michaela_books michaela_books komentáře u knih

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Knížka Všechny barvy duhy je první sbírka povídek, kterou jsem chtěla vyzkoušet a musím popravdě říct, že jsem nakonec opravdu moc ráda, že jsem jí zkusila. Vyšla v nádherném duhovém formátu a boží barevnou ořízkou, která se nakladatelství Yoli moc povedla. Najdete v ní jedenáct LGBTQ+ příběhů a popravě jsem byla mile překvapena, jakým originálním způsobem se tady každý autor vyřádil.️
Všechny povídky byly svým způsobem tak trochu ňuňu a vykouzlí i úsměv na tváři. Každá byla jedinečná, jinak myšlenkově zajímavá a dává nám jiný pohled či názor na danou situaci. V některých najdete i vážnější téma… nebo naopak jiná vás i zasáhne…
Jak je v anotaci napsané: „Stejně jako má duha obrovské množství barev, i v této knize najdete opravdu pestrý výběr povídek… od temných, přes hořkosladké až po sladce zamilované…“ A protože nechci hodnotit každou povídku zvlášť, tady jsou příběhy, které mě oslovily nejvíce: Šťastně zamilovanej, Rodinné setkání, Žába, Bez šance a Čokoláda na dně kornoutku.

06.12.2021 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

„Některá pravda jen zničí a rozloží, co by raději měla úplně vymazat. Pravda ne vždy člověka osvobodí. Tomu věří jen blázen, který byl celý život krmen lži.“
Z krve a popela je YA fantasy, na kterou jsem se po delší době opravdu hodně těšila a vzala jsem si ji do rukou, když jsem na ni měla tu správnou náladu. Ze začátku musím říct, že tady opravdu hraje velkou roli to, že tento příběh ocení hlavně fanoušci Sarah J. Maas a trošku se přiznávám, že jsem si to sama musela i malinko ověřit. Ze začátku mě tady trošku vyděsila určitá podobnost mezi hlavní hrdinkou Poppy a Calaenou ze Skleněného trůnu… ale možná to bylo hlavně kvůli první kapitole, která až moc připomínala nejen určitou scénu, ale i prostředí právě z této zmíněné série. Ale naštěstí postupem času jsem tuto podobu mezi hlavními hrdinkami už přestala sledovat… a začala jsem se už více soustředit jenom na Poppy, která tady má samozřejmě jiné schopnosti, a i když jsem její chování někdy opravdu nechápala, tak jsem si ji nějakým způsobem dokázala i tak oblíbit, a naopak v některých situacích jsem ji potom dokázala i pochopit…
A chemie mezi ní a Hawkeem? Tak to bych naopak přirovnala k Dvorům, jenom teda Hawke pro mě nebyl od samého začátku bůhví jaký sympaťák a měla jsem i špatné tušení, jakým směrem se asi z jeho strany příběh bude odehrávat… ale překvapilo mě, že i když jsem to uhodla, tak si mě nějakým způsobem na konci knihy dokázal získat… Každopádně doufám, že se v dalších dílech některé věci vysvětlí a dozvíme se víc….Ještě chci zmínit svět, který mě na začátku knihy připadal i propracovaný a těšila jsem až se vysvětlí pojem “Povznesený”…no ale teda úplně nevím jestli jsem z toho nakonec nadšená, protože tohle pro mě bylo asi zatím největší zklamání…
Nejhorší na tom je, že tuhle knihu vlastně miluju a nenávidím zároveň.Takže vlastně vůbec nevím, co dělat a navíc po přečtení knihy jsem byla celkem i zmatená, protože i když jsem si oblíbila díky další úžasné autorce novou skvělou sérii, tak mi poslední dobou trošku kazí i ten celkový dojem a rozruch, který kolem této knihy je, a taky to jak je až moc všude vidět…
Celkově moc nevím co s touto knihou vlastně dělat, ale jedno vím na 100% a to je, že Z krve a popela budu i tak hodnot jako jednu z nej knih za tento rok.
„Máš na mě špatný vliv. Ovlivnit se dají jen ti špatní princezno.“

28.11.2021 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

„Pohádky vždycky začínají stejně: Bylo nebylo. V těch slovech jsou možnosti, šance na naději nebo zoufalství…“ Podmanivá pohádka o prokleté dívce, která zjišťuje, jaká síla se v její kletbě skutečně skrývá.”
Kniha Dívka, had, trn mě zaujala hodně samozřejmě obálkou a taky zajímavou anotací…ale chtěla jsem si na tuto pohádku udělat svůj vlastní názor. Musím říct, že se mi hodně líbil námět zakleté princezny a perské kultury, jenom jsem měla občas malinký problém s názvy… ale když jsem si potom všimla, že je na konci knihy názvosloví, tak už jsem se začala orientovat. Příběh byl už od samého začátku velmi čtivý, je tady spousta zvratů, pohádkových bytostí a celkově mě nadchl originální námět autorky! I když jsem možná malinko od knihy čekala víc… i tak to bylo fajn oddechové čtení. Pokud máte i vy rádi temnější pohádky, zkuste tuto standalone fantasy.

