Horkosladké esencie

Horkosladké esencie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444764/bmid_horkosladke-esencie-vXv-444764.jpg 4 30 15

Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej z nich nie je dopriate spoznať esencie pravej lásky. Linda sa po rokoch vracia domov a zisťuje, že nič nie je také ako kedysi. Zdravotný stav jej starej mamy sa náhle zhoršil a matka pred ňou niečo skrýva. V rovnakom čase sa stretáva s Danielom, niekdajším najlepším priateľom, s ktorým sa nerozišli najlepšie, a odhaľuje šokujúce rodinné tajomstvo. Myslí si, že sa nemôže stať už nič horšie. No čo ak sa mýli? Po nehode na vianočnom večierku sa jej začnú snívať zvláštne sny a v nich objavuje ľúbostný príbeh mladého páru z obdobia druhej svetovej vojny. Hoci je Linda zmätená, časom sa dozvedá, že práve tieto sny sú kľúčom k dávno zabudnutej pravde. Ona jediná môže zlomiť dlhoročné rodinné prekliatie a oslobodiť sa zo začarovaného kruhu horkosladkých lások a sklamaní. Bude mať dosť sily a odvahy, aby zvládla prelomiť kliatbu? Prečítajte si horkosladký príbeh plný lásky, vášne a tajomstiev. Baja Dolce, autorka obľúbenej knižnej série Placebo, si pre vás opäť nachystala emocionálnu horskú dráhu s nečakanými zvratmi.... celý text

Karin94
21.11.2022 5 z 5

„Aj keby to mali byť posledné hodiny môjho života, umrela by som s úsmevom na perách.”

Toto bolo čo za knihu? Pri tomto príbehu ma autorka zabila hneď niekoľkokrát a to myslím doslovne. Doteraz nechápem, ako ma vedel dej chytiť od úplného začiatku tak neskutočne, že som nevedela o svete. Druhou vecou bolo, že som počas čítania nevedela, či mám plakať od smútku, či sa pri niektorých pasážach smiať alebo naopak, dostávať infarktové stavy. Mám pocit, že ak by sa autorka rozhodla pre akýkoľvek žáner, napíše to excelentne.

Opis prostredia z údolia a gaštanovej aleje je niekde, kde proste chcete byť.
Baja nám bude postupne odkrývať tajomstvá najdeného denníka, kde na pozadí príbehu bude spomenutá aj 2. svetová vojna a celé to bude veľmi zaujímavé.
Čo ma ale veľmi milo prekvapilo bola v knihe spomenutá nadprirodzenosť. Každý kto ma pozná vie, že fantasy nemám rada. Ale v tejto knihe to bolo niečo, čo sa tam úplne hodilo a ak by to tam nebolo, nebola by kniha až taká napínavá.

Tvrdohlavú, ale zato milú čucoriedku Lindu a jej najlepšieho kamaráta Danka, chlapca od diviakov (btw. vtipné meno pre priezvisko Reed, ako aj Katka Newmanová ), ktorí spolu vyrastali od detstva na panských sídlach so služobníctvom a koňmi som, keď nepočítam pani Olíviu, milovala z celej knihy najviac a čo som sa nasmiala na ich dialógoch, to bolo neuveriteľné. Baja to s humorom v knihách proste vie.
Taktiež som sa rozplývala nad starou mamou Olíviou a jej úžasnou povahou. Avšak úplne najviac som sa roztápala nad pasážou, keď jej hlavná hrdinka Linda čítala z denníka. To mi pripomenulo film Zápisník jednej lásky, ktorý patrí k mojim TOP.
Nie nadarmo je v anotácii napísané, že na vás čaká príbeh s troma osudmi žien a jedno prekliatie. Čo sa za tým skrýva, sa nechajte prekvapiť sami.

Kniha plná bolesti, nádeje, zabudnutia, ale aj o nekončiacích silných a stratených láskach, na ktorú len tak nezabudnete. Krásny príbeh, ktorý všetkým odporúčam.

