minde minde komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Přiznávám, že tohle zrovna není snadné čtení. Už jednou jsem se pokoušela Žítkovské bohyně číst, ale brzy jsem to vzdala. Teď jsem se do knížky pustila znovu. Sice jsem ji nakonec přečetla celou. Příběh samotný, vyprávění Dory, i její pátrání po bohyních bylo hodně zajímavé a poutavé, ale pročítání dokumentů mě chvílemi nudilo a musela jsem se nutit to přelouskat. A konec?...ještě teď mi leží v hlavě...

03.03.2018 3 z 5

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Určitě doporučuji - nezbytný doplněk všem fanouškům Středozemě :)
Hobita a Pána prstenů jsem už několikrát přečetla, ale teď po přečtení Tolkienova životopisu, když budu číst Pána prstenů znova, tak to bude pro mě úplně jiný lepší zážitek.
Bylo fajn poznat J.R.R.T. více, dozvědět se více o tom, jak žil, co prožíval a jak se vše z jeho života prolíná do jeho knih.
Jako bych četla příběh o nějakém dalším hobitovi, kterým Tolkien určitě byl :-)

25.05.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinka mě moc bavila, čtení jsme si fakt užívala. Nejdřív jsem se dozvěděla o seriálu, a než se na mě v knihovně dostala řada (velký zájem o knihu), tak jsem pár dílů shlédla. A to mě na tu knihu ještě více nalákalo. Nevadilo mi, že jsem si postavy nebo prostředí představovala podle seriálu, možná i proto mě to o to víc bavilo. Konec jsem taky čekala možná trochu jiný, ale už se těším na pokračování :-)

13.06.2016 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Přemýšlím co napsat, vše co mě, po dočtení Paměti kostí napadá, už tu bylo řečeno, a ztotožňuji se asi s každým názorem. Byly (někdy dost dlouhé) pasáže, které mě nudily, zdlouhavé přípravy na válku, popis bitev...atd. Ale pak to vynahradily ty napínavé kapitoly...hlavně mě taky zajímalo jak se daří Briane a Rogerovi, co prožívají...nápad s dopisy byl originální. Pak zase skok zpátky ke Claire a Jamiemu, kteří to opět nemají jednoduché, ale o to víc jsem si jejich dobrodružství a lásku více užívala. No prostě je to moje oblíbená CIZINKA, a miluju jak knihy, tak i seriál.

17.03.2022 5 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Série Cizinka mě prostě pořád baví, a když přemýšlím, co zrovna číst, tak je to sázka na jistotu. Vim co mě čeká, hrdiny všechny znám, vracím se vždycky do známého světa, a každou chvíli se tam něco stane. Konečně vím, jak to bylo s tím požárem 21.ledna 1776. No a už teď se těším na 6.sérii v televizi :-)

29.06.2021 5 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Tak konečně jsem se dokopala k tomu, že jsem si konečně Silmarilion přečetla. Dlouho jsem to odkladala, nakonec mě výzva (2019) donutila znovu se podívat na své oblíbené místo do Středozemě. Není to opravdu tak záživné čtení jako Pán prstenů nebo Hobit, a určitě nestačí si Silmarilion přečíst jen jednou, ale nakonec vás to pomalu vtáhne do toho světa, že na konci knihy nechcete odejít a láká vás to znovu, už po několikáté, si zase přečíst Hobita a Pána prstenů :-)

15.01.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Přečteno kvůli výzvě. Zajímavý myšlenkový příběh. Není krysa jako "krysa".