22.11.2021 3 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Mango nepadá daleko od stromu je oddechová knížka především pro mladší čtenáře. Příběh je inspirovaný přímo místem, kde sama autorka Kereen Getten vyrůstala a vychází tak z vlastních zážitků z jejího dětství, což je velmi zajímavé… Dvanáctiletá dívka Clara žije na exotickém jamajském ostrově, kde si děti hrají hry a sbírají zralá manga. Hlavní hrdinka si ale nepamatuje vůbec nic z loňského léta a všichni kolem ji to neustále připomínají, a dělají si z ní kvůli tomu srandu. Tohle léto by ale mohlo být úplně jiné…
Neuvěřitelně mě překvapily velké písmena, které jsem v knížce nečekala, na druhou stranu stránky mizely rychle pod rukama a příběh se dá přečíst na jeden zátah. Jenomže už nejsem cílovka a jelikož se jedná o middle grade, tak se mi tato knížka nehodnotí úplně nejlépe… ale ta česká obálka se opravdu povedla.
Knihu jsem dala přečíst i své mladší sestře, protože mě spíše zajímá názor i mladšího čtenáře a jsem celkem zvědavá, jak tento příběh zhodnotí. Někdy je totiž určitě fajn vidět pohled i z jiného úhlu.

22.11.2021 3 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Kniha má nádherné grafické zpracování, je doplněná o nádherné detaily, mapu, a taky v ní najdete slovník pojmů, který příběh skvěle doplňuje a celkově mě příběh velmi mile překvapil. Líbila se mi inspirace slovanské mytologie s historickými postavami, na kterých je založený tento originální svět. Už od prvních kapitol můžete očekávat velké akce, zvraty a nečekané tajemství. Rozjezd děje byl poměrně velmi rychlý a příběh mě rychle vtáhl do děje. Bylo velmi zajímavé pozorovat vyprávění hlavních hrdinů, jejichž úhly pohledu se střídaly. Styl psaní byl příjemný už od začátku a kniha se četla velmi rychle.
Jsem moc ráda, že jsem dala šanci nové autorce české fantasy a určitě pokud vás Přízraky noci zaujaly, neváhejte a dejte knížce taky šanci.
Ještě bych chtěla poděkovat @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi.

08.10.2021 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Kniha Celou tu dobu určitě zaujme čtenáře, kteří četli od těchto autorek Pět kroků od sebe. Za sebe musím říct, že u první knížky mám možná radši film, i když je kniha taky moc pěkná…
Ze začátku jsem byla velmi překvapena autonehodou, kterou už máme napsanou v anotaci, ale i tak jsem z toho byla v šoku, protože na tohle asi nikdy čtenář není úplně připravený. Kimberly tam tím pádem neměla moc prostor a přála jsem si, aby se v příběhu ještě objevila… Naopak s hlavním hrdinou této knížky jsem měla na začátku problém a samozřejmě jsem i chápala jeho chování, ale na druhou stranu jsem rozuměla hodně i Kimberly… proč to tak chtěla a co vlastně Kyleovi všechno v tom autě řekla…. A právě zpětně se mi na příběhu asi nejvíce líbilo to, jaký Kyle měl nakonec v knize prostor a my tak můžeme vidět neuvěřitelný růst jeho osobnosti. Marley byla hodně zvláštní, ale jejich příběh byl pro mě kouzelný. Při čtení první poloviny jsem měla už malinko odhad, jakým směrem se kniha bude vyvíjet a co asi očekávat… a právě jsem strašně moc ráda, že se mi to splnilo a bylo tam přesně to, co jsem si přála a ještě mnohem víc.
Kniha je rozhodně pro snílky, pro naprosto nenapravitelné snílky, kteří věří v nemožné a to je to nejkrásnější na celém příběhu!
Takže pokud i vy věříte, tak se vám knížka bude určitě líbit!