Katalina23
07.08.2021 5 z 5

Krásna kniha ️

Knihajeradost
16.04.2021 5 z 5

Baja je paní Spisovatelka. Píše skvěle, poutavě a emotivně. Byl to krásně vymyšlený příběh, o prokletém rodě, plný bolesti. Do knihy jsem se velmi rychle začetla. Byla plná emocí a nečekaných zvratů. Cítila jsem zklamání, beznaděj, vztek (hlavně na Lindinu matku), smutek, ale i nádhernou sílu lásky u obou generací. Několikrát mi bylo Lindy i Olívie líto za to, co všechno musely, v životě, vytrpět. Když už jsem si myslela, že bude všechno v pořádku, tak jsem se teda pěkně mýlila. Párkrát jsem skoro dostala infarkt a říkala si, že takto to, v knihách, přece nebývá. Jenže v knize od Baji je možné vše.

Anna-Soltysova
16.03.2021 5 z 5

Krásna kniha, v ktrorej je vášeň, bolesť, smútok, láska, šťastie a odvaha.
Príbeh je dobre spracovaný, dokázal ma vtiahnuť do deja a sledovať v napätí osudy troch žien.
Určite to nie je posledná kniha, ktorú som od tejto autorky čítala.

IvyLouve
04.02.2021

Viacgeneračný román o prekliatom rode, plný emócií, spleti nešťastných lások a prvkov nadprirodzena, kde nás záhadné sny mladej Lindy a starý zabudnutý denník jej starej mamy Olívie zavedú až do čias druhej svetovej vojny. Príbeh sa odohráva na fiktívnom mieste, popísanom tak staroromanticky: Linda aj jej láska/kamarát Daniel žijú na panských sídlach so služobníctvom, s koňmi, stretávajú sa v sade pri dube, okolie objíma magický les, v ktorom môžete stretnúť priam rozprávkovú bylinkárku... Ale túto vintage atmosféru niečo veľmi narušuje, a to jednak udalosti vracajúce nás do moderného sveta (divoká párty na hudobnom festivale, narážky na skutočné mestá, piesne, filmy), no hlavne jazyk, akým je písaný príbeh Lindy a Daniela. Rozprávačkou je Linda, takže štýl rozprávania sa často nesie v jej mladíckom duchu, veselom, emotívnom, drzom, ironickom, slangovom. Pripúšťam však, že iné čitateľky môžu Lindin humor vítať, takže toto bude skôr otázka vkusu. Ja by som na úkor mnohých peripetií v Lindinom živote viac ocenila prepracovanejšiu historickú líniu, rozprávanú z pohľadu Olívie, ktorej štýl k románu sedel viac. Príbeh Olívie a Nica, hoci smutný a dojímavý, sa mi zdal byť popísaný až príliš zbežne a nakoniec len tak zhrnutý.

