MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Prozření Prozření Jessica Shattuck

"Co jste jednou udělali, to jste udělali. Na konci života se vám to spočítá. Tohle se snažila vštěpovat svým dětem. I když se jí to nejspíš nepovedlo. Činy koneckonců mluví hlasitěji než slova."

Z mnoha románu, které jsem četla o druhé světové válce, je tento první, který se zaměřuje především na následky. Líbilo se mi, že díky postavám jsem získala pohled na to, jak nežidovští Němci viděli Hitlera a jeho ideologii.
Tento neuvěřitelně silný příběh naprosto uchvátí a težko se od něho odpoutává. Prosím, dovolte mi, abych vás vyzvala k této zajímavé četbě. Dlouho vám zůstane v paměti!

31.01.2018 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Celá kniha si vystačí vlastně jen se dvěma základními charaktery, kteří jsou ale detailně vykresleni. Zatímco Paul Sheldon je od počátku celkem logicky středobodem vyprávění, pak Annie Wilkesová se nám odkrývá postupně. Právě z této základní premisy King buduje neuvěřitelné napětí. Na zdánlivě banálních a obyčejných věcech staví ostrý střet dvou charakterů, které nemohou být odlišnější a musí spolu vydržet žít. Sheldon je zhýčkaný intelektuál, který je vycpaný penězi a zvyklý na luxus toužící po uznání (knižní kritika alter ego Stephena Kinga odhalila ihned po vydání knihy) a Annie Wilkesová je buranka, s dluhy a neskutečnými problémy, pro kterou jsou jeho knihy jedinou radostí v jejím osamělém životě.

Misery však není Kingovou typicky čtivou prózou do vlaku. Naopak. King skládá složité pocitové věty, nervní scény střídá s lyrickými pasážemi a jde dokonce tak daleko, že do knihy zařadí i brakový styl červené knihovny Paula Sheldona. Je ale příliš dobrý obchodník na to, aby zklamal své čtenáře, ostatně proč by to dělal. King má na rozdíl od Sheldona své fanoušky rád. Oproti filmu, který si jako vizuální médium ani zdaleka nemůže dovolit násilné scény, které popisuje King v knize, je Misery pochopitelně mnohem brutálnější. Scény se sekačkou i pověstná ,,pajdavost“ vám pravděpodobně už z paměti nevymizí.

''Po určitou dobu, která mu připadala velmi dlouhá (a byla dlouhá, protože ta bolest a ta bouřlivá mlha byly jediné dvě věci, které existovaly) představovaly ty zvuky jedinou vnější skutečnost. Neměl sebemenší ponětí, kdo je či kde je, a ani ho to nezajímalo. Přál si být mrtev, a ta bolestí prosáklá mlha, která vyplňovala jeho vědomí jako letní bouřlivý mrak, mu zabraňovala pochopit, že si to přeje.''

Dávám **************..... BRAVO PANE KINGU

08.01.2017 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Úžasná kniha..... Hezky se četla a Guvernerův děj taktéž strhující. Taky jako ostatní fanoušky WD mě zajímal příběh Blakeovic rodiny. Sledovat, jak se z milujícího otce stává ''zrůda'' je dechberoucí a někdy až mrazivé. Neuvěřitelné, jak se z normálních lidí stávají monstra v době zombie Apocalypsy. To vede k zamyšlení . .. Co by se stalo z Nás v takové děsné době???

14.09.2015 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tato kniha je pro vás, pokud - vašemu vkusu vyhovuje vysoká fantazie s prostorem pro humor a modernizovaný jazyk. Buďte připraveni na spoustu úzkostných romantických a drsných bojových scén.

01.01.2024 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Tady nejde o horor, nic nadpřirozeného. Nejste si jisti, jak to kategorizovat. Je to Stephen King. Víš, jak je zběhlý ve spřádání příběhu.
Upřímně řečeno, vždycky si ráda přečtu Stephena Kinga.
Je to tak snadné.
Nikdy nezklame.
Billy Summers. Chci říct, že je to nájemný vrah se srdcem, ale to zní příliš hnusně. A přesto vstupuje do rovnice, alespoň částečně. Mistr převleků, kouzelník, který po dokonaném atentátu může zdánlivě zmizet ve vzduchu. Nevěří na osud ani na náhody. Má poslední úkol.

Billy Summers je bývalý odstřelovač námořní pěchoty, ze kterého se stal nájemný vrah. Je jedním z nejlepších ve střelbě a čistém úniku. Říkají mu Houdini; byl v tom léta a je čas vypadnout, dokud je to dobré. Vypadá to jako jednoduchá zápletka, kterou už většina z nás četla, ale tento příběh je mnohem víc.
Je o životě, volbách a přátelstvích a o tom, jak někdy osudy rozdávají kytice a jindy hrůzu.
Billy Summers je antihrdina a jde ve stopách některých velkých antihrdinů, které vytvořili Richard Stark a Jim Thompson. Je to nájemný zabiják se svědomím. Zabíjí jen tehdy, když si to ten člověk zaslouží. Když jeho dodavatel překročí Billyho, jde za nimi, aby to napravil.
Přestože Billy porušuje zákon, žije podle kodexu a drží se ho.
King také vypráví dva příběhy současný a minulý. Dělá to tak, že hlavní postavě nechá napsat knihu. Billy sdílí některé stránky této knihy se čtenářem. Je to skutečně brilantní vozidlo, příběh ze zákulisí je vyprávěn, aniž by se zastavil pohyb kupředu aktuálního příběhu.
Billy Summers je kriminální román, romance a příběh o pomstě v jednom protkaný vervou a dostatkem emocí, aby příběh strhl. Zároveň tu a tam vyvolává slzu.
Tato kniha se mi líbila. King je skutečný mistr řemesla.
Knihu vřele doporučuji.