13.11.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

To bylo fajne jak cyp:-) Hned mě to chytlo od začátku a aniž bych tušila, přečetla jsem všechny díly najednou, protože jsem to měla stažené komplet v mobilu jako jednu knihu. Žiju v tomto kraji, a tak mi je tohle "po našymu" hodně blízké. Cesty pěšobusem z roboty a do roboty hned byly veselejší:-)

28.05.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

"Muže vás snad potkat něco lepšího než ztráta paměti? " Tak tenhle titulek knihu přesně vystihuje, že vše co se nám v životě přihodí má nějaký smysl...Knihy s tématikou ztráty paměti mám rada, i když to většinou byly psychothrilery, tak jsem možná čekala něco podobného. Ale nakonec jsem byla ráda, jak se příběh ubíral. Bylo to moc hezke, milé. Těšila jsem se na každou další stránku, byla jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat. Moc se mi to líbilo, čtení jsem si užila :-)

17.12.2017 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Skvělý příběh, krásný a napínavý až do konce, který mě provázel na cestě autobusem do práce,na lavičce v parku a večer v posteli před spaním. Vic takových knih, které vás provází celý den :-)
Urcitě si přečtu i Tajemství černé orchideje.

19.09.2017 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Krásný, i když smutný a dojemný příběh, který vás hned tak nepustí. Donutí vás zapřemýšlet, a občas zaslechnout "Hlas", který na vás mluví.

24.08.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila, bylo to trefné, ze života, jakobych viděla samu sebe :-)

09.08.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Pilíře země a Na věky věků mě uchvátily, proto jsem se moc těšila na pokračování. Ale Ohnivý sloup mě zklamal, už to nebylo tak dobre. Děj byl sice zajímavý, někdy stránky ubíhaly rychle, ale bylo tam málo z Kingsbridge. Většinu děje se odehrávalo někde jinde a nebavily mě pasáže boje o moc a trůn. Škoda, že tam nebylo propojeni s minulostí a odkazy na lidi, kteří v Kingsbridgi žili před 200,300 lety.

10.06.2019 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Film-seriál Ptáci v trní jsem už viděla tolikrát, že jsem si myslela, že mě už ta kniha nebude tolik bavit, ale právě naopak...nemohla jsem se od čtení odtrhnout, jako bych ten příběh vůbec neznala :-)

14.10.2013 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Arila - kniha se mi moc líbila, překvapila mé očekávání. Klobouk musím před Sterakem smeknout. Mezi hraním her a točenim videi dokázal ještě napsat knihu(y). Má úžasnou originální fantazii, vytvořil zajímavý propracovaný svět, kde se ovšem neztratíte. Máte přehled, vše je psáno jasně, jednoduše, ale poutavě. Kniha se moc dobře čte, stránky se vám sami rychle otáčejí, až zjistíte, že je už konec. Už se těším na pokračování :-)

19.10.2021 5 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Půl světa se mi líbil už o něco méně než Půl krále. Nevím čím to je, možná proto, že u prvního dílu to bylo něco nového wow :-) a četla jsem to už dávno. A tady mi dlouho trvalo než jsem se pořádně začetla, ale pak už mě to chytlo a drželo až do konce:-)

22.11.2020 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Nádhera, zase jsem si tuhle knihu neskutečně užila. Bavila mě od začátku do konce, ani na chvilku mi nedovolila se nudit. Tuhle sérii prostě miluju, ať už knihy nebo seriál.

09.06.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Elfové, trpaslíci, magie, kouzla...skvělé :-) Pro milovníky fantasy je to povinnost :-)

20.01.2020 4 z 5

Hrůzostrašná fantasy, fakt jsem se chvílemi bála, ale asi jen do poloviny, pak už jsem se se začala nudit. Jakoby autor nevěděl co dál s těmi dětmi dělat, mají zůstat nebo jít. Trochu zklamáni. Uvidím, snad si někdy přečtu pokračování.

11.12.2019 3 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Do toho třetího dílu se mi moc nechtělo, protože druhý díl už mě tak moc nebavil, a já jsem si říkala, že už to bude nuda, co se tam bude asi řešit. Ale ještě, že jsem to nevzdala, když se to pak rozjelo, nedokázala jsem přestat číst. Z Bárta jsem fakt měla strach a Cathy mi bylo líto. Fakt skvělé a napínavé pokračování, které mě nutí pustit se do dalšího dílu.

25.11.2019 5 z 5