jose_melich
23.01.2021

Od románu Horkosladké esencie, ktorý napísala naša slovenská autorka @bajadolce, som nevedel, čo mám vlastne očakávať. Avšak v momente ako som siahol po knihe a začal som prevracať jednu stranu za druhou, zamiloval som sa do nej.
Baja má veľmi „nákazlivý“ štýl písania a musím povedať, že som sa naozaj „nakazil.“ A to hovorím v dobrom slova zmysle. Horkosladké esencie je kvalitne a do detailov spracovaný historický román, ktorý nenechá nikoho chladným. Autorka píše veľmi zaujímavo a pútavo. Hneď po prvých stranách som bol vtiahnutý do deja a nevedel som knihu pustiť z rúk. Prečo? Pretože som sa potreboval dozvedieť všetko o troch generáciách žien, ktoré nás sprevádzajú príbehom. Úplne všetko! A hlavne som sa chcel dozvedieť, o akom šokujúcom tajomstve a prekliatí sa píše v anotácii.
Veľmi sa mi páči, že to autorka nepreháňa s opismi prostredia a venuje pozornosť skôr dialógom, ktoré sú zaujímavo napísané. Prostredníctvom dialógov sa dozvedáme, akí sú v skutočnosti hlavní hrdinovia, aké sú ich sny, nad čím premýšľajú a po čom túžia. Ústrednou postavou je mladá dievčina Linda, ktorá mi je sympatická hlavne tým, že je ambiciózna a má veľké plány do budúcna. Navyše sa mi páčia postavy, ktoré si nedávajú servítku pred ústa a Linda rozhodne patrí k hlavným hrdinkám, ktoré povedia to, čo si práve myslia.
Linda je zaľúbená do Daniela. Títo dvaja sa mi v príbehu nesmierne páčia, pretože sa poznajú už odmalička. Spoločne si prežili veľa pekných chvíľ. Avšak v ich životoch nastali i chvíle, na ktoré by najradšej chceli čím skôr zabudnúť. Prostredníctvom Lindiných záhadných a tajuplných snov sa vraciame do minulosti, v ktorých bližšie spoznávame osud jej starej mamy Olívie. Priznám sa, že páčia sa mi romány, v ktorých sa používa retrospektíva a Baja ju vedela do deja vsunúť vždy v ten správny čas.
Postavy sú do detailov spracované, každá je niečím iná, výnimočná a odlišná od tej druhej, čo je podľa mňa veľkým pozitívom. Hlavní hrdinovia, no i vedľajšie postavy boli vykreslené v príbehu do detailov. A práve preto sa mi príbeh ako taký, veľmi páčil.
Ďalším plusom, ktorý musím spomenúť, bol prvok fantasy, ktorý spisovateľka @bajadolce zakomponovala do deja. Les pod horou dýchal mágiou a obrovským tajomnom, čo veľmi oceňujem, pretože fantasy ja rozhodne milujem.
Autorka vsadila na krátke a výstižné kapitoly, ktoré neboli veľmi zdĺhavé a zaťažené prílišnými opismi. Tým pádom sa kniha čítala oveľa rýchlejšie. Dej plynie a plynie a Vy sa ani len nenazdáte, a už ste v polovici knihy. Taktiež musím podotknúť, že niektoré kapitoly boli veľmi dojímavo napísané a zvraty, ktoré v deji nastali, mi spôsobili zimomriavky na celom tele. Naozaj som strašne rád, že som Horkosladkým esenciám dal šancu, pretože autorka ma nesmierne prekvapila a teším sa na jej ďalšie knihy.
Čo dodať na záver? Výborná slovenská spisovateľka, fantastická kniha, dokonale spracovaný príbeh troch žien a dvoch rodov, zaujímavé prostredie, dokonalé postavy – toto všetko v knihe Horkosladké esencie nájdete a ja Vám túto skvelú knihu môžem len odporučiť všetkými desiatimi. Pre mňa je táto kniha veľkým prekvapením. ÚPLNÝ TOP.

Anna195
18.01.2021 5 z 5

Neviem či sa niekomu už stalo, že sa do nejakého príbehu doslova zamiloval, pretože mne sa to stalo práve pri tejto knihe. Zamilovala som si celý príbeh troch žien, každá z nich ochutnala sladkú a zároveň aj horkú príchuť lásky. To spojenie a prepojenie príbehov do jednej knihy bolo úžasné. Linda, Olívia, Stela, každá z nich má svoj vlastný horkosladký príbeh.

Kniha zobrazuje dva veľké príbehy. Príbeh Lindy a jej kamaráta Danka od ich detstva po dospelosť, kde obaja musia prekonať množstvo prekážok. Príbeh Lindinej starkej Olívie, ktorá si musela prejsť úplným peklom a pri tomto príbehu som sa doslova rozplakala .

Autorka ma opäť tak vtiahla do deja, že som si vedela reálne predstaviť prostredie či jednotlivé scény. Gaštanovú alej som si úplne zamilovala a s radosťou by som sa tam teleportovala ak by to bolo možné. Nachádzajú sa tu aj prvky fantasy, ktoré boli do príbehu veľmi dobre zapojené a podľa mňa mu dodali originalitu. HSE ma pohltili a vyvolali vo mne emocionálnu smršť..bola som šťastná, smutná, nahnevaná, ale aj šokovaná. Niekoľkokrát som musela knihu zavrieť aby som dokázala predýchať jednotlivé scény, ktoré ma emocionálne šokovali a skoro som dostala infarkt. Kniha je plná zvratov a tajomstiev, ktoré postupne odhaľujete a zistíte, že všetko môže byť úplne inak, ako ste si mysleli. Puto medzi Lindou a starkou Olíviou bolo tak silné, a tak krásne, že mi to pripomenulo vlastnú babičku. Záverečné kapitoly a epilóg mi vyčarovali úsmev na tvári a zároveň mi bolo ľúto, že už som na konci. Pri čítaní tohto príbehu mi veľmi často napadla jedna a tá istá myšlienka ...bolo by úžasné vidieť tento príbeh sfilmovaný. HSE by som odporučila úplne všetkým.

