Mindy Mindy komentáře u knih

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Mně se to moc líbilo. Citlivý a dojemný příběh se odehrává převážně v knihkupectví, téměř všechny postavy mi byly blízké a sympatické. Poslední dobou nečtu dopředu anotaci ani hodnocení a nechávám se překvapit. A tady to bylo příjemné překvapení.

08.10.2022 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Jack London prostě uměl! Nechápu, že jsme se tak dlouho míjeli, ale to já ještě napravím. V této knížce nám vypráví příběh o psovi Buckovi - domácím povaleči, který se díky mnoha zásahům osudu dostává na Aljašku, kde vrcholí zlatá horečka. Setkává se s různými typy lidí i psů, postupně se zoceluje a nakonec... No, geny jsou geny. Krásné čtení.

04.10.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Děj se odehrává v malé vesničce v šumavských lesích. Na světlo postupně vyplouvají dávná tajemství místních obyvatel. A taky se dovídáme, jak to bylo s osidlováním tohoto kraje po odsunu Němců. Žádný nervy drásající thriller, děj se posouvá pěkně pozvolna, ale takové jsou knihy Michaely Klevisové, a proto se (aspoň mně) dobře čtou, včetně krásných popisů přírody.

03.10.2022 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Za mě strašná nuda. Příběh naprosto nereálný, Polly se svými jahodově blonďatými vlasy mi k srdci zrovna nepřirostla a svatba ve stylu Hvězdných válek tomu všemu nasadila korunu. Tak aspoň vyzkouším některý z receptů na konci knihy.

29.09.2022 2 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

James a Bob se myslím hledali, až se našli. Z příběhu vyznívá, že jeden zachránil druhého. Jamesovi jsem držela palce v boji se svou závislostí. A zdá se, že to zvládl. No a Bob? Je obdivuhodné, že mu nevadil ruch velkoměsta, davy lidí, hluk projíždějících aut nebo jízda autobusem. To naše kočky, zvyklé na klidný život na vesnici, by se zbláznily.

27.09.2022 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Na válce je pěkné jedině to, že z tohoto období je tolik krásných knih. Tato doba je plná silných, smutných a dojemných osudů. V Kyselých třešních se seznamujeme se členy rodiny Skálovy a několika dalšími obyvateli obce Lověšice nedaleko Přerova. Děj začíná v roce 1944 a končí osvobozením republiky, což ale neznamená jenom radost z vítězství a svobodu.

24.09.2022 5 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Děj knihy je tak nabitý útěky, sledováním, ukrýváním se, cestováním, vymýšlením únikových cest pomocí lstí a plánováním dalších akcí, až je přehnaný. Pořád jsem čekala, kam se to celé posune, ale bylo to pořád dokola. A ten závěr se tedy neskutečně vlekl.

19.09.2022 3 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Autorka popisuje život v Japonsku - zvyky, výchovu dětí, vaření jídla, chování lidí k sobě navzájem v rodině, manželství i zaměstnání. Na jednu stranu obdivuji tu jejich úctu, pokoru, disciplínu, ovládání a obětování se, na druhou stranu si nedovedu představit život bez takových projevů, jako je objetí nebo pohlazení. Manželství lidí z tak rozdílných kultur bohužel asi nemá moc šancí vydržet, a to se Denisa opravdu snažila. No holt jiný kraj - jiný mrav.

11.09.2022 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Vcelku zajímavá zápletka, co mi ale nejvíc vadilo, byla ta neuvěřitelnost. Že prostě najednou zmizí ze světa tři lidé a nikdo se po nich neshání? Lisa v pětadvaceti letech nikdy neviděla svůj rodný list? Půl roku měla vztah s Alexem a nikdy se nedostali k tomu, aby mluvili o svých rodinách? Je to další kniha, která bude nejspíš brzy zapomenuta.

04.09.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Já nemůžu říct, že bych litovala nějakého svého rozhodnutí. Ale ze zvědavosti bych se chtěla podívat, jakým směrem by se můj život ubíral, kdybych se rozhodla jinak. Je to zajímavá knížka, zároveň moc pěkná a čtivá.