13.09.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

„Mizerné dny v životě vlastně existují jen proto, abychom se rozlétli k těm úžasným. Když se odrazíme ode dna, doketíme totiž nejvýš."
Truly od Ava Reed má milý příběh plný hudby, přátelství, lásky, ale také i bolesti… opravdu jsem nečekala, že mě knížka až natolik chytne, autorka píše velmi čtivě a stránky mizely doslova pod rukama, ale na druhou stranu jsem nechtěla konec… A i když se v knize neodehrávají velké zvraty, neskutečně mě to bavilo. Konečně taky další kniha, kde hlavní hrdinka nosí brýle a její mazlíček Ponožka neměl chybu! Líbilo se mi i prostředí baru a vedlejší postavy… Jack, Susan a hodný šéf, který má své trable… (Doufám, že se v dalším díle o všem dozvíme víc). A drzá June, která byla někdy na zabití, ale i tak byla skvělá… hlavně její ananas...
Co bych chtěla zmínit, je konec, který mi přišel možný svým způsobem zvláštně dopsaný a uzavřený, a naopak musím vyzdvihnout soundtrack a taky citáty v knize před každou kapitolou, které jsem si oblíbila.
Na jarní dny naprosto ideální odpočinková knížka, kterou přečtete během chvilky … Už se nemůžu dočkat na další pokračování Madly a Deeply, které snad u nás vyjdou co nejdříve. :)

19.05.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

(SPOILER) Půlnoční slunce je kniha od autorky právě již tak známé série Stmívání. Pokud jste měli rádi Twilight ságu a chcete se vrátit zpátky do světa z městečka Forks, tak se určitě pusťte i do této novinky.
Kniha není úplně pro každého, je celkově hodně podivná a zvláštní…. viděla jsem k ní i takové přirovnání, že se jedná o tzv. „bizár“, nicméně mně se to i tak líbilo a čtení jsem si užila.
Kromě společného příběhu Edwarda a Belly, jak ho známe z knihy Stmívání, tady máme možnost zjistit i pár důležitých věcí navíc, které doposud bylo zahalené tajemstvím. Hodně zajímavé bylo více poznat a pochopit Alicino nadání a dozvíme se o ostatních z rodiny Cullenových jejich historii.
A teď k samotnému Edwardovi… Chtěla bych vyzdvihnout, jak se autorka dokázala vžít do myšlenkových pochodů upíra a ne, že by to zrovna u něho bylo tak jednoduchý :D…ale i tak tady máme možnost lépe poznat Edwarda (uchýláka :D) a nahlédnout do jeho způsobu myšlení a to teda bylo v některých případech opravdu velký zážitek. Zejména jsem si nejvíce asi užila první kapitolu, kde je detailně popsané skoro na 25 stánkách, jak Bella poprvé vkročí do třídy a on začne plánovat masakr celé třídy… :D jakože v první moment jsem jenom koukala, ale potom jak jsem si čtení už užívala, tak jsem se tomu naopak smála a cítila tu nostalgii, která opravdu stojí za to.
Nemějte žádné očekávání, přistupujte k Půlnočnímu slunci s dostatečnou rezervou a nadhledem, protože se spíše jedná o doplňkovou knihu. I když, jak už jste mohli vidět u jiných recenzí, na 720 stránkách se některé věcí hodně opakují a určitě by se to dalo zkátit, ale i tak to ztráta času rozhodně nebyla. Za sebe musím říct, že bylo fajn si znovu oživit příběh a taky detaily, na které jsem zapomněla i vlivem filmové adaptace, která se samozřejmě od knihy trošku liší.
Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat @humbook za poskytnutí e-knihy.

10.03.2021 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Dlouho jsem nečetla něco tak silného, u čeho by mě celkově ovlivnil příběh natolik, že bych musela ještě dlouho po přečtení nad ním tolik přemýšlet a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. Kniha Za pět let byla nádherná, bolestná a dohromady naprosto dokonalá. Tolik emocí, co ve vás vyvolá je až neskutečné a nebude chtít přestat číst, protože musíte zjistit, jak to celé dopadne…
Jak dokáže být silná láska k blízkým a starost o druhé….zkrátka život není vždycky růžový a tak to prostě je… Dejte určitě této knize šanci a přečtěte si ji. ♥
Knihu jsem četla jako e-knihu ještě před samotným vydáním.