Mala_k_Žanet
04.01.2021 5 z 5

Tahle kniha Vám představí hned 2 příběhy. Jeden z minulosti a jeden ze současnosti. Oba dva jsou úžasné.

Od Baji jsem zvyklá na trochu jiný styl díky sérii Placebo (kterou doporučuji!) kde nechyběli trochu ostřejší scény zatímco v HSE se můžeme těšit na romantiku a jakési kouzlo, které vás chytí za srdce.
Přesně tak na mě tenhle příběh působí. Chytl mě opravdu za srdce. HSE je neuvěřitelně emotivní a kouzelný příběh. Příběh, který má originální nápad a dokáže čtenáře lehce vtáhnout do děje.

V poslední době mě hodně baví příběhy z 2. Světové války a proto se mi moc líbil příběh Liv a Nica. Ten jejich příběh měl neuvěřitelné kouzlo. ❤️Musím se přiznat, že víc než ten Lindin a Daniela. Tím ale nechci říct, že by se mi jejich dějová linka nelíbila. Naopak. Celá romantická linka byla krásně napsaná a zajímavá. Nejvíc se mi asi líbilo, že vztah mezi Lindou a Danielem byl takový nenucený, čímž působil reálně. Dost možná k tomu dopomohl i fakt, že máme možnost pořádně poznat postavy. V knize mají dostatek prostoru, což velmi oceňuji.
Další plus je ten, že s Lin a Danielem jsme už od raného věku až do dospělosti, takže můžeme krásně sledovat i jejich psychický posun a díky tomu pochopit, proč se rozhodli tak jak se rozhodli.

Co musím ještě ocenit, je bohatá směsice zápletek v knize, díky kterým je celý příběh čtivý a máte chuť se v příběhu posouvat dále.
Co se prostředí týče - naprosto jsem se zamilovala do Kaštanové aleje! Díky vydařeným popisům si dokážu živě tohle kouzelné místo představit.
HSE zkrátka patří k těm knihám, které mají "tu svou" jedinečnou atmosféru. ????
Já jsem se zkrátka do tohohle příběhu zamilovala a věřím, že ke knize se ještě jednou vrátím. (I když v polovině knihy jsem nejspíš prošla infarktem. ????Tohle mi nedělej Bajo!????)

PollyFrank
23.12.2020 5 z 5

Baja Dolce je spisovateľský chameleón! Navrhnite jej akýkoľvek žáner a ona prijme výzvu a vykreše z neho skvost! Nemyslela som si, že by ma HSE nechytilo, pretože sa mi páčila aj trilógia Placebo, ale že sa mi bude páčiť až tak veľmi!!!... Prekvapilo ma! Spisovateľ by mal aspoň o máličko „vyrásť“ každým dielom – postupne predsa naberá autorské skúsenosti – a Baja po debute s trilógiu vyrástla na Pani spisovateľku! Kniha ma prekvapila nádherne magickou atmosférou a esenciou nežnej romantiky, ale tiež tým, ako miestami pripomínala až rodinnú ságu Gillovcov, v ktorej si každá žena niesla svoj vlastný príbeh, ktorý až postupne začínal dávať zmysel a zapadať do príbehu ďalšej Gillovej. Neočakávané, ale nenásilné zvraty, ma nútili obracať stránku za stránkou a stáli ma nejeden deň, kedy som nerobila nič iné!

SknihouVrukách
17.10.2020 5 z 5

Táto kniha bola emocionálna bomba! Túto knihu budem odporúčať všetkým, aj ľuďom, ktorí romantiku nečítajú. Poslednú dobu už nie som na romantické príbehy, ale toto bolo niečo iné. Veľmi sa mi páčilo, že kniha mala nejakú postupnosť a postupne sme naše hlavné postavy od detstva. Mne hlavné postavy dosť sadli, aj keď občas som s Lindou nesúhlasila. Romantická linka bola medzi nimi dokonalá a fantasy prvky úžasné dopĺňali knihu. Veľmi sa mi páčilo ak ich do príbehu autorka zakomponovala. Zvraty boli jedno emocionálna tornádo. Asi žiaden som neočakávala a to čo sa stalo okolo strany 280 som dlho rozdýchávala. Štyl, ktorým bola kniha napísala dodával príbehu ľahkosť na čítaní. A ešte musím pochváliť celkové spracovanie knihy. Vidno, že si na ňom vydavateľstvo s autorkou dali nehorázne záležať. Kniha vás od čítaní nepustí, stále vás bude pri čítaní poháňať niečo ďalej. A keď si budeme myslieť, že knihu už chcete odložiť tak sa tam stane niečo, čo vás bude nútiť čítať ďalej. A možno vás občas niečo aj emocionálna vyšťaví. Odporúčam všetkým ! A keď hovorím všetkým myslím vážne všetkým. Myslím si, že kniha si získa každú generáciu a každý si v nej nájde niečo čo ho záujme. Táto knižka je jednoducho nutnosť. 5/5✨ - jedna z najlepších kníh tohto roku.

