michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Kniha se mi moc líbila, snadná dějová linka. Konec knihy mne překvapil a doufám že brzy vyjde pokračování, jinak by mne moc mrzelo kdyby tento děj zůstal takto otevřený.

S naprostou jistotou S naprostou jistotou Adam Mitzner

Kniha se mi líbila, snadno se četla, skvělý námět. Bohužel nepatří mezi knihy, které vám uvíznou v paměti. Rozhodně se k ní hodlám vrátit, abych si její děj znovu připomněla.

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Kniha se mi moc líbila, četla se velice snadno díky jedné dějové lince. Přečetla jsem ji jedním dechem a až do konce jsem netušila jak dopadne a rozuzlení mne opravdu překvapilo.

Fokus! Fokus! Hermann Scherer

Nemohu dát plný počet hvězd, zejména kvůli tomu, že větší část knihy jsou autorovy zážitky a zkušenosti. Na druhou stranu mne zaujal autorův pohled na svět a jeho názory. Kniha se četla sama, má krásné grafické zpracování a líbila se mi návaznost textu.

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Kniha se mi moc líbila, i přes to, že děj byl poněkud zmatený. Čtenář se trochu hůře orientuje v povahách hlavních hrdinů a občas neví co si má o nich myslet. Přesto kniha poskytuje fascinující pohled do mysli a určitě si najde své čtenáře. Rozhodně se k této knize hodlám v budoucnu vrátit.

Záblesk světla Záblesk světla Garth Stein

Od knihy jsem příliš nečekala, ale velice mne překvapila. Snadno se četla, děj napínavý od samého začátku, fascinující ukázka lidských vztahů i povah. Duchařina, kterou rozhodně doporučuji.

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Kniha je dokonalým příkladem správného psychologického thrilleru. Je v ní mnoho nepředvídatelných zvratů a moc se mi líbí, že je vyprávěna z pohledu tří hlavních hrdinů, díky čemuž se čtenáři naskytne dokonalý pohled do mysli každého z nich. Ještě fascinující je, jakmile si uvědomíte, že všechny takovéto myšlenky jsou z reálného života a o to je tato kniha děsivější. Určitě doporučuji všem čtenářům.

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Málo knih mě dokázalo vtáhnout do děje hned na prvních stranách a tato je jednou z nich. Po celou dobu se napětí knihy stupňuje a až do samého konce příběhu nemáte tušení, jak to dopadne. Velice zajímavá myšlenka života lidí, kteří musí žít téměř poslepu, jen aby se nestali obětí sebe sama nebo jiných lidí, kteří se zblázní z reality, která na ně číhá mimo domovy. I když má kniha přes 300 stran, přečetla jsem ji během jediného dne. Rozhodně mohu doporučit.

07.04.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Tuto knihu jsem si koupila po kladných recenzích i přes to, že nečtu knihy od českých autorů. A byla jsem opravdu příjemně překvapená. Mysteriózní román je opravdu skvěle zpracován. Děj je napínavý od první stránky a jako jedna z mála knih mě natolik vtáhla do děje, že jsem se poté bála být v domě sama. Pokud máte rádi duchařské příběhy, rozhodně si tuto knihu přečtěte. Myslím že v u nás v Česku nemá konkurenci.

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha je sice v měkké vazbě a i když dávám přednost vazbě pevné, nijak mi tento styl vázání nevadil. Zejména díky poměrně malým rozměrům se s touto knihou velice dobře manipuluje. Kniha vás vtáhne do děje úplně neskutečně a donutí Vás se zamyslet nad životem který žijeme. Na to abychom si uvědomili, jak moc jsme závislí na elektrickém proudu. Je v ní mnoho poučných míst a přesto vás děj nutí neustále ve čtení pokračovat.

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, zprvu se mi zdála poněkud chaotická. Ale rozhodně stála za přečtení. Poutavý příběh dokonale ukazuje povahové rysy všech hlavních hrdinů a vzniká dokonalá zápletka. Rozuzlení příběhu jsem rozhodně nečekala.

07.04.2020 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Jedna z knih, kterou by měl mít doma opravdu každý. Jak je jasné již podle názvu, zabývá se otázkou lásky, vztahy a přátelstvím mezi lidmi. Člověk si ani neuvědomí, jak pravdivé informace se v ní dočtete. Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout a kniha čtenáře i donutí se v jistých místech pozastavit a trochu zapřemýšlet nad svým vlastním životem a vztahy, které máte k ostatním lidem. Doporučuji zejména těm, kteří ve svém životě nějak tápou a hledají cestu.

06.04.2020 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Napínavá od první stránky až do konce. Některé pasáže se mi zdály až dost drastické, jiné by si naopak zasloužily trošku podrobněji dokreslit. Dva, na první pohled spolu nesouvisející děje, se protnou do neuvěřitelného příběhu. Nechybí napětí, strach, spád ani nepředvídatelnost děje. Kniha je útlá, čte se velice dobře a rychle. Doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi tento žánr.

06.04.2020 3 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

konečně mám doma pořádek :D praktické rady a nápady jak mít dokonale čistou domácnost

05.04.2020 5 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

kniha je drsná, naprosto dokonalý pohled do mysli psychicky nemocného člověka...rozhodně doporučuji :-)

02.04.2020 5 z 5

Kniha duchů Kniha duchů Allan Kardec

bible duchařiny, spousta otázek, spousta odpovědí, naprosto změnila můj pohled na život, kterého si mnohem více vážím :-)

02.04.2020 5 z 5