michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Rituál Rituál Adam Nevill

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla jsem zklamaná. První polovina knihy byla napínavá, skvělý popis jak napínavých situací tak vztahů mezi hlavními hrdiny. Druhá polovina ten děj naprosto potopila, chvílemi mi to přišlo až postavené na hlavu. Myslím že kdyby se kniha nějak ukončila v první polovině, tak by si zachovala tvář a měla by i lepší hodnocení. I přes to jsem ji dočetla do konce, ale spíše jen ze zvyku než ze zvědavosti. Znovu si ji nepřečtu ale věřím, že své čtenáře si najde.

03.08.2020 3 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Kniha se mi moc líbila. Oceňuji zejména rozvíjející se děj a málo popisných částí (tzv. tu nudnou omáčku). Líbilo se mi také propojení přírody s kriminálním příběhem. Snadno a rychle se četla. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy. Sice tam nebyl nějaký ten WOW konec, ale i tak velmi povedené, poměrně překvapivý závěr.

27.07.2020 4 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Kniha se dobře četla a musím ocenit zejména originalitu, kombinaci hlavních postav jako je malá holčička , která si vše pamatuje, a muž, který se snaží vzpomenout si. Kniha je svým způsobem smutná ale jsou zde perfektně popsané pocity hrdinů. Musím strhnout hvězdičku za poměrně jednotvárný děj. Celou dobu jsem čekala na nějaké větší napětí nebo překvapení, nic z toho bohužel nenastalo. Přesto si myslím, že stojí za přečtení.

21.07.2020 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Fantastická kniha s perfektně propleteným dějem. Od začátku až do poslední strany nutí čtenáře číst a nejde se odtrhnout. I když má kniha přes 400 stran přečetla jsem ji během 3 dnů jedním dechem. Doporučuji naprosto všem.

12.07.2020 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Kniha je napsaná jednoduchým textem, snadno se v ní orientuje a rychle se čte. Oceňuji hlavní myšlenku a zejména vyjadřování pocitů hlavní hrdinky. Sice bych uvítala více napínavý děj, ale i tak doporučuji každému aby si ji přečetl. Věřím tomu, že tato kniha by mohla pomoci mnoha lidem.

06.07.2020 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Skvělá kniha, bezvadná zápletka, rozhodně jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Akorát jednu z hlavních postav bych nejraději nakopala kamsi, ale víc neprozradím, protože by se jednalo o spoiler. Dokonalá kniha pro všechny, co milují psychothrillery.

28.06.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha si rozhodně zaslouží pět hvězdiček. Oceňuji zejména originalitu tématu. Někdy až místy neuvěřitelný náhled do dětské mysli poskytuje čtenáři skvělý příběh. Akorát konec zůstal na můj vkus příliš otevřený a doufám, že autorka napíše pokračování, jinak by tak skvělý příběh ztratil smysl. Rozhodně stojí za přečtení...

19.06.2020 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Kniha se mi moc líbila. Dokonalá zápletka s překvapivým závěrem. Jediné co mi dělalo trochu problémy bylo se zorientovat ve velkém množství postav. V závěru však do sebe všechno zapadlo a mohu doporučit každému kdo má rád detektivky a thrillery.

08.06.2020 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Člověk by čekal klasický milostný trojúhelník. Zápletka je ale fantastická a celá kniha graduje na samém konci, jak má být. Postupně se zvyšující napětí vrcholí v naprosto neuvěřitelný ale velice originální konec. Rozhodně doporučuji.

27.05.2020 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Skvělá kniha, oceňuji originální nápad i zpracování. Děj měl překvapivý závěr a moc se mi líbí obálka knihy. Jen si myslím že tak dobrá kniha by si zasloužila pevnou vazbu a ne paperback.

01.05.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha byla skvělá. I když má přes 400 stran, čte se velice dobře a rychle. Gradující zápletka a napínavý děj Vás naprosto vtáhne. Chválím také krásný přebal.

29.04.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Fantastický příběh s naprosto neočekávaným rozuzlením. Trošku pomalejší rozjezd neznamená úbytek na kvalitě. Naopak na konci knihy se člověk dozví, jaké maličkosti spolu souvisí. Kniha se četla velice dobře a musím pochválit krásný přebal. Rozhodně stojí za přečtení pro každého kdo má rád thrillery.

26.04.2020 5 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Dobrý děj, snadné čtení, zajímavá zápletka a překvapivý konec. Bohužel nejsem cílová skupina ale i tak se mi kniha líbila a mohu doporučit.

22.04.2020 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Kniha měla dobré hororové momenty ale příliš mi nevyhovoval styl psaní, který tato zajímavá místa potápěl. Text následně splýval a hůře se tedy v ději orientovalo. Toto téma by dalo uchopit zajímavěji.

22.04.2020 3 z 5

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

I když nejsou v této knize příliš velké zvraty, četla se velice dobře. Běžné sousedské spory a různé myšlenkové pochody dokonale vystihují život většiny lidí. Reálnost tohoto příběhu bylo to, co mne nutilo u knihy zůstat a dočíst ji až do konce. Pokud stojíte o oddychové čtení, rozhodně doporučuji.

21.04.2020 4 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Fantastický román. Postupné odkrývání příběhu, je zde napětí a přesto se mi líbí reálnost příběhu. Rozhodně stojí za přečtení. I když je text docela nahuštěn, kniha se čte opravdu snadno a rychle.

16.04.2020 5 z 5

Škola zázraků Škola zázraků Gabrielle Bernstein

Dobrá kniha, která vám pomůže zbavit se strachu. Přehledná, na každý den rozepsány detaily.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Jedna z mnoha motivačních knih, která vám napoví, jak ve svém životě nestrnout na jednom místě, ale jak se posouvat dál. A stačí znát jen hlavní myšlenku této knihy. Ta je následně popsána a je poukázáno na to, jak tuto myšlenku správně v praxi uplatnit. Byl natočen i film, který jsem viděla. Myslím si že film je základ, který by měl vidět každý, ale tato kniha vám umožní se více zamyslet nad vaší situací a dokáže vás nasměrovat správným směrem.

11.04.2020 5 z 5

Tajemství života po smrti Tajemství života po smrti Barry Eaton

Jak už název napovídá, kniha vysvětluje posmrtný život. Odpovídá na běžné otázky, které se honí žijícím lidem hlavou. Je po smrti něco? Pokud ano, do jaké míry ovlivňuje pozemský život ten po smrti? Kniha je psaná formou prolínajících se příběhů. Je dobře napsaná, čtivá, velice srozumitelná a velice se mi líbilo pojetí hlavní myšlenky, jak nesmyslné je v lidském životě násilí nejen vůči sobě ale i vůči ostatním.

Minulé životy Minulé životy Atasha Fyfe

Krásně zpracovaná kniha, protkaná mnoha příběhy. Je přehledná, útlá, snadno se čte...až tak že ji člověk opravdu hltá jedním dechem. I přes to mu kniha umožňuje se zastavit a popřemýšlet o svém současném, budoucím ale zejména minulými životy. Vysvětluje způsoby a techniky, jak se se svou "minulosti" potkat a jak se z ní poučit. Tato kniha by měla být v knihovně všech, kteří se zajímají o esoteriku.