michaela_books
18.08.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala velmi zajímavou anotací a byla jsem zvědavá, jak tady autorka spojí prvky fantasy s reálným světem. Co musím vyzdvihnout u této knížky je její absolutně nádherné kouzlo, celý příběh a to, jak ho autorka popsala.
Linda jako hlavní hrdinka mi byla už od začátku sympatická. Celkově mi velmi sedl styl psaní a všechny postavy tady byly moc fajn popsané. Nechápu jak to autorka dělá a hlavně si myslím, že jsem při čtení žádné jiné knihy necítila tolik emocí a lásky najednou, jako tady...je to opravdu neuvěřitelný a pro mě nezapomenutelný zážitek.
Na léto je tato kouzelná romantická kniha s prvky fantasy úplně ideální na oddechové čtení. Nemám vůbec co vytknout a naopak všem doporučuji! Nemám slov...snad jen to, že si Horkosladké esencie zaslouží více čtenářek.
Věřte, že tato kniha vás opravdu nezklame. A ta nádherná obálka?! Prostě dokonalost:)

Veronica.Faye
05.08.2020 5 z 5

Neuveriteľné krásny a silný príbeh troch generácii, ktorý Vás chytí za srdce. Príbeh o kliatbe jedného rodu, o spomenutí a odpustení. Kniha Vás po emocionálnej stránke doslova vyšťaví, Baja proste vie ako narábať s emóciami čitateľa. Musím pochváliť aj krásnu obálku, ktorá napriek jednoduchej ilustrácii vystihuje dej knihy. Kniha sa čítala naozaj ľahko a rýchlo. Ani neviem ako, a zrazu som bola v polke knihy, stránky mizli jedna za druhou neuveriteľnou rýchlosťou. Baja ma vynikajúci štýl písania, že Vás do deja vtiahne snáď okamžite. Taktiež boli v knihe vtipné prirovnania, na ktorých som sa schuti nahlas zasmiala. Kapitoly boli primerane dlhé, páčilo sa mi, že na seba nadväzovali a tak som sa rýchlejšie zorientovala. Stretávame sa so starosťami, prekážkami a utrpením, napokon aj so šťastím. Som rada, že záver bol presne taký, aký som chcela a s príjemným pocitom na duši som knihu napokon odložila. Priznám sa, Linda mi občas liezla trochu na nervy s jej správaním a unáhlenými rozhodnutiami, napokon to však skončilo presne tak, ako malo. Daniela som si obľúbila hneď na začiatku. „Moja Čučoriedka“ – oslovenie, ktoré sa mi neskutočne páčilo a vždy, keď ho použil, pousmiala som sa. Jeho vzťah ku sestre bol krásny, bolo vidieť, že je to jeho malá sestrička, ktorú ľúbi a spravil by pre ňu čokoľvek. Stará mama Olívia a Nicolas – niet čo dodať. Prešli si doslova peklom, obaja z nich to mali veľmi ťažké a chceli spraviť čokoľvek, aby boli spolu. Láska je večná. Bolo potrebné jediné – ona si musela spomenúť a on musel odpustiť. Príbeh je písaný tak, že každá veková kategória si v nej nájde presne to, čo hľadá a čo potrebuje. Je to jedna z tých kníh, ktoré si jednoducho chcem prečítať znova s väčším časovým odstupom, pretože viem, že potom ma to ovplyvní úplne iným spôsobom ako teraz a zase mi to dá niečo viac. Každá generácia si nájde to, čo bude na tejto knihe milovať. Fantasy prvky, aj keď ich nebolo veľa, dodali knihe úplne iný nádych, odlišný od bežnej romantiky. Idea dvoch realít sa mi veľmi páčila, sama som si predstavovala, čo by som spravila inak, keby som mala podobnú možnosť. Sny, ktoré Linda mávala, boli taktiež pekným osviežením deja. Kniha si zaslúži čestné miesto v mojej knižnici a taktiež v knižnici každej beznádejnej romantičky. Každú z nás čaká napokon šťastie, musíme len vyčkať. Knihu som si zamilovala a budem ju odporúčať všetkými desiatimi.

