Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Margaret Atwoodová je skvělá spisovatelka. Kniha Alias Grace je úžasně napsaná a příběh byl neskutečně poutavý. Mám jen jednu výtku: několikrát jsem se při čtení nemohla ubránit dojmu, že bych krátila. Kdyby kniha měla alespoň o 50 stran méně, prospělo by jí to. Například pasáže týkající se doktora Jordana a jeho bytné tam pro mě byly navíc. Knihu však vřele doporučuji.

13.08.2019 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ke knize jsem se dostala díky skvělému seriálu a musím říct, že knižní předloha nezklamala. Líbil se mi popis vyvíjejícího se vztahu mezi hlavními postavami. Jedná se o fantasy, ve kterém se to nehemží akčními scénami, ale odehrává se zde zajímavý příběh kolem začarované knihy a historie. Mrzí mě, že je kniha tak často přirovnávána ke Stmívání. Tato kniha je mnohem vyspělejší a z mého pohledu zajímavější. Těším se na další díly.

26.01.2019 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Příběh není tak propracovaný jako u jiných románů Jane Austenové, ale i tuto knihu jsem si náležitě vychutnala.

23.11.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Oddechová, avšak za mě průměrná kniha.

21.10.2018 3 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Naprostá paráda! Stejně jako první díl jsem i tuto knihu nemohla odložit. Na příběhu Poldarkových se stávám závislá.

17.08.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem neměla náladu číst něco tak morbidního. Nakonec se mi však líbila, skvěle zde byla vykreslena psychologická přeměna hlavního hrdiny. Také jazyk na mě udělal dojem. Jen jsem tak nějak očekávala, že budu po celou dobu napjatá a že kniha ve mně vyvolá více emocí. To se úplně nestalo, a proto ta hvězdička dolů.

22.04.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc krásná kniha, která se od běžných příběhů liší tím, že je vyprávěna z pohledu kočky. Díky tomu jsem se při četbě často pousmála, protože bylo opravdu roztomilé, jak kočička popisovala běžný život ze svého úhlu pohledu. Kniha je napsána tak milým způsobem, že vás opravdu chytne za srdce.....především milovníky koček. Možná by někdo mohl namítnout, že se v knize toho moc neděje, ale já jsem si při četbě opravdu odpočinula a navíc se něco nového dozvěděla. Doporučuji.

29.03.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mně se kniha moc líbila. Realisticky vylíčila vztahy mezi personálem a rodinou, zobrazila tři sourozence, kteří nemají ponětí o běžném životě a jejich postupné, i když ne úplné probuzení. Musím říct, že závěr mě opravdu překvapil a těším se na druhý díl.

25.03.2018 5 z 5

Audience Audience Václav Havel

Možná se na mě budete zlobit, ale tato (naštěstí tak krátká divadelní hra) se mi opravdu nelíbila. Možná nechápu absurdní drama, ale neustále se opakující dialogy mě jenom rozčilovaly, jakoby autor nevěděl, co jiného má napsat. Význam tohoto díla je dle mého názoru čistě politický, ale bohužel ne literární. Dost mě tedy mrzí, že je Audience na seznamu povinné četby s takovými velikány dramatu jakými byli Shakespeare nebo Čapek. Možná jsem příliš mladá a nezkušená, abych toto dílo dokázala pochopit. Třeba si k němu dokážu najít cestu za pár let, ale dost o tom pochybuji.

15.10.2017 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mistrně napsané dílo, které ukazuje, že dobrá myšlenka může být snadno zneužita a převrácena lidmi, kteří usilují pouze o vlastní prospěch. Nejvíce mě zaujal ten konec. Ano, chování lidí a prasat je někdy téměř identické.

09.09.2017 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Čtivě napsaný příběh s originální zápletkou. Takže jedinou vadou na kráse ( ovšem to není vina autorky ) je to, že jsem díky televiznímu zpracování věděla, kdo je vrah. I tak jsem si ale pěkně početla a na pár místech se knižní zpracování od televizního liší, takže jsem se dozvěděla i detaily navíc.

11.08.2017 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Miluju Anglii a Čapka, a proto jsem si tuto knihu musela přečíst. Moc se mi líbily postřehy autora, který dokázal vykreslit to pozitivní i negativní na této krásné zemi, která dala světu dle mého názoru nejlepší literaturu. Četla jsem se zaujetím, mohu jen doporučit.

