michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Fantastická kniha, kterou jsem přečetla za dva dny. Od začátku velice čtivá, snadno zapamatovatelný děj i hlavní postavy, skvěle postavená zápletka a dokonalé rozuzlení. Až do konce knihy jsem netušila, kdo je záporák a kdo ne. Mohu všem doporučit.

10.11.2021 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla a od začátku byla napínavá. Místy mi přišlo že je děj zbytečně táhlý a trochu mi vadilo téma horkého počasí, které bylo stále dokola omíláno. Jinak děj skvěle zamotaný, až do konce knihy jsem netušila, jaká je realita. Překvapil mě závěr knihy. Mohu všem doporučit.

29.09.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

(SPOILER) Fantastická kniha. Prolínání historie, mystiky, duchovna, romantiky a dramata. Kniha se četla jedním dechem a určitě se k ní budu ráda vracet. Hlavní postavy mi byly sympatické a líbilo se mi střídání děje ve dvou časech. Ke konci knihy jsem jen stěží dokázala udržet slzy, tak moc se mě děj dotkl. Doporučuji všem.

18.09.2021 5 z 5

365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok 365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok Judith Orloff

Spousta užitečných tipů, které dokáží navést člověka na správnou cestu když tápe. Doporučuji všem kteří se zajímají o esoteriku a sebepoznání.

15.08.2021 5 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Kniha byla fantastická. Začátek se může zdát trochu zmatený a dlouhý ale konec knihy ani nejde okomentovat. Oceňuji vykreslení pocitů, rodinných vztahů a popisy. Jistě se najdou tací, kteří konec obrečí (mě chybělo málo). V každém případě mohu doporučit.

26.07.2021 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

(SPOILER) Kniha je skvělá, čte se jedním dechem. Skvělá zápletka obohacená o duševní poruchy. Líbilo se mi vyprávění z pohledu více postav a důležitost prolínání minulosti. Konec knihy mne docela zklamal ale musím uznat jeho originalitu. Knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení.

05.07.2021 5 z 5

Špatný záběr Špatný záběr Stacy Farská

(SPOILER) Knihu řadím mezi oddychovější čtení, přesto je zde jistá dávka napětí. Čte se snadno a rychle. Bohužel musím strhnout hvězdičku za hovorovou češtinu (na můj vkus je jí zde až moc a chvíli trvá než si čtenář zvykne na autorčin styl psaní). Myslím si, že děj má dobrou zápletku a líbilo se mi prolnutí s romantikou, ale bohužel jsem měla chvílemi pocit, že je děj příliš osekán. Kdyby byla kniha o něco delší a dalo by se některým pasážím více prostoru, kniha by si jistě zasloužila lepší hodnocení. Obálka knihy je moc hezká, jen škoda že se nejedná o pevnou vazbu.

27.06.2021 4 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Kniha mě mile překvapila. Trošku naivní Sam dodala ději správnou zápletku. Oceňuji originální konec. Kniha se velice snadno četla a dokázala lehce vtáhnout čtenáře do děje. Doporučuji.

17.06.2021 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

(SPOILER) Knížka byla skvělá, četla se jedním dechem. Dobrá zápletka a až do poslední kapitoly člověk přemítá, co je výplod fantazie, únik od reality a co skutečnost. Krásně vykreslené mezilidské vztahy a myšlenky. Oceňuji vliv náboženského fanatismu. Trošku mi vadily příliš dlouhé kapitoly a občas chaotické střídání přítomnosti a minulosti. Určitě stojí za přečtení.

09.06.2021 4 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Kniha byla fantastická, skvěle se četla. Oceňuji vykreslení mezilidských vztahů a hlavních postav. Knize nechybělo napětí, nedalo se od ní odtrhnout a snadno jsem se dokázala vžít do jednotlivých postav. Doporučuji.

22.05.2021 5 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Kniha se mi líbila, snadno se četla a lehce se orientovalo v ději. Strhávám jednu hvězdičku, protože jsem čekala více napětí a nadpřirozena. Oceňuji vykreslení povah a myšlenek hlavních postav.

