MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Krutá krása mě vážně pohltila. Moc pěkně napsaný napínavý příběh, jedna z tisíce variací na původní Krásku a Zvíře, ale přitom tak odlišná od těch ostatních! Někde níže v komentářích jsem četla, že je Nyx protivná, zlá a "nadržená", já si ale myslím, že autorka hlavní hrdinku vykreslila bravurně. Uvěřitelně. No vážně, vezměte si, že váš celý život je jen čekáním na neodvratitelnou smrt, na niž vás posílá vlastní otec, zatímco protěžuje vaši sestru-dvojče. Jak byste se cítili? Mile, oddaně, smířeně? Měli byste čisté srdce bez zášti? To těžko. To nikdo skutečný. Mě naopak Nyx byla hodně sympatická. Uvědomovala si své chyby, snažila se je napravit, mnohdy i ospravedlnit. Byla prostě "opravdová". A její city ke Stínu a Ignifexovi? Vždyť je to mladá holka zavřená mezi čtyřmi stěnami s přitažlivým mužem. Kdo ve svých sedmnácti nebyl tak trochu nažhavený na polibky a objímání? Podle mě si autorka s povahami i prostředím velmi pěkně pohrála. A spojení s mytologií a vytvoření vlastního světa s minulostí a tradicemi tomu jen dodalo korunu. Dala bych skoro pět hvězdiček a určitě si ji zase někdy přečtu.

23.07.2018 4 z 5

Přišlo mi to příliš překombinované. Podle mne byla velká chyba vydat Prokleté dítě jen jako scénář a ne knihu. Postrádalo to to Potterovské kouzlo. Vlastně ani není nic moc co hodnotit, kromě dialogů a okleštěných popisů. Opravdu moc mne mrzí, že tu nevyniklo to úžasné vypravěčské kouzlo, které Rowlingová mistrně ovládá. Na druhou stranu se přepis scénáře alespoň četl nevídanou rychlostí :-)

08.01.2018 3 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Druhý díl nasadil velmi příjemnou laťku, kterou, jak jsem se obávala, druhý nepřekročí. Jsem velmi ráda, že jsem se mýlila. Závěrečný díl byl velmi dobrý, napínavý od začátku do konce, vtipný, romantický. Bylo v něm několik opravdu skvělých momentů. Sice mne tam pár nedořešených věcí dost zklamalo, ale celkový dojem z celé knihy i tak zůstává velmi příjemný. Celá série mě v konečném důsledku opravdu bavila a nevylučuji, že se k ní v budoucnu vrátím.

27.09.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nejsem úplný fanda tohoto žánru, nicméně jsem zcela jistě autorčina cílová skupina. Jak tu někdo psal, patřím mezi ty "utahané matky tří dětí", proto jsem po ní sáhla ze zvědavosti a musím se přiznat, že mne opravdu bavila. Další díly už tak ne. Líbila se mi převážně romantická linka, erotická mi místy lezla trochu na nervy - jak píšu, nejsem tak úplně na tenhle žánr. Po večerech, kdy konečně celý dům spal, to bylo příjemné čtení, něco nového a osvěžujícího. Možná se k ní někdy vrátím a možná s chutí dočtu i zbývající díly. Zatím se však na to nechystám.