26.02.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Netušila jsem, že kombinace čokolády, Harryho Pottera, jednorožce, který prdí duhu, hlavonožce, Showmana a spoustu mnoho dalšího může být tak klišé a geniální zároveň! Vážně… :)
Po knížce Navždycky by se mělo šáhnout pokaždé, když nemáme úplně ideální den, chybí nám dobrá nálada nebo je venku špatné počasí… v tomto okamžiku si musíte vzít do ruky tuto knížku, zachumlat se pořádně pod peřinu a užít si ten nejvíc ňuňu příběh. Zaručeně vám zlepší náladu, protože v ní najdete ty nejlepší citáty z vašich knížek, seriálů a filmů a taky je graficky dokonale zpracovaná…takže se tady objevují vtipné obrázky a smajlíci. Navíc si nepamatuju, kdy jsem se naposledy hihňala jako puberťák…jenom menší varování… doporučuji si ke knížce nakoupit několik tabulek čokolády a pozor, po dočtení budete mít extrémní chuť na snídaňovečeři s obrovským šálkem kakaa.
A příběh? Máme tady sympatickou a zároveň správně praštěnou hlavní hrdinku, která se bojí výtahů a průšvihy se na ní doslova lepí. Ale naštěstí má nejlepšího kámoše Travise a kamarádku Avu, kteří ji pomáhají a společně pořádají ty nejlepší movie night ever. Jenomže Mii se během pár dnů změní život vzhůru nohama a navíc je ten typ člověka, který musí mít všechno dopodrobna promyšlené. Zjišťuje, že asi v minulosti mučila spoustu koťátek, protože vesmír ji to vrací se všemi úroky… A do toho všeho nenávidí spolužáka a souseda Liama, který bydlí naproti a vyměňuje si s ním přes okno už několik let nadávky a urážky v podobě citátů a těch nejtrapnějších malůvek.
Knížku opravdu můžu jenom doporučit, zamilovala jsem si skvělý humor autorky a to už jsem starší čtenářka…ale toto bylo vážně boží a příběh má neuvěřitelné kouzlo. Zažene ty největší chmury a naopak vás příběh nabudí pozitivní energií a budete mít obláčkový pocit, kdy existují jednorožci a duhy.:)

14.10.2020 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Od tohoto prequelu jsem neměla žádné očekávání, i když Hunger Games je samozřejmě jedna z top sérii vůbec. Upřímně jsem netušila, co můžu od Coriolana Snowa v tomto příběhu čekat. Ze začátku mě malinko vadilo číst jeho jméno, které bylo v první kapitole opravdu několikrát, ale postupem času jsem si na to zvykla a říkala jsem mu prostě jenom Korjo. :D
Coriolanova cesta je plná přetvářek, tajemství, lží a intrik. Jeho rodina je na pokraji chudoby, a musí tak i bojovat o svou čest a místo v Kapitolu. Snaží se být dobrý student a hlavně se chce ukázat, že jako trenér má možnost si zajistit na akademii budoucnost a tuto příležitost nechce za žádnou cenu promarnit. Jenomže později zjišťuje, že nemůže nikomu věřit a naopak je středem větších plánů...
Autorka nám dala možnost poznat začátky Hladových her a pozorujeme je z pohledu tvůrců, což bylo neskutečně zajímavé. Splátci se všech krajů tehdy neměli ještě povoleno, aby se před zahájením mohli připravit a cvičit...Tady jsou zavření jako zvířata v klecích, kde hladoví a někteří se ani nedožijí her.
Balada o ptácích a hadech je úžasná v tom, že se tady setkáváme opravdu s plnohodnotným příběhem, který nám odhaluje nový pohled na Panem, jak ho ještě vůbec neznáme a dozvíme se tak více o jeho minulosti. Objevují se tu nové důležité postavy, které jsem si hodně oblíbila. Lucy Gray, která nepatří do žádného kraje, má zajímavou osobnost a její písně vás provází celým příběhem. Spojují všechny nejasnosti a to dodává baladě na větší vážnosti.
Po přečtení knihy jsem byla naprosto v šoku a pár dní jsem musela vstřebat poslední část, která se mi líbila nejméně, naopak první dvě části byly hodně čtivé. Rozhodně vás tato kniha donutí popřemýšlet nad příběhem zajímavým způsobem. :)

26.09.2020 4 z 5

Horkosladké esencie Horkosladké esencie Baja Dolce

Kniha mě zaujala velmi zajímavou anotací a byla jsem zvědavá, jak tady autorka spojí prvky fantasy s reálným světem. Co musím vyzdvihnout u této knížky je její absolutně nádherné kouzlo, celý příběh a to, jak ho autorka popsala.
Linda jako hlavní hrdinka mi byla už od začátku sympatická. Celkově mi velmi sedl styl psaní a všechny postavy tady byly moc fajn popsané. Nechápu jak to autorka dělá a hlavně si myslím, že jsem při čtení žádné jiné knihy necítila tolik emocí a lásky najednou, jako tady...je to opravdu neuvěřitelný a pro mě nezapomenutelný zážitek.
Na léto je tato kouzelná romantická kniha s prvky fantasy úplně ideální na oddechové čtení. Nemám vůbec co vytknout a naopak všem doporučuji! Nemám slov...snad jen to, že si Horkosladké esencie zaslouží více čtenářek.
Věřte, že tato kniha vás opravdu nezklame. A ta nádherná obálka?! Prostě dokonalost:)