07.08.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Hřeje mě u srdce, když vidím, že King má v sobě stále několik dobrých literárních skvostů.
KDYŽ TEČE KREV je vynikající ukázkou toho, jak nadaný je tento muž v umění povídek.
Knihu jsem si velmi užila. Zdá se, že každý z těchto příběhů má špičky až k prahu těchto dveří do země hrůzy.
Ale neudělejte chybu!
Toto není prohlídka s průvodcem. Vstup na vlastní nebezpečí!!!
BOOO!

06.06.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Po přečtení této knihy se mi znovu velmi ulevilo, že Stephen King je spisovatelem hororů a né sériovým vrahem.

16.05.2021 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Tak tedy ještě ,,za tepla". ☝️
Dneska jsem konečně dočetla Outsidera.
Abych vám něco vysvětlila - to ,,konečně" vlastně znamená - konečně po pěti měsících. Stydím se. Ano, přátelé, stydím se. Stydím se, za to, že jsem knihu odložila při prvním nádechu a kapitole. Když jsem se dostala k - VZNESENÍ OBŽALOBY-
knihu jsem zaklapla a odložila na ,,až bude nálada." Představovala jsem si soud a ty všelijaké soudní řečičky, které tak nějak nemusím, protože se v tom vždycky motám. A pak, když jsem si jednoho dne řekla, že bych knihu mohla dočíst..... nestačila jsem se divit! Všechno bylo naprosto jinak. Všechno bylo úplně jinak. Bylo to opět za hranicí něčeho, co je tááák nepravděpodobné a přesto tomu věříte a bojíte se toho víc, než si dokážete představit. A v tom je KING naprosto úžasný. Nepředvídatelný. Napínavý. King je prostě KING a nic nám nemusí dokazovat.
Nakonec mě OUTSIDER velice příjemně překvapil. PS: Pořád nějak nemůžu zapomenout na tu věc, která měla v očích brčka..... Brrrrrrr....

24.11.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kniha o 100 chlapcích, kteří chodí až do smrti. Vypadalo to jako docela nudná zápletka.
Proč jsem vůbec pochybovala?
Dlouhý pochod je strhující čtení.
Cítila jsem stejné vyčerpání a strach, jaké pociťovali chlapci v tomto příběhu.
Tato kniha je podle mého názoru alegorií o válce a o tom, jak země posílají mladé (většinou) muže do nebezpečných misí, aby tam bojovali a umírali. Všichni pochodují (chodí) do jejich smrti. A drtivou většinu času tyto „děti“ umírají pro nic za nic.
Některým lidem se může zdát, že kniha Dlouhý pochod je nesmyslná, ale to platí i pro většinu válek.

06.07.2022 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upíři, upíři, upíři ... od Stephena Kinga.
Fantastický!
Není třeba psát víc.

07.08.2020 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

,,Když se ten chlap vynořil z lesa, Jonesy ho málem zastřelil. Co znamená málem?
Kdyby McCarthyho zabil, mohlo je to všechny zachránit."

Přiznám se vám, že já osobně jsem se k přečtení této Kingovky dokopávala opravdu hodně dlouho.
Pořád jsem nevěděla, co bych měla od tohoto dílka očekávat...očekáva...oček...
No nebudu to natahovat. Řeknu vám, byla to teda jízda. Začátek se mi velmi líbil..... taková pohoda v horské chatě s přáteli a najednou BUM - jedna rána a TMA.... Najednou nevíte, jak se to mohlo všechno stát a zdá se vám to celý naprosto absurdní; UFO, drsní vojáčci, záchrana světa, boj o přežití....atd...atd...
Jednu věc jsem pochopila naprosto jasně. Když po pár stránkách vidíte také tu pavučinu, kniha vás do ní absolutně lapila. Pokud ne, knížku raději odložte.
KING je prostě KING.
Jak je jinak možné, že při větě: -,,Někdo si s ním chtěl zahrát karty." - mi naskočila husí kůže po celým těle.?.?.? :)
Inu, King je prostě King a on to prostě umí!

25.09.2019 5 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

„Člověk se víc stydí za svou pitomost, než za své hříchy.“
Byla krásná a talentovaná! Jenže měla smůlu. Narodila se ve špatné době.
Naivita je tou nejhorší vlastností, kterou mladí má.
Tato kniha je o prokletí Lídy Baarové. Bolestná, úchvatná, zajímavá a zároveň tak zdrcující.....

