midone midone komentáře u knih

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Je to fajn, ale pamatuji si, že mě pak hrozně nebavilo, že se to odehrává celé v jedné místnosti potažmo v nemocnici.

15.04.2022 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Čekala jsem trochu něco jiného. Měla jsem takovou představu, že to bude více sci-fi. Že ty dimenze, do kterých se ti hrdinové vydají budou více bláznivější. Třeba že v jedné dimenzi budou Vánoce celý rok, výzdoba se nebude uklízet, nejmodernější hudba budou koledy a další... třeba že v další dimenzi bude rodina hlavní hrdinky vlastnit farmu s kouzelnymi jablky, které budou dodávat IQ a hrušky, které budou zase přidávat EQ. A hlavně každá dimenze bude mít jinou, SVOJI VLASTNÍ atmosféru. Do toho všeho ta zápletka s vrahem otce hlavní hrdinky. Mrzelo mě, že ty dimenze byly takové jednoduché. Hvězdičky přidalo to, jak se to rychle četlo.

15.04.2022 4 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Další skvělá kniha od Wilsonové. Její styl psaní i hrdinky jsem kdysi, když mi bylo cca 10, milovala.

15.04.2022 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

To je tak boží! Já vím, že to není žádné mistrovské dílo se zápletkami ani hlubokými myšlenkami. Je to prostě hrozně hezká dětská knížka, která byla napsaná právě proto, aby byla hezká a pohladila po srdíčku. Za mě účel splněn na 110%.

15.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak z těch ód, co se tu pějí bych minimálně čekala, že mi kniha uvaří kafe, vyluxuje a setře celou domácnost a na závěr ještě natočí moji oblíbenou příchuť zmrzliny. Koukala jsem na film, četla jsem knihu, byla na tom v divadle, četla jsem snad tunu rozborů a........... nic. Nejdříve jsem si myslela, že jsem snad úplně blbá a nic jsem nepochopila. Že na to nejsem dost stará, ale ono snad i ne. Já to pochopila, doufám, správně. Je to o povahách, vztazích mezi lidmi, o rozdílných pohledech ze života dětí a dospělých a navíc skrz na skrz protkané citáty. Každý v tom údajně najde něco jiného. A to je asi ten problém. Ukamenujte mě, ale dle mého názoru je Malý princ stejný jako pohádka Císařovy nové šaty. Znáte ji, ne? Císař přišel na hostinu nahatý a tvrdil, že na sobě má nádherné šaty. Prý kdo je nevidí, není hoden svého postavení. Jistěže každý tvrdil, že šaty vidí, jak jsou krásné a že mu to moc sluší.
Ne, já prostě Malého prince nemám ráda. Nemám prostě ráda, když bych v něčem, podle někoho, měla vidět něco, co tam nevidím. A když nevidím, tak co? Budu jako v pohádce Císařovy nové šaty prohlášena za tupou lhářku.

Převelice se omlouvám, jestli vás má recenze pohoršila nebo naštvala. Pokud na císaři vidíte nádherné šaty, protože máte tak bujnou fantazii, kterou autor tak opěvuje, nic proti vám, pokud se kniha líbí, tak ať. Já vám to rozhodně neberu.

15.04.2022 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

É ne, toto, vážení přátelé, asi nebude můj šálek kávy.

14.04.2022 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Čeho je moc, toho je příliš. Já vím, že se autorka snažila na každou stránku připsat nějakou akci, ale za chvíli to omrzí. Na každé stránce akce akce akce, ale nic víc. Bohužel. Ocenila bych, kdyby to bylo proložené pasážemi o něčem jiném. O čemkoli, na tom nezáleží.

I přesto, že to tu docela kritizuji, stále to je výborné a rozhodně lepší než mnoho jiných knih. Proto 5/5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Musím skutečně pochválit autorku za to, že pětihvězdičková kvalita od prvního dílu nespadla.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Výborné, výborné výborné. Je to originální má to uvěřitelné postavy, příběh..... Myslím, že zrovna Hunger games je jedna z malá knih se kterou nešlápnete vedle.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Ona už anotace napoví, jak je to laciný. Když já to tak miluju. To je tak blbý až je to skvělý.

Z anotace: "bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná"? Jak já tenhle obrat zbožňuju. Už v prvním dílu to byla láska na první přečtení XD.

A další...
"Bela zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi...." božínku, to jsou skvosty!

Přečtěte si to, věřte, nebo ne v knize je jich tisíckrát víc. No, buďte k sobě upřímní, kdo by to nechtěl?

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

No hurá, Eda je zpět. Konečně! Bez něj to nemá šmrnc, no.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Ale no ták, Bello už nekňuč! To jsem si říkala tak 80% času při čtení tohoto literárního díla. Bylo to, jako když doma nemáte nic k jídlu a zoufale čekáte na toho jednoho člověka, než se vrátí z nákupu a přiveze něco dobrýho. Kdybychom si tuto situaci převedli na tuto knihu, ten člověk se zdržel ve frontě moc dlouho a přijel až další den. Kdyby to nebylo tak návykový a čtivý dala bych tomu rozhodně méně.

14.04.2022 4 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

K Vánocům jsem si přála knihu, o níž nebudu vědět vůbec nic a byla tak u jejího čtení překvapená. Jojo, tohle byl fakt zlatý hřeb večera. Prý to bylo v knihkupectví zdarma. Při zběžném prolistování soudím, že asi půjde o pětihvězdičkovou kvalitu (hlavně i podle hodnocení 8%). Klobouk dolů před vámi všemi, kdo to opravdu přečetli. V mých očích máte opravdu velký respekt.

14.04.2022 1 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Bože můj, Meyerová je prostě skvělá spisovatelka. Jsem opravdu nadšená, vážení přátelé.

Iko Iko Marissa Meyer

Je naprosto úžasný, že autorka pro svoji dodatkovou knihu nezvolila formát klasické prózy, ale komixu. Pak si totiž vůbec nepřipadáte, že se v sérii nimráte až moc dlouho. Takhle to uteklo hrozně rychle a ještě to mělo perfektní kresby.

14.04.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Pěkné, trefné, top strop roztomilé s krásnými kresbami.

13.04.2022 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

To je tak geniální! Já Buortona prostě žeru. Kniha je rozhodně na 100 000% lepší než film, který mě bohužel neoslovil.

13.04.2022 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ai by bylo lepší, kdyby autorka ořezala některé ty zdlouhavé části v původní trilogii a nahradila je něčím z této knihy. Asi bych tu celou sérii hodnotila jinak.

13.04.2022 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Asi tak na stejné úrovni jako druhý díl.

13.04.2022 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Pane autore, vaše dorty s tunou šlehačky a všelijaký slevy jsou fakt dobrý, ale nemáte ve své nabídce i něco jiného?

Pokud moji recenzi nechápete, což se vám nedivím, nejsem blázen. Teda alespoň myslím. :-) Tahle recenze vychází z té na ten první díl, kde se o knize, jak už je asi jasné z této, rozepisuji trochu jinak.

13.04.2022 4 z 5