17.09.2017 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Mnohem lepší díl, než předešlý. A víte proč? Protože tam velkou část příběhu nebyl úchylný, těžce narušený Cas. Chvílemi jsem i zvažovala, že dám pět hvězdiček, protože opravdu se mi víc jak první polovina skutečně líbila a bavila mě, ale pak to všechno šlo do kytek s naprosto ujetým chováním trojice Poppy/Cas/Kieran. Autorka má opravdu zvrácenou zálibu v popisování porno scén. Ano, toto už nebyla erotika, toto bylo vyloženě porno. A Casteel, ústřední postava, která byla ze začátku vykreslena jako úžasný, chytrý a vůbec všechno nej chlap je nakonec jen perverzní hovado, co nedokáže svého p-áka udržet v kalhotách ani když za něj nevinní nasazují krk. Celou dobu mu stejně jde jen o to aby dokonalou ne polobohyni, ne bohyni, ale vládkyni všehomíra přehnout přes postel a udělat jí to do všech myslitelných otvorů. Bože, takhle fakt ne... Brrr.
Jednou z fakt mála skvělých věcí byl Reaver. On byl jako svěží vánek v zatuchlém pokoji. Možná proto, že jediný se nesnažil z dokonalé (a dokonale nadržené) Poppy strhnout šaty a nelíbal zem, po které chodila. I když se obávám, že v dalším pokračování by na to mohlo dojít.
No, s odhlédnutím od morálního dna hlavních postav, byl samotný příběh fajn. Při přeskakování nepříjemných porno scén se dal číst, a to dokonce s chutí. Sice jsem na závěr čekala něco jiného, nebo alespoň větší vzrušení po těch všech přípravách, ale vlastně to tak taky šlo. Až na ten otevřený konec. Přiznám se, že fakt ne. Dál číst nebudu. Už jen kvůli Poppy a Casovi, protože tak děsně nesympatické hlavní postavy jsem ještě nikdy nečetla. A jelikož se z Kierana stal taky kre... teda chci říct poslušný pejsek na vodítku, nebudu si kazit oči nad další erotickou biblí.
Doufám, že série Žár těla a ohně je lepší a mravnější.

13.02.2024

Strašidelný dům Strašidelný dům Zuzana Pospíšilová

Milý příběh pro malé děti, ačkoliv nakonec bavil i devítiletého. Jednoduchý, napínavý, text je nenáročný, vhodný i pro začínající čtenáře. Krátké kapitoly motivují k přečtení další. Nevěřila jsem, že se na pár stránkách dá vytvořit tak dobrodružný příběh, tady se to povedlo.

25.01.2024 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Mám ráda knihy o čarodějnictví, tohle bylo milé a jiné. Tedy ne milé jako chundelatá koťátka. Spíš osvěžující. Propojení čar a vinařství se mi opravdu líbilo. Vinné čarodějky... Páni! Skvělý námět! Hned od začátku akce, málo hluchých míst. Ani nevím kdy, ale najednou jsem se při odkládání knížky přistihla, že v ruce držím sklenku vína. V knize je totiž chuť vína popsaná tak skvěle, že mi to prostě nedalo. O to lepší ale bylo i následné čtení. Romantiky tam bylo poskrovnu. Klouzala po povrchu jako kostka ledu po talíři. Neznali se, najednou se milovali. Šup sem, šup tam... Takové nastrčené v jinak hodně zajímavé detektivní zápletce. Konec s babičkou v hlavní roli byl zvláštní. Takový zbytečný, jako kdyby useknutý. Určitě ta linka šla vyřešit mnohem lépe a zajímavěji. Tahle to bylo stylem - tak honem, ať už to skončí, nakladatel čeká. Nicméně z mé strany spokojenost, byť jsem záporáka poznala hned na začátku.
Ke knize doporučuji sklenku vína, hned se čte líp a příběh má pak jiný rozměr ;-)

23.08.2023 4 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Předně musím říct, že mne mnohem víc baví série s Mercy. Je zkrátka tak nějak celá dobrodružnější, romantičtější, šílenější. V tomhle díle mě opravdu bavilo spousty narážek na Adama a Mercy, tím se ty příběh staly víc propojenější. Pravdou však je, že i s Annou a Charlesem jsem se tentokrát dobře bavila.
Patricia Briggs má neuvěřitelně čitelný styl psaní. A příběh Pěvce z lesa mohl být výborný! Ovšem měl spousty much, které mu trochu ubraly. Bylo moc fajn konečně se dozvědět i něco o Leah a tím si ji víc přiblížit, ale strašlivá spousta věcí zůstala nevyjasněných, ačkoliv ten prostor k tomu tady byl. Co se vlastně v Divokém symbolu před dvě stě lety stalo? Proč se to stalo? A proč to zatraceně dopadlo tak, jak to dopadlo?
Co však musím vypíchnout, je epilog. To bylo skvělé! A doufám, že to autorka náležitě v dalších knihách využije. Co jsem se tak koukala na ediční plán vydavatelství, měla by být teď zase na řadě Mercy, tak jsem opravdu zvědavá, jestli se tentokrát cesty Anny a Mercy spojí a vznikne z toho dech beroucí kniha, nebo jestli zase budeme mít celý příběh rozkouskovaný a na pokračovaní si budeme muset počkat.

