Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě super, opět nezklamalo. Pohled Čeňka byl zajímavý, občas mi těmi úvahami o tom, jak ostatním škodit, připomínal mé potomky :-D

16.10.2021 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Pecka. Takový vývoj jsem absolutně nečekala. Piper mi byla od samého začátku nesympatická, a bohužel se můj názor nezměnil ani na konci. Stále mi přijde, že něco skrývá... Že není tak hodná a čistá.

15.09.2021 5 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Tahle kniha ve mně bude asi nějakou dobu doznívat... Ráda bych ten příběh viděla zfilmovaný :-)
Mylène mi byla nesympatická hned od začátku, jak mluvila se svým otcem. No být na místě táty, asi ji jednu vrazím. Patrick, namyšlený arogantní a nesympatický. Ostatní mi nevadili. Emmy mi bylo místy i líto. Jen na konci jsem nepochopila Camille, vše mohla řešit úplně jinak, ale to je jen můj názor, autorka to zamýšlela jinak a já jí to nijak nevyčítám.
Styl psaní mi vůbec nevadil.

04.09.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tahle spisovatelka prostě nezklame. Opět příběh plný zvratů, a na konci překvapení, které bych teda nehádala. Bavilo mne jak si autorka hraje s postavami, jak jsou skvěle popsané. Při čtení má člověk skoro pocit, jako by tam žil taky. Hodnotit nemohu jinak, než plným počtem.

25.08.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato autorka mě prostě nezklame. Výborné, napínavé, absolutně nečekaný závěr jako vždy. Napínavá od první do poslední stránky. Dokázalo mne to tak vtáhnout, že jsem se kolikrát přistihla, jak u knihy sedím, koukám do blba a přemýšlím, kdybych v tom hotelu byla já s manželem. Jaké to muselo být hrozné...

20.08.2021 5 z 5

Popelka Libuše Šafránková: Hvězda našich srdcí Popelka Libuše Šafránková: Hvězda našich srdcí Dana Čermáková

Krásně sepsaný život mé oblíbené herečky.

16.08.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moje druhá kniha od této autorky (první byla Je to i můj život). A opět naprosto překvapivý závěr, o kterém budu asi chvíli přemýšlet.
Kniha celkově se mi líbila, četla se příjemně, povídání o slonech velmi zajímavé a poučné. Nejvíce mne bavilo vyprávění Jenny.

16.08.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Zezačátku mi moc nešlo se do knihy začíst. Ale pak, zhruba od třetiny, už to šlo samo. Je tam vše krásně popsané, člověk před sebou úplně vidí tu krásu přírody a všeho v Avonlea. Bylo také zajímavé zjišťovat, jak se Anna mění, dospívá a jak se zároveň mění vztah Marie k Anně.

14.07.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Velmi povedená kniha. Bavila mne a od zhruba poloviny se nedala odložit a musela jsem ji dočíst v kuse. Pro mne jako pro matku to byl mazec, a doufám, že v Anglii i všude jinde, kde to takto funguje, se nároky na bezplatnou právní pomoc změní. Je hrozné, když si musí člověk nechat leccos i protizákonného líbit, jen proto, že nemá peníze.

09.06.2021 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Knížka se mi líbila, konec nečekaný. Zhruba od poloviny mne to nutilo otáčet stále další stránky. Laura mi byla velmi nesympatická, tak lež to byl mazec, to by snad žádná normální máma z pusy nevypustila. Naopak Cherry si mě docela získala.

31.05.2021 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Skvělá kniha, napínavé a velmi překvapivý závěr. To bych nečekala. Příběh je tak šílený, že tohle by nechtěl zažít nikdo.

23.05.2021 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tak tomu říkám pecka. Napínavé od začátku do konce, už delší dobu se mi nestalo, abych nemohla knihu odložit. Přečteno za 24 hodin. Často mne nutila k zamyšlení, jak bych se v určitých okamžicích zachovala já? Opravdu super. Oceňuji plným počtem hvězd.

06.05.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, film jsem viděla mnohokrát a kniha nezklamala. Vše se mi v hlavě spojovalo do filmu, úplně jsem viděla každou scénu. Četlo se mi to dobře, takové zábavné, lehké čtení. Za mě fajn.

27.04.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Čtivé, zajímavé nahlédnutí do reality britského zdravotnictví. Je to mazec. Zápisky formou deníku mě bavily. Bylo to sem tam vtipné, sem tam velmi, velmi smutné, zkrátka jako sám život. Docela mne zarazilo velké množství císařských řezů a instrumentálních porodů, co vím od příbuzné pracující ve VB jako porodní asistentka je jich tam opravdu o mnoho více než v ČR, ale zase na druhou stranu chápu, že se autor snažil popsat hlavně ty nevšední případy a že mezitím bylo jistě spousta normálních porodů.

19.04.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Přečetla jsem kvůli čtenářské výzvě, špatné to nebylo, naopak, akorát na mě to moc nesedělo. Ke knihám nemám potřebu čichat a elektronická čtečka je super :-) ale přečteno naráz během vaření oběda.

07.04.2021 4 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Zas tak strašná jak se tu píše mi kniha nepřipadala. V pohodě jsem dočetla. Ale je pravda, že jsem takových deníkových knih četla více, a byly lepší.

06.04.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Mazec, skvěle napsáno a každou chvilku jsem si myslela, že to má na svědomí někdo jiný, tak to, jak to nakonec bylo, by mne nenapadlo ani v nejdivočejší představě. Jsem nadšena.

08.12.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Skvěle napsáno. Kniha se čte dobře, příběh odsýpá, no a závěr? Absolutně nečekaný.

11.11.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvělý příběh, který mne ke knize doslova přilepil a nutil mě číst stále dál a dál. Nakonec přečteno za zhurba 24 hodin. Napínavé od začátku do konce, napětí, samé nečekané zvraty. Konec famózní, přiznám se že mi té dámy (nechci nic prozradit) líto nebylo, ba naopak. Klidně by se z toho dalo udělat i pokračování... Hodnotím plným počtem.

03.11.2020 5 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (7 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (7 pohádek) Hans Christian Andersen

Měla jsem jako dítě, teď jsme ji objevili u našich a čteme s dětmi. Líbí se jim...

30.10.2020 5 z 5