17.05.2021 4 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Kniha mě naprosto nadchla. Fantasticky dokonalé propletení hlavních postav a děje, kombinace minulosti a současnosti. I když má kniha přes 500 stran, čte se neskutečně rychle. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v množství hlavních postav, ale brzy jsem se zorientovala. Dávám palec nahoru krásné obálce.

24.04.2021 5 z 5

Domov Domov Mats Strandberg

Na knihu jsem se moc těšila, ale mám rozporuplné pocity. Oceňuji hlavní myšlenku a tajemno. Vadil mi příliš táhlý děj, zejména v první polovině knihy. Hlavní postava příběhu Joel mi také nebyl nijak sympatický. Oceňuji střídání kapitol, díky čemuž byl děj zajímavější a plynulejší. Nečekaný konec byl na místě a dodal knize na tajemnu.

07.04.2021 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Fantastická kniha. Originální zápletka, milostný propletenec, skvělé ukázání mysli hlavních hrdinů, překvapivý závěr. Kniha se četla rychle, snadno a i přes množství hlavních postav se v ději dobře orientovalo. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky.

29.03.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

I přes poměrně negativní hodnocení knihy jsem byla příjemně překvapena. Dobrá zápletka, hlavní hrdinka Jemma mi sice lezla na nervy, ale líbilo se mi zobrazení povah a myšlenek postav knihy. Strhávám jednu hvězdičku za poměrně pomalý a táhlý děj, ale alespoň se díky tomu pozvolna stupňuje napětí. Kniha se četla snadno, dobře se orientovalo v ději. Překvapivý závěr určitě stál za přečtení.

22.03.2021 4 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Knihy od tohoto autora považuji za jedny z nejlepších. Četla jsem několik jeho knih a všechny se mi líbily. Bohužel mne tato kniha zklamala počáteční nudou a chaosem týkající se postav příběhu. Naštěstí druhá část knihy měla spád, byla napínavá s překvapivým závěrem, který vše napravil. Když vynechám nedůvěryhodnost příběhu, je zápletka knihy skvělá. Určitě se k ní časem vrátím. Přesto si stojím za názorem, že Fitzek napsal lepší díla.

08.03.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Kniha byla skvělá. Četla se jedním dechem. Oceňuji propojení přírody, božstev, rodinných vztahů a mnoho dalších témat. Líbily se mi popisy, vystižení napínavých scén a originalita příběhu. Doporučuji.

25.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle jsem nečekala. Fantastický děj, dokonalá zápletka a naprosto nečekaný konec knihy. Celou dobu knihu hltáte a nemůžete přestat. Je přehledná, čte se sama a snadno se stanete součástí knihy. Takovou má moc vtáhnout čtenáře do děje. Oceňuji vykreslování pocitů hlavních postav. Jen mi trošku vadilo, na můj vkus, až příliš nadměrné množství erotiky, ale vzhledem k rozuzlení, se tyto scény nakonec vyplatily. Rozhodně doporučuji všem.

20.02.2021 5 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

(SPOILER) Kniha se četla jedním dechem. První pomalejší polovinu dokonale rozvinula druhá akčnější část. Oceňuji prolnutí duchovna, lásky, touhy, zla a obětování se. Jediné co mě mrzelo, byl na můj vkus poněkud urychlený a otevřený konec, přesto jej vnímám kladně. Je to spíše oddychovější čtení, ale rozhodně kniha za to stojí.

15.02.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Čekala jsem podle recenzí, že kniha bude dobrá. Že až tak moc, jsem však netušila. Fantastické prolínání bohatství, chudoby, touhy, závisti, týrání a mnoho dalších témat. Kniha se snadno a rychle četla, napětí se stále stupňovalo. Chvílemi jsem měla pocit, že i já jsem součástí toho příběhu (tak snadno kniha vtáhne čtenáře do děje). Rozhodně všem doporučuji.

27.01.2021 5 z 5