26.08.2022 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Výborný díl plný akce od začátku do konce. Všechno do sebe úžasně zapadalo a to, co snad nebylo vysvětleno v minulých dílech, se tu dotáhlo. Rozuzlení Jacovi minulost jsem už tak nějak tušila, přesto bylo perfektně vystavěné a udrželo mě v napětí. Závěr by mohl být koncem celé série, jejím završením, ale jsem ráda, že tomu tak není. Mrzelo by mě opustit tak parádně vystavený svět lovců stínů, takže berličku se Sebastianem vítám a těším se na další díl.

05.11.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Četla jsem s delším odstupem od prvního dílu a musím říct, že se mi kniha vážně líbila. Příběh byl dobře postavený, čtivý, napínavý. Místy možná maličko vleklý, ale další pasáže to pak vyrovnaly. Nikolaj si rozhodně zasloužil mnohem víc prostoru. Fantastická postava! Zato Mal byl protivný až na půdu a Alina se občas chovala jako hloupoučká husa. To mě trochu zamrzelo. Na druhou stranu bylo vidět, že se postavy vyvíjejí a neustrnuly jen na jednom místě, takže to vlastně zas tak tragické nebylo.
Jedno velké mínus tento díl měl - málo Temnyje. Od počátku série je takhle postava naprosto top.
Ubírám hvězdičku za otřesné chování Aliny a Mala. Bez nich by možná tento díl byl lepší, protože ostatní postavy je tentokrát převyšovaly.

29.06.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Po naprosto skvělé prvotině této autorky jsem měla velká očekávání. O to větší bylo mé zklamání. Příběh začínal fantasticky, hned mě pohltil, bohužel s dalšími stránkami šla úroveň znatelně dolů. Největší (a bohužel jediné plus) vidím v námětu. Ten byl úžasný! Neotřelý, překvapivý, slibný... o to horší bylo jeho uchopení. Konec byl vyloženě tragický a odbitý. Přišlo mi to jako spíchnuté horkou jehlou.
Chování rodičů dětí v celé knize je šílené. Neměla autorka v době psaní problémy se svou rodinou? Protože ani jedni rodiče se nechovali tak, jak by se prostě očekávalo, některé situace byly nevysvětlené a ani jeden z rodičů zkrátka nebyl věrohodný. Parta šílených bláznů žijících v jedné vesnici, kteří mají děti nevím proč, protože jejich chování vůbec neodpovídá chování milujících matek a otců.
Úplný závěr příběhu a jeho vyústění pak byla vyloženě tragédie. Odfláknuté, uspěchané. Otevřený konec by nevadil, ale to, co mu předcházelo, bylo prostě špatné. A přitom to mělo takový potenciál! Mohla to být fantastická kniha, takhle je z ní slabší průměr. A to je strašlivá škoda, protože autorka měla po Zmizení Sáry Lindertové opravdu dobře našlápnuto.

29.06.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nedokázala bych jedním slovem popsat Půlměsíční město, protože to ani nejde. Přiznám se, že ze začátku jsem se nemohla začíst - příliš mnoho informací zdánlivě chrleno bez nějakého plánu a to ustavičné "do Helu"! Musím říct, že v jednu chvíli jsme si říkala, že jestli ještě na další stránce bude "do Helu", tak si vydloubnu oči! Nakonec se na to dalo zvyknout. Aby taky ne, po 800 stránkách.
Ale k příběhu - prvních sto, sto padesát stran bylo utrpení, nebavilo mě to, měla jsem chuť knížku odložit a bývala bych to udělala, kdyby se nejednalo o Maasovou. A něco vám povím - DÍKY BOHU, že jsem to neudělala, protože jakmile příběh začal mít grády, nedalo se od něj odtrhnout.
Myslela jsem, že Rhyse nikdo nepřekoná, ale do Helu, Hunt k tomu má sakra blízko! Když přeskočím detektivní práci, která by nešla zkrátit, protože by ztratila na kouzle a naprosto bravurním zakončení, pak závěrečné scény byly pecka. Fakt skvěle napsané, popsané, vygradované... Takhle to má být.