23.08.2018 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

To je jedna z těch skvělých knih , která vás dopraví na jiné místo a čas. Byla to perfektní směsice tehdejší a nynější doby, hrůzách války a kráse lásky. Příběh ukazuje, že obeť může být dobrá věc a lidé mohou být laskaví. Moje oblíbená fráze v této knize: "Nikdo není dobrý nebo špatný. Při narození nebo národnosti i náboženství. Všichni jsme pánové a otroci, bohatí a chudí, dokonalí a vadní!" To je píseň pro duši.
Zamilovala jsem si všechny postavy v této knize. Byly tak rozvinuté. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych je znala osobně. Opravdu jsem byla příběhem doslova pohlcena, smála jsem se i plakala. Není dostatek slov popsat zázrak, kterým je "Pekařova dcera". Hrůzy nacistického Německa byly tak popisné. Cítila jsem strach, bolest a lásku jedné německé rodiny k sobě navzájem, lásku, i pro ostatní.Rovněž krásně popsané bylo i Elsiino pekařství.
Tuto knihu doporučuji naprosto všem. Nenechte si ujít jednu z nejneuvěřitelnějších knih naší doby. Bravo k Sarah McCoyové za příběh, který se pohyboval mou duší a děkuji jí za to. Úžasný!

16.01.2018 5 z 5

Uffff Arnie má teda opravdu neuvěřitelný příběh, který se jen tak nevidí. Miluji autobiografie a tahle je TOP.
Rakousko, kulturistika, herectví, rodina, politika, nevěra, láska a hlavně pořádná dávka motivace. Člověk musí být 'TERMINÁTOR' aby tohle všechno zažil.
Vřele doporučuji!!! Nudit se nebudete!

19.10.2016 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Čtení mi trvalo déle než každá jiná kniha ze série a myslím, že to bylo jenom proto, že jsem Temnou věž opravdu nechtěla dočíst. Bylo tak příjemné mít tuto knihu, ke které se mohu vracet. Bylo tak hezké říct, že stále "pracuji" na Temné věži.
Ale teď je po všem a už si nikdy nebudu moci poprvé přečíst sérii Temná věž, což je podle mě v pořádku.
Všechny knihy o Temné věži naprosto miluji.
Opravdu, upřímně říkám ano.
Pokud je smyslem knih pobavit a poskytnout čtenářům únik z reality, tato série předčila všechny požadavky.
Ztratila jsem se ve všech těch světech, které King na sebe navázal, a nechtěla jsem odejít.
Určitě se k Rolandovi a jeho cestě znovu vrátím.
=Říkám díky, sai Kingu, říkám díky, Ka-tet.=

30.10.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Jsem zklamaná. Skvělý název, popis knihy a to nemluvím o propagaci.
Dočetla jsem....trápila se. Přišlo mi to takové... no... takové, jako když jste se na střední koukali na béčkové horory. Skvělý název, ale příšerný děj.

01.07.2022 1 z 5

Tak teda na toho Policajta z knihovny pozor! Jen když si na něho vzpomenu, běhá mi mráz po zádech.
Čtyři po půlnoci jedna z mých TOP OD KINGA.
Moje nejoblíbenější je Skryté okno do skryté zahrady - "Víte, na čem záleží, je konec. A tenhle je dobrej, fakt perfektní.”

27.01.2022 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Čaroděj a sklo je podle mě zatím nejlepší kniha Temné věže. Opravdu jsem si to užila.
Miluji příběh čtrnáctiletého Rolanda a jeho lásky Susan.
Bylo to krásné i srdcervoucí.

21.09.2021 5 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

24 hodin s ďáblem?... Hitler, který většinou byl jen tichý vegetarián, nenáviděl cigaretový kouř, alkohol, miloval svého psa a byl zdvořilý a vlídný ke svým zaměstnancům?!
Než si vyberete tuhle knížku, zeptejte se sami sebe takto: Opravdu si chcete přečíst knihu, která představuje lidskou stránku Hitlera? Pokud Vaše odpověď zní „ano“, pak se vším všudy. Pokud je Vaše odpověď „ne“, pak pokračujte ve svém bludu, že Hitler byl vlastně opravdu lidské ztělesnění zla a už nic strašného se nikdy nestane znovu, protože Hitler se postaral a udělal ...............
Fascinující vzpomínky. Kniha nám ukazuje, že člověk má mnoho podob. Zdánlivě zlý člověk je tichý člověk po tom všem.
Traudl, Hitlerova poslední sekretářka s tímto vůdcem strávila nekonečné množství času.
Její paměti jsou opravdu ohromující. Popisuje, jak se Hitler choval v soukromí....Stejně jako jakýkoliv jiný člověk, to může být dobrý společník, dobrý hostitel, mít otcovské chování vůči mladým, atd.
To mě nutí se zapřemýšlet - ''Je více děsivé vědět, že zlý člověk může mít ‚normální‘ aspekt, nebo normálně vypadající člověk může mít stranu zla... .. ....''

03.07.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King