03.05.2017 5 z 5

Tento díl Harryho Pottera zbožňuji nejvíce díky naprosto skvělé postavě Siriuse Blacka. Ani nevím proč, ale jeho jsem si zkrátka nejvíce zamilovala. Má totiž v sobě opravdu něco okouzlujícího a navíc je nadějí pro Harryho.

11.04.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný příběh u kterého jsem plakala. Moc na mě zapůsobil o to více, že Pavel a Ester jsou moji vrstevníci a nedokážu si představit, že bych byla tak statečná jako oni. Tu jednu hvězdičku jsem ubrala jen kvůli tomu konci, který mě moc bolel.

03.01.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z nejlepších knih! Ráda se k ní vracím a rozhodně všem doporučuji

31.12.2016 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Je to pro mě velké překvapení, ale Malibu v plamenech se mi líbilo více než slavná Evelyn. Malibu - to je moře, pláže, surfování, společenská elita. Jedná se o ráj na zemi. Nebo ne? Autorka představuje rozmanité charaktery, které bojují s duchy minulosti i přítomností. Je to příběh o rodině a sounáležitosti (možná proto mě zaujal více než Sedm manželů Evelyn Hugo) a touze vymanit se z okovů. Jedná se o skvělou knihu a tvorbu autorky budu sledovat.
P.S. Překvapilo mě, jak autorka rozvinula charakter Micka Rivy. V Evelyn na mě působil jako neškodný ubožáček a on přitom po sobě zanechával spálenou zem (doslova).

31.08.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) K Divoké říši zaujímám ambivalentní postoj. Na jednu stranu je to čtivá, odsýpající a poměrně napínavá kniha, na stranu druhou mi přišla plná zbytečného násilí a sexu - trochu to na mě působilo dojmem, že autorka má nějaký problém, ze kterého se potřebuje vypsat. Myslím, že kdyby se trochu krotila a ubrala na agresivitě, příběhu by to prospělo. Postavy mi zatím k srdci nijak výrazně nepřirostly, ale úplně jedno mi jejich osud taky není. Vykreslení magického světa je za mě dost vágní (možná se více dozvíme v dalších dílech), ale prostředí věznice bylo zvládnuto dobře. Byly chvíle, kdy mě čtení neskutečně bavilo a potom části, kdy jsem jen obracela oči v sloup (hlavní hrdinka skoro umírá, ale přesto myslí jen na to, jak je Warwick sexy). Minimálně do druhého dílu se ještě pustím, abych zjistila, kam se příběh posune. Celkově dávám 3,5 hvězdičky.
P.S. Nemůžu si pomoct, ale při čtení jména Farkas jsem si vždy představila Sarku Farku z pohádky Hrátky s čertem ("Kdo se na mě jedním vočkem podívá..."). Můžu jen říct, že s touto představou dostalo čtení úplně nový rozměr. :)

10.08.2023 3 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Musím říct, že první část odehrávající se za 2. sv. mě příliš nenadchla. Nemohla jsem se začíst, pořád jsem měla pocit, že se na děj dívám skrz sklo. Jakmile jsme překročili práh 50. let, začala mě kniha neskutečně bavit, příběh měl spád a konec byl geniální. Co si z příběhu odnáším? Nic není černobílé, člověk zkrátka někdy dělá jen to, co považuje za správné. Až čas ukáže, že naše rozhodnutí být správné nemuselo.

06.08.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) Jedná se o příjemnou oddychovku. Plusové body dávám za "postavu" neohroženého kocoura Wolfganga :), ale asi jsem čekala od knihy trochu víc napětí a strachu. Pokud nechcete číst úplně "krvavé horory", tak můžu knihu doporučit.

03.11.2022 3 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Loni v létě jsem se díky repríze ČT (konečně) mohla seznámit s jedním z nejúžasnějších seriálů na světě. Ještě v průběhu první řady jsem začala vyhledávat knihy, které by mi nádherný svět Downtonu přiblížily ještě víc. Kniha je plná zajímavých informací, fotografií a já ji mohu vřele doporučit všem fanouškům tohoto seriálu.

20.03.2021 5 z 5