MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Užila jsem si mnoho knih od Kinga, ale tato je opravdu jedna z mých nej.
Zaprvé skutečnost, že celá kniha byla jedním souvislým monologem – žádné přestávky v kapitolách, žádné alternativní úhly pohledu – jen Dolores Claiborneová vyprávějící svůj příběh a vyznávající svá selhání. Pak dvě hlavní postavy, samotná Dolores a Vera, obě samozřejmé mrchy a obě úžasně fascinující osoby.
Opravdu vynikající.
Samozřejmě bez kapitol je pokušení pokračovat ve čtení a přijít pozdě na všechno, co byste měli opravdu dělat. Zvláště ke konci, kdy opravdu chcete vědět, co se stane s Dolores. Je tu skvělý epilog, který vše uzavírá.
Tenhle KING se mi opravdu, ale opravdu líbil. Pokud máte rádi Krále a ještě jste nečetli Dolores C., doporučuji vám to zkusit.

02.06.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

KAŠTÁNEK je pro mne bezesporu jedna z nejlepších a nejnapínavějsích knih jakou jsem kdy četla.
Od začátku až do konce vám bude běhat mráz po zádech.
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc dokáže být děsivý obyčejný panáček z kaštanů? Že nemůže? Až se objeví u vás doma, třeba to poznáte na vlastní kůži. A to doslova.

22.04.2022 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

"Minulost je tvrdošíjná. Nechce se nechat změnit."

100% pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale můžeme nechat minulost ožít, vrátit se na to místo a to díky Kingovi.

11.10.2016 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Neuvěřitelná záležitost, muchacho.
Pro začátek musíte mít hodně trpělivosti. V mém případě tak do poloviny knížky, ale potom..... Zaručuji vám, že pak už se jen unášíte a hltáte každou stránku.
DUMU KEY jsem si zamilovala hlavně pro tu nádherně ,,vykreslenou" atmosféru. Má prostě svoje magicky děsivé kouzlo, muchacho.

14.11.2019 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nikdy jsem nepředpokládala, že bych si mohla užít fantasy cestu, protože tento žánr je pro mě raritou. Nyní mě pan King opět přesvědčil, že k životu potřebujeme magii, fantazii a pohádky...
Myšlenka tohoto románu zní tak jednoduše! A přesto je to Stephen King, kdo ví, jak ji rozšířit a naplnit světy nezapomenutelnými postavami, sympatickými i nesympatickými, a konfrontovat zlo s dobrem.
Ach, jaká to krásná POHÁDKA!

15.03.2024 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

LUNAPARK mě naprosto nadchl.
Tohle bylo úplně něco jiného než ostatní Kingovy knihy, které jsem četla, ale opravdu se mi to líbilo!
Obzvláště se mi líbila atmosféra, do které je kniha zasazena. Něco o karnevalovém žargonu a ohromný zábavný park.. a pak to odhalení na konci pro mě bylo tak nečekané, byla jsem v naprostém šoku!
Poslední dobou čtu málo knih paranormálního typu od Kinga ( dávám přednost i jiným autorům) Na druhou stranu bylo opravdu osvěžující číst od mistra něco víc v duchu mysteriózního thrilleru.
A to jen dokazuje, že ten muž je génius a všechno, co napíše, je fantastické!
LUNAPARK je bezpochyby jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih!

09.06.2022 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Připravit se!
Mohu-li dát jen jedno doporučení: Ať už jste dlouholetým Kingovým fanouškem nebo jste v jeho knihách docela nováčci, nebylo by od věci přečíst si The Shining - OSVÍCENÍ , než se vám do rukou dostane Doctor Sleep - DOKTOR SPÁNEK.
Zkušení fanoušci vědí, že film, i když je sám o sobě pohlcující, je v mnoha ohledech velmi odlišný a ani nezačíná pronikat do psychologických hloubek, které dělá kniha. Doktora spánku byste mohli číst a milovat, aniž byste to dělali, ale myslím si, že zážitky lidí z tohoto pokračování obohatí pouze to, že se nejprve podíváte na jednu z matek všech hororových románů.

