Mikik Mikik komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak to byla jízda. Čím dál víc mě tyto obohacující příběhy baví. Skvěle se to čte, z každé stránky na mě dýchá historie. Dlouho jsem se knize vyhýbala ze strachu, že to bude asi nuda, že mě hornické téma úplně míjelo a zda tomu budu všemu rozumět. Bylo to všechno jen ne nuda. Bylo to emotivní, skvěle popisné a tak zasazené do životních strastí i radostí několika rodin , že už se nemůžu dočkat dalších osudů.

10.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tuhle autorku hodně lidí považuje za jednu z nejlepších český spisovatelek. A právem. Slepé mapě jsem se dlouho vyhýbala, měla jsem strach, že mě tolik nezaujme. A nakonec se mi snad líbí ze všech jejích knih nejvíc. Alena Mornštajnová jako jedna z mála českých autorů umí poutavě popsat i ty nejvíc obyčejné věci a zážitky, co Vás můžou v životě potkat. A když popisuje ty věci neobyčejné a zážitky nevšední, u kterých mnohdy i doufáte, že Vás za život nepotkají, to je teprve něco.
Postavy maximálně různorodé, nějakou si oblíbíte a nějakou zase ne a přesně tak to má být. Popisování dobových reálií mi přišlo velmi přesné.

09.04.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak tohle byla top kniha. Pro mě asi jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla. Skvěle vystupňované napětí, několik dramatických dějových linek, sympatická hlavní hrdinka a do toho všeho zuří druhá světová válka. Vůbec se mi s Marií -Laure nechtělo loučit , možná i proto mi konec přišel opravdu rychlý. Ale je to kniha , kterou opravdu stojí za to si přečíst.

11.09.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Myslím si, že tohle není kniha pro každého. Ale pokud Vás zajímá vědění a chcete si rozšířit obzory i za hranice , které jste ještě nepokořily, sáhněte směle po Bílé vodě. Neskutečně vystavěný příběh o církvi, komunismu , lidských hodnotách a snad trochu i zázracích mě opravdu na nějakou dobu pohltil. Evarista si získala mou pozornost a podporu od první chvíle. Leně jsem přišla na chuť později. Není to lehké čtení, ale neuvěřitelně přínosné.

27.05.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ta absurdita celé úvodní situace mě opravdu nadchla. Příběh lehce plyne, někdy smutně, někdy zase veseleji , ale rozhodně pro fanoušky tohoto autora je nutnost si jej přečíst. Asi se mi z autorových knih zatím líbila nejvíce. Vše krásně provázané, napojené na sebe a ten konec? Pohlazení pro duši.

12.03.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole je moje srdcovka, ale to,co mu tady Nesbo provedl byl šok. Jednou to přijít muselo, ale...
Konec je podle mě jedním z nejpropracovanějších a nejnapínavějších z celé série. Harry občas působí jako super antihrdina, který se ze všeho vždy vylíže, ale mě to pořád, i po těch dvanácti dílech, prostě baví.

12.03.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. To jak to bylo napsáno a popsáno... Před autorem klobouk dolů. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a ty hrůzy, co lidé prožívaly... Běhal mi mráz po zádech vždy, když jsem si uvědomila, že to takhle ve skutečnosti bylo.

11.04.2023 5 z 5

Neuvěřitelné , co se na tom světě občas děje . Tahle tragédie zůstává často skryta a myslím, že by se o ní mělo mluvit mnohem víc. Příběh protkaný velkým množstvím fakt mi naprosto sedl. Není to román ale skutečnost. Je vidět jakou si autorka dává s historickými prameny práci, aby je vydala naprosto uceleně. Od teď budu všem lidem, co čekají na třetí díl Šikmého kostela, doporučovat tuto knihu a říkat jim, počkejte si, bude to stát za to. Musím ještě ocenit pokoru se kterou autorka přistupuje k událostem a všem, kterých se dotkly.

11.02.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tak jednoduše popsaná, nadčasová a naprosto všeříkající kniha.

04.05.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Za každého zlého člověk je na světě jeden laskavý . Eddie , příteli, jak často oslovuješ čtenáře ve své knize, tvůj život měl obrovský smysl. Předat nám, dalším generacím tvé utrpení, ale především tvou laskavost a dobrotu . Tvé srdce bylo plné lásky a milosrdenství. Pokud je nebe , ty tam máš jistě své čestné místo .
Úžasná kniha , silně emotivní příběh.

17.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po jedničce i tenhle díl neskutečná jízda. Autorka je skvělá vypravěčka a přesto je vše tak skutečné.

27.06.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zatím se mi z celé série líbila asi nejvíce, Alexe a Lucy jsem si hned oblíbila a moc se mi líbila dějová linka, hned bych se do hotýlku rozjela.

04.11.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tuhle sérii jsem si asi úplně zamilovala. Čistě náhodou jsem narazila na Zabijáky a teď jsem tuhle zhltla skoro na posezení. Líbí se mi Carl. I Asad. I jejich netradiční vztah. Autor skvěle umí vygradovat napětí. Těším se na další díl :-) . Mimo jiné doporučuji i filmové zpracování. :-) .

29.11.2021 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Skvělá jízda. Místy nechutné, tísnivé a tak strašně skutečné. To je přesně ten King, kterého mám tak ráda. Sice už jsem viděla film, ale ty jeho popisy, slovní obraty a vykreslení každé situace až úplně do detailu, nemůže žádný film nahradit. Annie, ty jsi ale vážně magor...

07.04.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Pro mě hodně příjemné české překvapení. Moc se mi líbila osobní linka a vyšetřování mě taky hodně bavilo. Četlo se svižně, nic se dlouho netáhlo a moc sympatické postavy.

29.05.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Mě to prostě bavilo:-). Autor si nehraje na všeznalého cestovatele, ale na obyčejného kluka, který se sbalí a jde projít svět. Přiznává , že i cestování je občas nudné a popisuje krize po cestě. Po dočtení ve mně převažuje ale naprosto pozitivní pohled na svět a lidi v něm a dobro v nich. Jsem ráda, že jsem si přečetla :-).

22.01.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedno z mých nejlepších setkání s autorem. Hlavní postava mi byla od začátku sympatická a čím déle jsem s ním v minulosti trávila čas, tím víc jsem mu fandila. Opravdu hodně se mi tento příběh líbil. I když byl plný co by kdyby, a právě o tom to je. Umět vykreslit příběh tak poutavě, že i když je delší, vůbec vás nenudí. A to se u mě Kingovi opět povedlo, vždycky jsem se ke knize ráda vracela a zažívala další dny na pouti za záchranou Kennedyho.

13.08.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Mně se příběh líbil už od začátku a do děje jsem se dostala velmi lehce, líbilo se mi více myšlenkových linek. Na konci to opravdu bylo velmi nadupané akcí a je pravda, že to bylo trošku úsměvné, jak všem všechno vycházelo a jak moc se autorka snažila vše spojit a na závěr všem dopřát, co si zaslouží.

18.06.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jedna z nejlepší knih, co jsem za poslední dobu četla. Vůbec mi nevadilo, že je dlouhá, ba naopak. Hlavní hrdinka byla skvělá. Oblíbila jsem si její drzost i zvídavost a odhodlání. Krásně popsaná tehdejší doba a poměry, například v přístupu k ženám a můžum.

18.03.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh nebyl nijak složitě napsaný, ani se nejedná o nějaké závratné spisovatelské dílo, ale lidsky se mě opravdu dotklo a bude ve mně ještě nějakou chvíli doznívat.

20.03.2023 4 z 5