Vknihách
04.08.2020 4 z 5

Príbeh Lindy bol kostrbatý a dosť predvídateľný, čo ma aj trošku zamrzelo,ale určite by ma mrzelo viac,keby je uzavretý úplne inak.
Celkovo ma autorka veľmi milo prekvapila. Udržala si jednoduchý, zároveň veľmi čtivý štýl písania. Čo sa týka korektúry, klobúk dolu pred takouto prácou,je radosť čítať takto spracované knihy. Ďalej by som vyzdvihla svižný dej, ktorému určite pomohli aj krátke kapitoly. Veľmi ma baví humor Baji a jej špecifické slovné spojenia a prirovnania
Napr: "Jeho macho casanova alter ego bolo v tomto momente na dovolenke v Karibiku". Za všetky podobné tlieskam! Ešte musím pochváliť nádhernú obálku. Matnú fialovú (mojimi rukami sa rýchlo a viditeľne ucapkala) so zlatými lesklými prvkami. Jedinečná kombinácia a ak náhodou autorka vydá knihy bez fialovej, neuverím, že je jej!
Čo dodať na záver? Neobyčajný príbeh silných žien, bojujúcich o lásku, s prvkami mágie bol očarujúci. Tŕnistá cesta za šťastím má väčšiu cenu ako to,ku ktorému prídeme ani nevieme ako a nepoznáme jeho skutočnú hodnotu

mirka3214
03.08.2020 5 z 5

Túto knihu vrelo odporúčam každému kto má rád romantiku, nevadí mu fantasy a jeho prvky a túži po príbehu, ktorý ho bude držať od začiatku do konca. Autorkin štýl písania je excelentný. Žiadne zbytočné omáčky, dej je plynulý, zaujímavý, doslova vás do seba vtiahne a vydoluje z vás všetky emócie. Postavy sú sympatické a aj keď niektoré si možno hneď neobľúbite postupom príbehu budete chápať ich konanie a stanu sa neoddeliteľnou súčasťou. Samotný dej, zápletky a zvraty sú úžasné a autorke tlieskam pre jej fantáziu a podanie. Kniha je navyše krásna aj na oko. Fialová obálka (typická pre autorku) so zlatými prvkami sa stane klenotom vašej knižnice.

Kradnem.knihy
16.07.2020 5 z 5

Príbeh plný lásky, priateľstva a osudu. Neskutočne som si užila čítanie, prežila som všetky možné emócie s hlavnou hrdinkou Lindou. Príbeh má niečo okolo 470 strán, a ja by som potrebovala ďalšie. Autorka nesklamala práve naopak, toto dielo je pre mňa lepšie než placebo. Žiadne hluché miesta v deji, zvraty ktoré boli zvládnuté na jednotku. A mágia ktorá je v príbehu, všetko spolu dokonalo ladilo. Odporúčam!
Príbeh graduje rýchlo, v každej kapitole na vás čaká zvrat alebo rozuzlenie.
Opisy prostredia neboli rušivé, za čo som naozaj veľmi rada, takto vynikli postavy a ich problémy.
Mena sú ľahko zapamätateľné, no pre niekoho určite budú znieť až príliš slovenský, mne to ale vyhovuje a vôbec mi to neprekáža.
Celý príbeh nám ukazuje dva hlavné príbehy Mladú Lindu ktorá túži prekonať len priateľstvo s Danielom, a Lindinu starú mamu, ktorá kvôli láske prešla peklom, a tak radšej na svoju lásku zabudla.
Ale neskôr Linda vidí na vlastné oči minulosť jej starkej, a urobí všetko aby boli obe šťastné.
Nie je to len o láske ale aj o strate, utrpení a bolesti. Ja milujem knihy ktoré spájajú minulosť a prítomnosť, a toto bola presne šálka mojej kávy :)

Baja Dolce
slovenská, 1989