27.01.2022 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Pokud bych měla tuto knihu popsat jedním slovem, bylo by to BRUTÁLNÍ. Od počasí po nemoci, od teroru na ledě po vraždy a kanibalismus...ta kniha byla prostě brutální! Nejen, že tito muži uvízli v teplotách pod nulou, ale pravidelně dostávají omrzliny a přicházejí o kusy masa, prstů a končetin. Přidejte k tomu TEROR na ledě, který je pronásleduje a zabíjí. A pokud to nestačí, přidejte nějakou vraždu noži, zbraněmi a jedem a pak špetku kanabalismu.
Toto je jedna z těch knih, která vás nechá padnout do nejrůznějších fascinujících králičích nor, zkoumat a třídit fakta od fikce. Simmons opravdu odvedl kus práce na tomto strašidelném námořnickém příběhu.
Popadněte deku, šálek horkého čaje a usaďte se před krbem na cestu svého života. Fantastické! Vřele doporučuji, jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

29.10.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Pravděpodobně důvod, proč byl Stephen King v roce 2016 při volbách silně proti Trumpovi, je ten, že ho vlastně předpověděl.....
Mrtvá zóna, jedna z mých oblíbených Kingů a mám podezření, že i zůstane bez ohledu na to, kolik jeho knih jsem přečetla.
Johnny byla postava, která mi zlomila srdce se vším, co musel vydržet po celou dobu příběhu.

30.05.2021 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Stephen King jednou řekl, že „povídka je jako rychlý polibek ve tmě od cizince“, a to v podstatě platí i zde.
Dostáváme dvanáct krvavých kapitol a spoustu fantastických ilustrací od Berniho Wrightsona.
Stručněji : krátký a sladký... jo a POZOR na MĚSÍC!

31.03.2024 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Co jsem se naučila z Noční směny:

Není snadné přestat kouřit.
Že vím, co potřebuješ.
Že já jsem brána.
Že chodit po římse nikdy nebudu.
Že "oni" se někdy vracejí.
V 'Salem's Lotu není konec.
Nepijte špatné pivo.
Zvedněte zadek a posekejte si vlastní trávník, sakra!

26.02.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je to nejlepší román z druhé světové války, jaký jsem kdy četla? Možná.
Určitě je na vrcholu mého WWII seznamu.

15.10.2021 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Miluji první příšerný příběh - „1922“ - a návrh, že chamtivost a krutost se vždy vracejí, aby vás pronásledovaly. Doslova. Zbytek byl taky děsivý, i když jsem si užívala zastřašující téma zkoumání temnoty, která se skrývá pod povrchem každého.

Jsem ráda, že jsem se nakonec v autorském doslovu chytla Kinga za ruku, aby mě odvedl zpátky na denní světlo z těch příšerně mrazivých temnot.
Otázka ale zní: Kolik z vás se nechalo strhnout tam dolů - do pekla???

16.08.2020 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Ufffff.... tak to bylo něco. Tuhle knížku si po přečtení musí každý okomentovat sám 'v hlavě' . Sarah zůstane ještě dlouho v mysli! Strhující!!!

22.08.2018 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Miluji 99,99% této knihy. Důvod je takový, že konec knihy, je opravdu to, co dalších 99,99% čtenářů opravdu nečekalo. Všimla jsem si, že Stephen King je velmi velmi dobrý spisovatel, když je objekt realistický. Čím více přitažený za vlasy, tím horší konec.
Postavy jsou nádherně realizovány. Mají zůstat s vámi. Skvělý příběh. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. .
Chtěla, bych doporučit tuto knihu každému, kdo umí číst 1,000 stránkové knížky!

02.11.2016 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

OSVÍCENÍ......moje první ''osvícení'' bylo to zfilmováné s vynikajícím Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Po několika letech jsem si řekla, že bych si mohla prečíst předlohu k tomuto filmu. Knižní zpracování bylo také absolutně úžasné i ( nečekaně ) malinko odlišné. Osvícení patří do mých TOP 10 by STEPHEN KING.
Pro zklamané čtenáře tohoto titulu doporučuji podívat se na film.
Určitě změníte názor a rádi si legendarní OSVÍCENÍ přečtete znovu.

27.12.2014 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Výjimečný kousek fantazie, vzrušující let magií, příšerami a romantikou.
Autorova představivost je plodná a svěží. Není to ani tak román, jako spíše řetězec příběhů - všechny propojené, a přesto každý ve svém vlastním světě.
Najděte meč, najděte nějaké kouzlo a možná modlitbu a vstupte do království.