23.08.2022 5 z 5

Hyde Park Civilizace 2 Hyde Park Civilizace 2 Gabriela Cihlářová

Další série skvělých rozhovorů s vynikajícími osobnostmi. Těžko vybrat nejzajímavější. Ale kdybych přesto musela, tak by to byl Miroslav Zikmund.

18.08.2022 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Napínavé až do konce, výborně se to četlo, ale nemůžu si pomoct, ten závěr mě zklamal. Autorka čtenáře navede na pachatele a že to Georgině nedocvaklo, to mi zkazilo celý dojem z její postavy.

17.08.2022 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Děsivá verze života v budoucnosti. V knize bylo dost nezodpovězených otázek, ale jinak jsem příběh celkem hltala. Opravdu nemůže něco takového nastat? Otevřený konec mi nevadil, skoro jsem ho čekala.

09.08.2022 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Roztomilý příběh o zatoulaném štěňátku je určen především pro čtenáře z řad dětí, ale určitě si najde své příznivce i mezi dospělými. Je to krásné čtení plné lásky, dobroty a vlídnosti, vše okořeněné vánoční atmosférou. Kniha si zaslouží pět hvězdiček.

27.07.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Všechny knihy Jonase Jonassona jsou velmi podobné: jedna základní dějová linka, na kterou se nabalují další a další příběhy a osudy spousty vedlejších osob. Všechno se to neustále promíchává a dochází k neuvěřitelným náhodám. Je to ale pořád to samé dokola. Bavila jsem se, už jsem ale nebyla tak nadšená jako u Stoletého staříka.

25.07.2022 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Trochu zavádějící název. Čekala jsem nějakou legrační oddechovku a ony to byly dva moc hezké příběhy. Jeden z padesátých let a druhý ze současnosti (nad tím náhodným setkáním po pětadvaceti letech přimhouřím oko). Obě hlavní hrdinky měly mé velké sympatie.

16.07.2022 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

No nevím. Tak jsem se na tuto knížku těšila, dokonce jsem si ji vzala s sebou na dovolenou. Ale jak to napsat... Takový blábol jsem fakt nečekala. To bylo pořád: Usmála jsem se... Odpověděla jsem se smíchem...Vesele jsem pozdravila... Prostě toho smíchu, veselí a radosti bylo až až. Do toho nepřátelský pan farář (netuším význam jeho sáhodlouhých promluv k otci) a co teprve tajemný Černý muž! K dovršení všeho ta čokoláda. Bylo jí všude až moc a vůbec mi tam nepasovala. Taky nechápu, jak mohla Vianne během tří dnů zrekonstruovat starou pekárnu a otevřít čokoládovnu s regály plnými zboží a dokonalou výlohou. Svou dceru nazývá cizinkou, těch nesmyslů bylo prostě tolik! Nelíbilo.

10.07.2022 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Český kriminalista Josef Bergman odjíždí na dovolenou do vesničky na severu Norska, aby si zarybařil. Ale co se tam nestane - samozřejmě vražda. Trošku začne pátrat na vlastní pěst, protože mu to nedá. A zjišťuje, že skoro každý z obyvatel, které poznává, má nějaké tajemství. Žádný velký nervák, hodně se mi líbily popisy norské krajiny.

27.06.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný, silný příběh osamělé holčičky, která se musela naučit sama přežít v chatrči uprostřed bažin a močálů. Ta její osamělost mi drásala srdce a čtení mě chvílemi bolelo. A závěr? Překvapil, ale potěšil. Moc pěkná kniha.

20.06.2022 5 z 5

Ulice Zlodějů Ulice Zlodějů Mathias Énard

Tak to bylo něco z úplně jiného soudku. Maroko - země islámu a muslimů. Platí zde jiná pravidla, předpisy a nařízení. Kniha mě obrovsky překvapila. Jedná se o poutavý příběh marockého chlapce Lachdara, jehož osud je nalajnován tak neuvěřitelně! Celou dobu jsem mu držela palce, ovšem ten konec mě dostal. Já musím dát plný počet.

08.06.2022 5 z 5