MichaLela MichaLela komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě teda ne. Za mě je to brak. Hlavní hrdinka ubohá, děj předvídatelný a ten konec.. No nevím, knihu jsem četla na doporučení, ale sama ji doporučit nemůžu

26.01.2022 1 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Musím dát plný počet. Ano, je tam až příliš 'do prasečí řitě', hlavní hrdinka je zbrklá malá holka co do všeho skáče po hlavě a ano, občas jsem nechápala vývoj děje, ale! Naprosto skvěle vymyšlený svět, líbí se mi jak se vykresluje hlavní motiv. Spoustu překvapujících zvratů, a ten konec tohoto dílu? Já věděla že se tenhle díl zvrtne! Od začátku byl napínavý jako blázen a teď se nemůžu dočkat dalšího. Těžko uvěřit, že toto dílo pochází od české autorky, lepší jsem v našich končinách nečetla.

13.10.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

No toto! První polovina pomalejší, ale pak mě to vcuclo. Totálně a naprosto. Výbornej příběh plný zvratů, napětí, strachu.. Ve druhém díle je spoustu otevřených záhad, doufám že trojka bude plná wtf momentů, úplně to k tomu svádí. Zamilovala jsem si svět v knize.

09.10.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Za mě dobrý. Perfektní svět, vyprávění mě vtáhlo a na to že bylo v knize málo akce, bylo čtení velice poutavé. Bodík strhávám, jelikož je příběh lehce předvídavý a představovala bych si více setrvání v temném světě sklenařů. Ale to jsou už jen mé subjektivní pocity :) Kniha za přečtení rozhodně stojí. Ocenila jsem slovníček v zadní časti knihy, mínus bylo, že jsem ho objevila až před koncem

29.09.2023 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak oproti prvním dvou dílům, tohle mělo fakt spád. Zaklínač se nám začíná pěkně rozjíždět :)

31.08.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl mě ze série zatím pohltil nejméně, ale pořád si zaslouží plný počet :) Zaklínač je série chytlavá, ale pořád čekám na ten wow efekt.

15.09.2022 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

I když už nejsem cítlovka, tak YA literaturu si ráda přečtu. Ale tohle mě tedy neuchvátilo. Hlavní hrdinka je malé dítě, její rozhodnutí a činy jsem moc nechápala. O čarodějnictví se toho čtenář moc nedozví a celkově mi to přišlo takové ploché. Další díl si nepřečtu.

23.09.2021 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tak v tomto díle jsem se krapet nudila. Pořád čekám od Zaklínače víc, podle ostatních ohlasů. Možná to je ta chyba? Každopádně ke konci se nám příběh pěkně rozjel, takže jdu opět s velkým očekáváním na další díl :)

10.10.2022 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

I přes to že jsem v určité chvíli měla dost problém s postavami a dějem, naprosto jsem se ztratila, tak kniha byla zatím nejlepší z celé série. Příběh se pěkně rozjel a je plný napětí. Za mě 5

05.09.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Zatím mi to přijde jen jako taková pohádka, ale prý to bude lepší a lepší, tak se nenechávám uchlácholit :)

22.08.2022 3 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Už jsem četla hodně knih s drogovou tématikou, ale nejvíce mě tady dostala ta část s Honzovou toxickou psychózou. Je to síla, takhle to číst z druhé strany. Nejhorší je, že když se to člověku děje, ani mu nedojde, že něco není ok. No, knihu hodnotím plným počtem.

11.12.2021 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Originální svět, líbivý, ale nemohla jsem se do knihy pořádně začíst. Mám ráda když mě kniha pohltí a na konci vyplivne, ale to se tady bohužel nestalo. Taky ten konec. Najednou zrychlení a všechno osekané, jakoby nacpané na poslední stránky. Ale prvotina skvělá a jestli bude pokračování, ráda si ho přečtu :)

14.09.2021 3 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

No, nemůžu uvěřit že zase budem čekat na další díl! Trojka skvěle napsaná a čtivá, jako díly předtím. Plná zvratů a napětí a ten konec...! Tahle série mě hrozně bere za srdce a každý díl houboce prožívám. Autorka se s tím opravdu nemazlí. Plný počet :)

16.11.2021 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tak jsem moc ráda, že jsem knihu vytáhla ze zapomenutého koutu knihovny. Kniha mě vcucla s na konci vyplivla. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh krásně odsýpá, nejde se od ní odtrhnout. Hrozně se mi líbí námět a ta ponurá atmosféra. Druhý díl bohužel není přeložený, ale jdu hned na něj. Opravdu 0.4 doporučuju.

Edit: druhý díl nebyl tak chytlavý. Dlouhý rozjezd, byly tam zajímavé části, ale zklamal mě.

20.08.2021 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Poutavý příběh. Sice mi trochu vadil věk hlavní hrdinky, přišel mi příběh díky tomu hodně pro děti, ale děj mě zaujal a upoutal. A konec mě přesvědčil k tomu číst dál. Trošku doufám, že se kniha v dalších dílech zbaví toho nádechu dětského přiběhu.

10.01.2023 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Já nějak nechápu co na téhle knize lidi uchvátilo. Za mě teda rozhodně ne. Děj je šíleně rozkouskovanej, tisíc zbytečných postav který tomu dodávají ještě větší zmatek a než si zapamatujete jméno nějaké postavy tak umře. Navíc se tam nic moc neděje. Tuto knihu jsem opravdu nezvládla.

19.08.2022 1 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Knížka mě opravdu zaujala :) Pěkně vymyšlený pohádkový svět. Čekala jsem trochu jiný konec, přišla mi ke konci slabší, ale celkově z ní mám hodně dobrý pocit a knížku můžu jen doporučit.

20.06.2022 4 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Adam Andres (p)

Líbí se mi že se v příběhu člověk neztratí, což se mi často stává, když kniha popisuje více postav. Kniha se četla sama :)

10.05.2022 4 z 5

Cesty časem Cesty časem Anna Iris

To bylo strašný! ... Myslím že jsem nikdy takhle u knihy netrpěla. Dialogy na úrovni páté třídy, nesmyslné myšlenkové pochody hrdinů, a o cestování časem se kniha jen otřela. Posledních 40 stránek jsem byla už zoufalá, stále jsem myslela že se něco stane a bude wow! No, nestalo se to a bohužel jsem knihu přečetla celou. Nedoporučuji.

28.10.2021 odpad!

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

No, tak tohle je po dlouhé době kniha, jíž jsem naprosto unešená.

15.10.2020 5 z 5