rudých hvězd, předělávání leváků na praváky, jiskřičky, pionýři... s tím, že Eva měla na rozdíl ode mne větší nadhled.

11.03.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jak se píše na konci knihy, ty ženy přežily nepřežitelné. Ale ani jejich návrat nebyl rozhodně jednoduchý včetně negativní reakce okolí. Při čtení jsem měla husí kůži, ale nutilo mě to číst dál (s kapesníkem v ruce).

19.02.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Krásně napsaná kniha o těžké době. Fotky z knihy mám neustále před očima, přesto doporučuji.

07.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem měla problém se stylem vyprávění, později jsem si zvykla a nakonec mě kniha úplně pohltila. A stále ve mně doznívá.

30.01.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Po vánočním stresu jsem hledala něco oddechového a sáhla po této knize. Pohodové čtení, u kterého jsem se pobavila.

07.01.2019 5 z 5