midone midone komentáře u knih

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Když je kniha výborná, nenapadá mě, co k ní dodat, jelikož se u kritiky mohu pozastavit a trochu ji rozvést, kdežto u tak skvělé knihy jako je tato bych pořád jen opakovala slova jako skvělé, čtivé, dokonalé postavy, úžasný děj a tak dále. Zkrátka před Marissou Meyer klobouk dolů.

Winter Winter Marissa Meyer

Nedá se někde dát 10* z 5*? Na tuhle knihu to sedí. Definitivně je toto jedna ze sérií, nebo možná jediná série, kde nedokážu najít sebemenší závadu.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nemám co vytknout. DOKONALOST! Více takových knih, prosím.

Warcross Warcross Marie Lu

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka je taková docela v pohodě, příběh v dobrý, ale katastrofického Hidea autorce neodpustím. Zkrátka mi nesedl, byl furt takový rádoby tajemný a přitom se mi zdál, jako kdyby byl umělý a celé jeho vystupování bylo jen výsledkem naprogramované umělé inteligence. Co mě k této myšlence ponouklo nejvíce? Asi scéna jako: *Emika se klepe zimou* Hideo na to: "je ti zima." Ne asi klepe se z tvý přítomnosti. A ne, není tam otazník, takže jde o konstatování faktů. Wow Hideo tleskám. Čekala jsem zkrátka, že tvůrce něčeho tak epesního jako warcross pobere trochu víc toho EQ. Nestalo se. Tak nic no. Snad už v příštím díle vystupovat nebude.

18.04.2021 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Podle mě, to bylo takové na stejně úrovni jako první díl. Četlo se to rychle, za což hlavně může kočkoveverčák.

Ps: nejlepší kapitola je stejně "koupel"

06.09.2020 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Myslím, že tohle je jedna z těch sérii, která baví. Je to něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí. Hlavní hrdina není takový ten "stojí na mně budoucnost světa", je to vlastně antihrdina, což knize neskutečně přidalo. Mimochodem miluju Reichise ♡ a doufám a plně v to věřím, že si ho zamilujete taky.

06.09.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Tak tohle byl dobrý vtip. Byl to jen hodně špatný vtip že jo? Jestli ne, tak můžu autorce zatleskat za nejnesympatičtější postavy, zkopírování skvělé série a kdoví čeho ještě. Byla chyba to číst, jen jsem si vyspoilerovala hunger games kvůli tomu jak moc jim to je podobné. Ne vážně. Já bych to poupravila. Hunger games byly skvělé, ale tahle série je ZCELA ZBYTEČNÁ.

14.07.2020 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Někomu se to líbí někomu ne. Já jsem zastánce toho, že je to skvělé.

07.05.2020 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

První půlka nuda, ale tak strašná, že za to prostě nemohu strhnout jen 1 hvězdu. Druhá půlka už je fakt dobrá.

06.05.2020 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Téhle díl byl o mnohem lepší než ten druhý. Vadila mi však politika, která byla nudná. Proto dávám 4/5. Ale jinak skvělé. Kdyby někomu, tak jako mně překážela ta politika, klidně ji preskočte, pro děj totiž není nijak dle mého podstatná.

06.05.2020 4 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Já nemám slov. Tahle knížka je určená pro mladší čtenáře, ale je tam zakomponováné vážné téma. Dala mi opravdu hodně a je nad čím se zamýšlet. Četla jsem ji když mi bylo deset let, jenže je tak dobře podaná a napsaná, že už v té době jsem nad ní hodně přemýšlela. Není to jako malý princ, kde v tom děti vidí pohádku a dospělí filozofické dílo, ne v téhle knize i děti, kterým je primárně určena, mohou vidět tu hlavní myšlenku knihy.

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Je to geniální.

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Na tuhle sérii nezapomenu. Nikdy

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Co mám říkat? Že bude kniha skvělá vám napoví už anotace.

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Jacqueline Wilson je skvělá autorka. Vzdušné zámky není jedna z takových těch young adult, ale ani to není taková ta hřejivá pohádka pro děti. Bude vás to bavit slibuji!

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Vlastně tahle kniha mě přivedla ke čtení. Když jsem ji dostala pod stromeček, čtení jsem nenáviděla. Ve škole na prvním stupni, jsme četli jen společně a navíc jen knihy, které dle mého nebyly pro děti našeho věku. Za rok jsem v té době přečetla maximálně 2-3 knihy, ale teď čtu (já vím není to moc) 25 knih za rok. Doufám, že jsem na tuto knihu alespoň trochu nalákala nejen větší a dospělejší, ale i děti, které čtení nebaví.

04.05.2020 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Utahané, dlouhé a místy nudné.
Tady máme psaný děj z pohledu asi těch nejnezajímavějších a nejtuctovějších postav vůbec. Vlastně se tam neřešilo, myslím nic, kromě toho, jak má Clary bolavou duši, a jaká je chudinka. Bože proč?

03.05.2020 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

První díl série bývá vždycky nejlepší. Tady to není výjimkou.
Děj skvělý postavy dobře vymyšlené. Na každé stránce bylo co číst. Doporučuji všem, kteří mají rádi nové fantazy světy.

03.05.2020 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Je to dobré.
Ale rozhodně za mě byl první díl lepší.
Nepřišlo mi to vycpávkové, za což autorku chválím .

03.05.2020 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ten konec? Jako já si nemůžu pomoct, ale přijde mi, že byl napsán jen proto, aby čtenáře naštval. To mělo být epesní finále a ne takováto pohroma.

01.05.2020 3 z 5