Mindy Mindy komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skvělá kniha. Opět se setkáváme s hrdiny ze "Skály", podrobněji se seznamujeme s neuvěřitelným osudem Tormoda (neboli Johnnyho) - prostě otce Marsaili. A to je teda opravdu něco. Moc dobré.

21.08.2018 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Každá země má svou historii a téměř v každé proběhla válka. Vietnam není výjimkou.
Dieu Lan vypravuje své vnučce Huong, co zažila ona a její rodina během druhé světové války a v období po jejím skončení (hladomor, pozemková reforma).
A Huong nám přibližuje vietnamskou válku v 70. letech 20. století. Nu. Vietnamci si tedy zažili své, ať už s Francouzi, Japonci, Američany i se sebou samými.
Je to smutné čtení a já jsem zas o něco chytřejší.
A děkuji za rodokmen na začátku knihy, protože zorientování se v tom množství vietnamských jmen mi občas dalo zabrat.

04.02.2024 5 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

U Johna Grishama už přesně vím, co můžu očekávat - jsou to soudní spory, jednání v soudních síních, právníci, policie, advokáti, soudci, žalobci, svědci, porotci. Tato kniha mě ale bohužel zklamala. Bylo to nezáživné, nudné a zdlouhavé. Snad to příště bude lepší.

11.03.2023 3 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Všichni lékaři i další zdravotníci, kteří se vydávají na tyto mise do oblastí zasažených ať už válkou, nebo nějakou přírodní katastrofou, si zaslouží obrovské uznání a respekt.

21.02.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

To bylo nečekaně krásné. V knize jsou popsány osudy potomků dvou sester, které se nikdy nesetkaly, vlastně o sobě ani nevěděly. Effia žije v Ghaně, Esi je prodána do otroctví do Ameriky. Děj začíná v polovině 18. století a končí (po prožití životů sedmi generací) v současnosti. Dovídáme se tak hodně o historii těchto dvou zemí díky této nádherné knize.

11.02.2023 5 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Celkem fajn knížka. Sice dost pomalý rozjezd, až ve druhé polovině začal děj odsýpat. Ale líbila se mi ta pozvolná změna Susan i lidí okolo ní a taky to záhadné tajemství, to jsem nečekala.

11.01.2023 3 z 5

Lipová alej Lipová alej František Nepil

František Nepil - to je u mě sázka na jistotu. V této knize nás provází po jemu blízkých místech naší vlasti (v době vzniku knihy tedy ještě Československa). Vyprávění je doplněno mnoha historickými zajímavostmi a životními moudry. Moc pěkné.

03.01.2023 5 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Vcelku zajímavá zápletka, co mi ale nejvíc vadilo, byla ta neuvěřitelnost. Že prostě najednou zmizí ze světa tři lidé a nikdo se po nich neshání? Lisa v pětadvaceti letech nikdy neviděla svůj rodný list? Půl roku měla vztah s Alexem a nikdy se nedostali k tomu, aby mluvili o svých rodinách? Je to další kniha, která bude nejspíš brzy zapomenuta.

04.09.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Kniha mi připomněla seriál Ošklivka Betty, který běžel kdysi dáávno v televizi. Takže žádná náročná literatura. Od prvních stránek je jasné, jak to dopadne, celé je to velice, velice jednoduché. Prostě taková knižní telenovela.

05.12.2021 2 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tuto knihu přečetla nejdřív moje dcera, potom já a potom jsme z našeho oblíbeného antikvariátu Avion objednaly veškerou tvorbu Dostojevského, kterou tam měli (myslím sedm knížek). Z toho vyplývá, jak nás tato kniha, resp. tento autor zaujal.

11.02.2020 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Mnohem víc mě bavila historická část, která se zakládala částečně na pravdě, než přeslazená a naprosto neuvěřitelná současnost. Celkově zklamání.

18.08.2023 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Po dočtení se u mě žádné nadšení nekonalo - spíš úleva, že už to skončilo. Děj je tak nějak divně překombinovaný, plný zvláštních náhod a chování některých osob bylo silně nepravděpodobné - např. rodiče Jenny nebo samotná Izzy. A ty oblázky nebo rozbitá zrcadla? Těchto fantasy prvků mohla být kniha klidně ušetřena.

30.11.2022 3 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Výborně jsem se bavila. Paní Devátá umí přesně a přitom úsměvně popsat běžné denní situace. Fejetony dlouhé tak akorát (na 2-3 strany) se moc dobře čtou.

12.10.2022 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Za mě strašná nuda. Příběh naprosto nereálný, Polly se svými jahodově blonďatými vlasy mi k srdci zrovna nepřirostla a svatba ve stylu Hvězdných válek tomu všemu nasadila korunu. Tak aspoň vyzkouším některý z receptů na konci knihy.

29.09.2022 2 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Dost povedená detektivka. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se pořádně začetla, protože se odvíjí několik dějových linek najednou. Ale asi od jedné třetiny to byla tedy jízda. Líbilo se mi to.
Akorát ten text na obálce knihy: Vrah se po letech vrací. A jde po tobě... je úplně mimo.

17.03.2022 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Dlouho jsem se nemohla začíst. Vlastně skoro celou knihu. Myslela jsem si, že to bude jednohubka, maximálně na dva večery, ale vůbec. Kniha je pesimistická a depresivní, a to včetně názvu. Dva dny po přečtení ve mně pořád doznívá (podobný pocit jako u knihy "Vrány"). Nelituju, že jsem ji přečetla, ale víckrát už ne.

12.01.2022 3 z 5

Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Dvě knihy v jednom svazku a jedna lepší než druhá.
Při čtení mě mrazilo a několikrát jsem se musela ujistit, kdy autor tato díla napsal. (opravdu v roce 1950, resp.1953) Neuvěřitelné, skvělé.

10.09.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Bohužel mě tato kniha nijak nenadchla. Hrůzou jsem se u ní netřásla, přišlo mi to příliš přehnané a zdlouhavé. Těšila jsem se, až to celé nějak dopadne.

25.08.2020 3 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Tři příběhy odehrávající se v 7. století v Číně. Soudce Ti vyšetřuje zločiny a v této době si musí vystačit pouze se svým důvtipem, postřehem a logikou. Seznamujeme se s Čínou té doby, mě třeba překvapilo, že už tehdy tam pitvali mrtvé. Sice jsem se musela při čtení hodně soustředit na ta čínská jména, ale byla to pro mě příjemná změna, líbilo se mi to a vracím do knihobudky.
(Třetí příběh - Strašidelný klášter - mě bavil nejvíc)

29.04.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Vynikající, skvělý, geniální Karel Čapek. Nevím, co víc dodat, co nejdříve si od něho zase něco přečtu.

15.10.2019 5 z 5