01.01.2024 5 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Všichni začínáme znát magii. Rodíme se s vichřicemi, lesními požáry a kometami v sobě. Narodili jsme se schopni zpívat ptákům a číst v oblacích a vidět svůj osud v zrnkách písku.
Ale pak dostaneme magii vychovanou přímo z našich duší. Řekli nám, abychom se chovali podle svého věku. Vyrůst, proboha. A víš, proč nám to řekli? Protože lidé, kteří to vyprávěli, se báli naší divokosti a mládí a protože díky magii, kterou jsme znali, se styděli a smutnili z toho, co nechali uschnout. V sobě.

Zephyr, Alabama, je idylické rodné město pro jedenáctiletého Coryho Mackensona - místo, kde příšery plavou v řece a přátelé jsou navždy.

Pokud jste ještě nečetli Smrt před úsvitem, pokud nemáte ani knihu, zahoďte všechno, co děláte, pořiďte si výtisk a přečtěte si ho.
Není každý den, kdy objevíte knihu a ona se zaryje se do vašeho srdce a duše.
Stephen King by to nemohl vyjádřit lépe, když řekl: ,,Knihy jsou jedinečně přenosná magie a tato kniha JE magie. Je přímo tam, třpytí se mezi stránkami."

Nic, co jsem četla, nevykreslovalo tak přesně a působivě dospívání. Ve vašich mladších letech je (doufejme) spousta radosti, štěstí a magie, ale bohužel může dojít také k nějakému zlomení srdce a ztrátě a McCammon všechny tyto různé emoce bez problémů prezentuje.
Coryho příběh o dospívání se prolíná s odhalením záhady mrtvého těla v jeho malém městě. Tato dvě různá vlákna jsou propletena dohromady tak složitě a McCammon odvádí neuvěřitelnou práci při posouvání obou dějových linií tempem, které působí přirozeně.
Chlapecký život není o záhadě, ale je o Corym jako dospělém, který se ohlíží za kouzelným místem, kde vyrůstal. Samotné McCammonovo psaní patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy měla to potěšení číst, a dokáže pokrýt tolik témat s takovou lehkostí dětství, realismus, rasismus, fantazie, smrt.
Budete se smát a nepochybně budete plakat (pokud nemáte v hrudi místo srdce studený černý kámen). A když říkám plakat, myslím tím Ošklivý pláč. Po tváři se nekutálí žádná krásná osamělá slza. Je slyšet plné vzlykání. Ke konci byla zvláštní scéna týkající se Coryho otce, která pro mě byla opravdu osobní a to, co jsem si z ní odnesla, mi zůstane navždy.
Nejen jedna z mých nejoblíbenějších knih roku 2023, ale jedna z nejlepších knih, které jsem v životě četla.

27.08.2023 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Neúprosný.
Román Stephena Kinga z roku 1982, vydaný pod pseudonymem jeho temnějšího alter ega Richarda Bachmana, popisuje divokou dystopickou krajinu, kde nadměrná populace, zaměstnanost, finanční segregace společnosti podle kulturních a třídních linií a žalostný nedostatek základní zdravotní péče vedly k téměř Římské dekadenci 'survival' her a levné zábavy pro ubohé masy.
Kingův podvyživený a zoufalý Ben Richards se v ničem nepodobá postavě, kterou ztvárnil Arnold Schwarzenegger ve filmu Paula Michaela Glasera z roku 1987. Kingův hlavní hrdina se přihlásí do her, aby získal peníze na pomoc své rodině, protože zápal plic ohrožuje život jeho malého dítěte.
Kingovo vyprávění s nevyhnutelným odpočítáváním do brutálního konce zobrazuje Richardovu nepříjemnou situaci, když je soutěžícím v The Running Man, celonárodně sledované show, kde musí pronásledovaný zůstat naživu co nejdéle, aby vydělal více peněz.
Po celou dobu je pronásledován profesionálními lovci a jeho místo pobytu je vysíláno v televizi v surrealistickém lovu na muže, karnevalovém ve své absurditě.
Autor zobrazuje ošklivý, zběsilý boj o život ve světě, který je brutální a děsivě drsný.
Jedná se o rychlou akční knihu, která vás udrží v adrenalinu.
Doporučuji!

01.04.2023 4 z 5

Později Později Stephen King

Nádherný příběh o dospívání/nadpřirozený příběh, který se mi stal skvělým čtením na dovolenou. Pokaždé se mohu spolehnout na to, že mě King odveze do svého světa a tohle nebyla výjimka.

03.08.2022 4 z 5