Všechno není zapomenuto

„Temný psychothriller, napínavý a neodhadnutelný do poslední věty.“ – Reese Witherspoon Fairview je malé městečko v Connecticutu, klidné a spořádané, jak má být. A pak v něm jedné noci dojde k brutálnímu znásilnění patnáctileté dívky. Oběť napadení, Jenny Kramerová, si však na nic nepamatuje: stačilo jí se souhlasem rodičů krátce poté podat jistou kontroverzní látku a hrůzná vzpomínka se ztratila. Ale pocity a bolest tak úplně nezmizely… Děsivá událost postupně rozleptá Jennyinu osobnost, a nejen její. Jennyin otec Tom je posedlý myšlenkou najít viníka, matka Charlotta se marně snaží obnovit bezúhonnou pověst rodiny. Kramerovi proto vyhledají pomoc místního psychiatra Alana Forrestera. Ten vidí jedinou možnost – navrátit Jenny paměť. Krutá minulost bude muset znovu zaútočit… na všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349873/big_vsechno-neni-zapomenuto-q7G-349873.jpg 3.576
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

All is Not Forgotten, 2016

Kniha Všechno není zapomenuto

Josefie
15.10.2021

Tenhle psychologický thriller je celý psán z pohledu psychiatra, který se snaží navrátit šestnáctileté Jenny vzpomínky na večer, kdy byla znásilněna.

Teď jsem knihu odložila z ruky, a WOW! Bylo to super. Ačkoliv vyprávění vypadá nudně, nudné vážně není. Hltala jsem každé slovo. Nemohla se od knihy odtrhnout, potřebovala jsem vědět víc a víc. A přesně jak vypravěč příběhu, neboli psychiatr Alan nám slíbil - konec jeho vyprávění bylo jako když se vozík horské dráhy rozjede ze svahu. A taky jsem se tak cítila! Rozbušilo se mi srdce, dostala jsem husinu, a věděla jsem že teď už mě nikdo nezastaví ve čtení, dokud nebudu mít dočteno.

Vážně nechápu proč skoro všude se kniha prodává za směšnou cenu, dvacet až třicet korun. A taky nechápu, proč tahle kniha neni více známá. Dávám 10 hvězd z pěti, hh.

Arkagas
29.09.2021

Tak tohle byla neskutečná jízda. Alan Forrester -  psychiatr oslovený rodinou Jenny, aby ji navrátil vzpomínky se do svého úkolu pouští s vervou, nejen proto, že už slaví úspěchy s dalším svým pacientem, na kterém byl proveden stejný zákrok - Seanem, bývalým vojákem z Iráku, který přišel nejen o ruku, ale i o kus duše. Jenny si postupně vybavuje pachy, místo, ale na nic více určitého si nevzpomíná. Do ordinace ale chodí celá rodina - otec Tom se vyrovnává s ponižováním od rodičů, zatímco matka Charlotta ho rok podvádí s jeho šéfem. Jenny byla hodinu znásilňovaná a během aktu ji do zad útočník klackem vyrýval díru. Stenou díru má na zádech po svém znásilnění v dětství i psychiatr Alan. Ale útočník není stejný... Když začne světlo dopadat na Alanova syna, rozbíhá se v knize morální dilema psychiatra - touha pomoci oběti, ale zároveň nedopustit, aby má rodina byla do něčeho zapletena. Tahle kniha rozbíhá dokonalý psychologický příběh plný traumat všech postav, jejich barvité historie, postupů léčení a fakt jsem si musela hledat, jestli autorka není psycholožka. Takhle skvěle psychologicky vystavěný příběh jsem dlouho nečetla. Smekám, smlsla jsem to jako jednohubku a tak moc mě mrzelo, že už je konec.
Moje hodnocení: 10/10

Jurajovamaka
28.02.2021

Kniha písaná z pozície rozprávača psychológa, čo nebolo vôbec rušivé, ale iné a v každom prípade zaujímavé.
Kniha sa dobre číta, má veľmi napínavý a obsahuje veľa skvelých myšlienok.
Určite odporúčam. ❤✌

iona
13.12.2020

Vyprávění a pátrání po pachateli znásilnění očima psychiatra. skvělé úvahy, zajímavé postřehy, dobře napsané, čtivé, logické a mně kniha nadchla. naprostá spokojenost

michaela.22
07.04.2020

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, zprvu se mi zdála poněkud chaotická. Ale rozhodně stála za přečtení. Poutavý příběh dokonale ukazuje povahové rysy všech hlavních hrdinů a vzniká dokonalá zápletka. Rozuzlení příběhu jsem rozhodně nečekala.

mikika
26.03.2020

nápad vyprávět celý příběh z pohledu psychiatra byl sice zajímavý, výsledkem toho nekonečného monologu ale je,že se z něj naprosto vytratil děj. Zdlouhavé odborné odbočky a nedostatek dialogů nakonec vedly k tomu, že mi bylo vlastně jedno, jak to dopadne...

Martiiiik
02.11.2019

Tak tohle bylo hodně zajímavé.. :-D Jako zajímavý nápad, ale moc mi nevyhovoval trochu chaotický děj se spoustou odboček, které autorka nedořeší a vrací se k původní lince.. je to trochu zmatené, hlavně v tom, že během knihy není úplně dobře patrné, co se v minulosti dělo před čím.. čímž je pro čtenáře téměř nemožné odhalit pravdu do té doby, než ji sama autorka na konci knihy řekne.. ráda si namáhám mozek, ale radši mám, když se k pravdě můžu dobrat sama a tady to fakt nešlo :-D ale celkově to nebylo špatné :-)

Dada077
20.09.2019

Stotožňujem sa s komentárom Anny 13.
Po prvých kapitolách mi bolo jasné, že to nebude ženská malinovka, ani temná severská krutosť, ani carterovský sadizmus, či filozofia klasikov. K tejto knihe som sa vracala ako k bonboniére. Mlsala som pomaly a vychutnávajúc si profesionálny text, pri ktorom čitateľ musí používať mozog iným spôsobom, nie iba vytipovávať motív a páchateľa. Občas som bola nútená hľadať, či autorka sama nie je psychologička.
Určite kniha nebola bez chyby (nekonečné opakovanie scenára znásilnenia mu nijako nepridalo na brutálnosti), ale pre mňa bola kniha to pravé orechové.