18.08.2020 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Krásky mě zaujaly především zajímavou anotací. Oslovil mě nový originální fantasy svět, malinko s temným nádechem, který je celkem promyšlený a bavilo mě objevovat jeho tajemství.
Ze začátku jsem měla problém s chováním hlavní hrdinky, ale líbilo se mi, jak se její osobnost vyvíjela a vlastně později ji každý dokáže porozumět. Malinko konec byl pro mě zmatený a nelogický, ale jako odpočinkový příběh určitě doporučuju. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout fantasy svět, který mě tady opravdu bavil a dále myšlenku této YA knihy, kvůli které opravdu stojí za to si tento příběh přečíst.
Kniha poukazuje na to, jak společnost dokáže být až posedlá krásou, módními trendy a co by pro ni byli schopni udělat. Je tady vyobrazená závist, povyšování nad ostatními, přetvářka a až taková zlost za to, že lidi nemají to, co by chtěli...

26.07.2020 3 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Město zrady je docela tenoučká knížka, takže ji budete mít přečtenou velmi rychle. Z pohledu Raven se dozvídáme spoustu nových věcí o její minulosti, rodině a má možnost rozvíjet své schopnosti. Vydá se na nebezpečnou cestu a zjišťuje tak pravdu o svém městě. Díky tomu se jí změní celkový pohled na domov a je ochotná věřit lidem, které nemá v lásce. Hledá cestu ke svobodě, která je plná nečekaných zvratů a zjišťuje, že ani jeden svět není úplně dokonalý. Závěrečná část knihy byla plná akce, ale na druhou stranu jsem měla větší očekávání v rámci samotného rozsahu příběhu a některé věci mi tady scházely…Těšila jsem se na rozvinutí vztahu Raven a Chrisse. Podle mě by mohl děj po bitvě být klidně ještě více rozepsaný, ale samotný epilog mě dostal a ještě dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké zvláštní pocity jsem vlastně po dočtení knihy měla…

Série se mi ale moc líbila a jsem opravdu ráda, že jsem se do ní pustila…jenom za mě byla malinko lepší jednička.

14.05.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Tato kniha vypráví příběh o princezně Aurélii, která musí opustit své království kvůli své magii, a při své tajuplné cestě se zdokonaluje v kouzlení a čelí krutému nebezpečí. Její cesta ji zavede do sousední země, kde potká Zayna a další přátelé a společně budou chtít zachránit celou Achlevu. Najdete tu napětí, krvavou magii, lásku a tajuplné nebezpečí.

Příběh je čtivý, i když mě tady ta magie přišla méně propracovaná, tak naopak bylo zajímavé, jak hlavní hrdinka viděla a komunikovala s duchy. Je tady menší romantická linka, která je tak akorát a oblíbila jsem si tady novou skvělou postavu. Překvapila mě i celá myšlenka Krvavého lístku a jeho význam. Závěrečný boj byl možná malinko přibarvený, ale i tak se mi kniha velmi líbila a užila jsem si ji. Určitě existují i lepší fantasy, ale nemůžu říct, že by kniha byla špatná, naopak mě velmi mile překvapila a toho si cením! Rozhodně si další díl nenechám ujít.

10.04.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příběh, který autorka vypráví je úžasně popsaný... kniha nám nabídne nový propracovaný fantasy svět, kde bojují čarodějnice a chasseuři proti sobě tak, jak to ještě neznáme... tady je tajemná magie a dobrodružství plné překvapení a intrik.
Užívala jsem si každou stránku, která mi mizela pod rukama a i skvělý humor hlavní hrdinky... dlouho jsem se tak nad knížkou nahlas nezasmála.
Věřím, že si Reida a Lou všichni zamilujete, zkrátka tuhle knihu si potřebujete přečíst a opravdu stojí za pozornost! Příběh vás pohladí na duši a troufám si říct, že Holubice a had bude patřit mezi vaše další oblíbené série. U mě to takhle je a jsem za to nesmírně ráda!

Nevím jestli letos ještě tuhle knížku může něco překonat... a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

09.04.2020 5 z 5