Jsem zvědavá na další díly, protože Půlměsíční město by mohlo klidně figurovat samostatně, ale z Epilogu je jasné, že nás ta největší jízda teprve čeká. Takže, pokud se někdo nemůže prokousat prvními kapitolami, radím vydržet! Opravdu to totiž stojí za to.

Jo a mimochodem, nepřipadá vám, že Maasová trpní nějakou formou grafomanie? Já její knihy absolutně zbožňuju, ale toho místa, co zaberou v knihovničce... a dostat je do kabelky je taky zajímavý počin.

24.11.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Po všech těch šílených mordech trošku jiný díl. Brutální byl jiným způsobem. Nejdřív jsem musela z hlavy vytěsnit to, že byl podle skutečných událostí. Jak tohle může provést jeden člověk druhému? V réálu? To knize dodávalo jiný rozměr. Napětí od začátku do konce, vyústění úžasné. Ale úplně dobře mi z toho teda nebylo.

20.10.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak jsem se v předešlém komentáři spletla. Toto předčilo jakoukoliv moji fantazii a opravdu mi bylo místy u knihy nevolno. Musím ale vytknout pár nelogičností, které mě trošku ve čtení brzdily a musela jsem se vracet zpátky. Například to s tím mechanikem? Nějak mi to nezapadá do popisu vraha, možná jsem nečetla dost pozorně... V každém případě má Carter lepší knihy. Ačkoliv tato co do nechutnosti patří na vrchol žebříčku.

20.10.2020 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Velmi dobré. Díl plný akce a napětí, přesně takový, jaké byly první knihy, které mě k této sérii připoutaly. Výborně napsané. Opravdu jsem si čtení užila. V jedné chvíli jsem si říkala, že autorka při psaní zjevně hltala seriál Mentalista. Úryvek básně od Williama Blaka se nacházel na přesně tom správném místě v textu, kde mi dokázal vyrazit dech. Věřím na náhody a věřím, že v literatuře neexistují, takže inspirace tady byla zjevná a výborně uchopená. A věta "Chystala jsem se bojovat s upíry, a nejmenovala jsem se Buffy - byla jsem v háji." mě fakt rozsekala. Prostě skvělé! Ano, místy kvalitou celá série kolísá, ale to je u tak obsáhlé série knih obvyklé. Tento díl ji z mého pohledu opět vrátil do hry.

10.08.2019 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

No, tak co na to říct... Autorka měla velké ambice vytvořit úchvatný svět prolínající se se skutečným, ale moc se to nepovedlo. Utíkala z jedné pasáže na druhou, některé části se neúměrně vlekly, další byly nedotažené. Když pominu opakování slov a překlepy (to se prostě stane), snad u všech popisů hlavních postav používala neustále slova měla/měl. Zkrátka to tak bilo do očí, až se to nedalo číst! Abych si dokázala utvořit o hlavní postavě nějakou představu, byla bych ráda, aby ji autor dokázal popsat, případně jen nastínit, ale tady ty popisy byly jak ze školní slohovky. Nejvíc mě vadilo přeskakování dějových linek. Chvíli se řešily emoce, chvíli se řešilo nástupnictví, intriky... přišlo mi to chaotické. Nebylo dobré se snažit za každou cenu vměstnat do tři sta stránek evidentně celou ságu s obsáhlým tématem. Ale potenciál ten příběh měl, to ano. Jen jde vidět, že se jedná o prvotinu a zřejmě nedotaženou. Klišé a rádoby vysoké myšlenky už byly jen tak k pousmání.

