Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Za mě super, Dominik mě velmi baví. Mám přečtené všechny Deníčky, Dovolenou a teď jsem četla tuhle knihu. A opět nezklamala. Přečteno za 2 dny. Skoro pořád jsem se smála, takže tip ode mne jako matky: Nečtěte Dominika, pokud uspáváte dítě kojením. Já si včera dítě po obědě 3x vzbudila, když jsem se smíchy klepala :-D

30.10.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hrozně smutný a přesto krásný příběh. Kniha člověka mnohokrát nutí k zamyšlení. Nikdo nikdy neví, kolik času dostane...

28.10.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha tohoto autora, vybrala jsem si ji kvůli čtenářské výzvě. A mohu říci, že určitě to není kniha poslední. Vše se hezky prolíná během jednoho roku. Množství postav mi nevadilo a ani jsem se nijak neztrácela. Četla se mi velmi dobře, bavila mne. Hodnotím plným počtem hvězd.

14.10.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

No...mazec. Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Absolutně jsem netušila, co si vybrat do tématu o holocaustu. Nikdy jsem o tom knihu nečetla a věděla jsem proč... Velmi silný příběh.

02.10.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Teda, uff... pro mě jako pro mámu hodně silné téma. Autorka si se čtenáři docela pohrává, od začátku jsem myslela, že ve zmizení má prsty někdo jiný a až asi do půlky knihy jsem se mýlila :) Uvítala jsem i rozvedený konec, že to nebylo useklé jako občas bývá, ale že jsme se dozvěděli, jak příběh pokračoval po roce od toho všeho.

18.09.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Viděla jsem film a pak začala číst knihu. Závěr mě tedy opravdu velmi překvapil. Nějak nechápu proč v knize a ve filmu je tolik odlišný závěr.
Nicméně knihu hodnotím kladně, příběh byl velice silný a absolutně si neumím představit být na místě Sary.

07.09.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha mne nijak neoslovila, bohužel. Téma jistě zajímavé, šílená buzerace malých holčiček to je masakr. Že to bylo psáno nespisovně mi absolutně nevadilo, s manželem si takhle píšem pořád takže jsem zvyklá. Ale neoslovilo mne to celkově. K většině knih se po pár letech vracím, ale k této se již vracet nebudu.

23.08.2020 2 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tak tohle byla bomba. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Ani na minutu jsem se nenudila, pomalu na každé stránce překvapení. Opravdu super a fakt bych to nečekala.

17.08.2020 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla před asi 20 lety na prahu puberty. Teď jsem ji objevila u babi na půdě, tak jsem si ji přečetla znovu. Líbila se mi a Lenka mi hodně připomínala mě samotnou :) taky hodně žárlím, taky jsem měla ,,první vztah" kde to ale naštěstí nedošlo až tak daleko jako u Lenky (sex nebyl), ale kde kluk v tehdy 27 letech nevěděl co vlastně chce, poslouchal maminku, byl schopen 3 dny neodepsat na smsku, vše bylo přednější než já... To na mě nebylo, takže jsem to ukončila včas. Nakonec jsem zjistila, že jsem nebyla jeho jediná :-D Pak jsem poznala manžela, a tam je vše jak má být. Jsem pro něho nejdůležitější na světě :) a to byl tehdy o 5 let mladší než tamten, a měl (a dodnes má) to v hlavě srovnané.

27.07.2020 5 z 5

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Příjemné oddechové čtení, přečteno během jednoho dne. Nika mi byla velmi sympatická, těmi lumpárnami.

22.07.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to je bomba. Jedna z nejlepších knih co jsem poslední dobou četla. Přečteno béhem 2 dnů. Nutilo mě to zamyslet se, jak bych v určitých situacích asi tak zareagovala já, co bych dělala.

01.07.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Viděla jsem nejdříve filmové zpracování, to mne zaujalo, tak jsem sáhla po knize. Je to fascinující, jak autor dokázal dát všechny povídky do veršů.

25.06.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Suoer oddechovka, četlo se samo. Příběhy úžasně propletené, vše do sebe postupně zapadalo. Kniha mě opravdu bavila a v nejbližší době si určitě vyhledám nějakou podobnou.

17.06.2020 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Přiznám se, že mi dost trvalo se do knihy začíst. Nevím proč, téma rozhodně zajímavé, napsáno hezky, ale stejně... Nebylo to takové to, že čtu v každé volné minutě.

03.06.2020 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé a skvěle napsané. Děj pěkně ubíhal. Vyústění je velmi zajímavé. Jediné co, tak závěr mohl být rozepsanější. Ale celkově na mě kniha udělala skvělý dojem.

12.05.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

No, co napsat a neprozradit... Velmi překvapivé. Nutilo mě to číst stále dál a dál.

30.04.2020 5 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Dobrá oddechovka. Příjemně se četla, během 24 hodin je přečteno :-)

27.04.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Bomba. Četla jsem jedním dechem a nemohla knihu odložit. Velmi napínavé, a závěr je velmi překvapivý. Toto bych rozhodně nečekala.

Deník zoufalého otce Deník zoufalého otce Sam Holden

Vtipné a zábavné, je fajn když si tatínek vyzkouší co my, ženy, děláme denodenně :-) opravdu mě to moc bavilo.

Deník špatné matky Deník špatné matky Stephanie Calman

Kniha dobrá, pobavila. My matky s dětmi víme :-D četla jsem ji před asi 8 lety když se mi narodila první dcerka, a nyní jsem po ní znovu s chutí sáhla.