17.05.2019 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Už dlouho jsem od českého autora nečetla žádnou knihu, která by mě doslova pohltila. Docela jsem tím začala cítit k české původní próze skepsi a tyto autory jsem přestala vyhledávat. Ale Kateřina Šardická s mým původním míněním úplně zamávala a zašlapala ho do země. Její kniha je od začátku do konce prostě skvělá! Hlavním tématem měla být detektivní zápletka a to je beze zbytku splněno. Ten fantastický nádech (zvlášť pro mě coby milovníka fantasy) je už jen pouhou třešinkou na dortu. Skvělé vyústění příběhu, dost dobré zakončení dějové linky Sáry i všech "přeživších". Čtení jsem si vážně užila, autorka si vítězství v soutěži beze zbytku zasloužila. Na prvotinu skvělý výkon! Byla tu připomínka k překlepům - ano, jsou tu, ale to v každé současně vydávané knize, co mi prošla rukama. Příběh byl však tak vyvážený a napínavý, že jsem si jich velmi brzy přestala všímat nebo snad vymizely... nevím. V každém případě smekám a těším se na další tvorbu (která snad brzy přijde).

12.05.2019 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Váhala jsem, jestli neudělit větší hodnocení, ale zatím převládá zklamaní, takže za tři hvězdičky.
Jak už psal někdo přede mnou, z knihy mám rozporuplné pocity. Čekala jsem komplexnější pohled na Kateřinu a její nejslavnější roky. Vím, že nejde o historickou knihu, ale vlastně o román, ale tak mohlo to být o chloup lepší. Styl autorky mi sedl, píše vážně dobře. Příběh samotný se ale striktně držel jedné roviny. Kromě posledních hodin Kateřiny se to celé točilo kolem jejího milostného života. Nic pikantního, v podstatě výčet milenců jako z rychlíku. Bylo to celkem ploché. Sice chvilkami byl nastíněný docela nelítostný život na carském dvoře, což se mi opravdu líbilo, ale bylo toho poskrovnu. Vlastně jsme se nedozvěděli vůbec nic o Kateřininých dětech ani o stylu její vlády. Prostě to bylo takové plytké. Škoda.

15.04.2019 3 z 5

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

Musím se přiznat, že jsem ze začátku měla před očima film a nedokázala jsem si hlavní postavy odosobnit od herců. To mi to čtení celkem kazilo, protože film mě zas až tak nezaujal, ale tohle je pouze můj soukromý dojem, který se nevím jak asi před první polovinou knihy rozplynul. Autorka je totiž ve svém řemesle vážně dobrá a nakonec mi dokázala do hlavy nastrčit úplně jiné vize a představy a já hltala stránku za stránkou, jako kdybych před sebou měla úplně neznámý příběh.
Charlottu Körnerová vykreslila bravurně. Připadla mi jako hloupočká husička bez vlastní vůle a názorů. Ačkoliv jsem dávno znala vyústění celé zápletky, vážně jsem si přála, aby jí Raoul dal co proto, protože si to vážně, ale fakt vážně zasloužila. Postupem času však její postava dozrávala a stávala se stále snesitelnější, až jsem ji Filipovi skoro fakt přála. Protože Filip je opravdu romantický hrdina každým coulem.
Chvilkami mi připadlo, jako by se příběh zadrhl a já četla jen otravnou omáčku kolem, ale to téměř hned zase přešlo, protože navzdory tomu se v knize vystřídá několik zajímavých napínavých situací. Čtení jsem si moc užila a jsem si jistá, že se ke knize vrátím.
Když tak shrnu celý můj dojem z Andělské tváře, tak pokud hledáte romantiku zasazenou do dávno minulých dob křehkých žen a temných hrdinů, pak toto je to pravé! Romantika okořeněná napětím a minulostí, která se přesně hodí ke čtení pod dekou při dlouhých sychravých večerech.

16.03.2019 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Skvělá jízda od začátku do konce. Autorka se nijak neupejpala a rovnou od prvních stránek nás hodila do nového příběhu plného duchů a děsivých entit. Stevensová má velmi čtivý styl psaní. Užila jsem si každou kapitolu a příjemné mrazení nepolevovalo ani na chvíli. Zatím asi jeden z nejstrašidelnějších dílů. Konec mi přišel maličko uspěchaný, ale to i v ostatních dílech. Nicméně ten zbytek to skvěle vynahradil. Návštěvnice se mi opravdu moc líbila a vážně jsem zvědavá, co má Devlin za lubem a jak bude jejich vztah s Amélií pokračovat.

03.01.2019 5 z 5