michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Skvělý příběh, dobrá zápletka, postupně se stupňující napětí. Začátek byl trošku pomalejší ale konec to vynahradil. Kniha se snadno četla a oceňuji témata, která byla do příběhu zapletena (nemoc, vztahy, autismus,...). Stojí za přečtení.

18.01.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha byla skvělá. Oceňuji originální zápletku, propletenost příběhu a popisy. Kniha se snadno četla a s každou stránkou byla překvapivější. Jen mi trošku vadily charaktery hlavních postav. Postavu, kterou čtenář na začátku miluje, nemůže na konci knihy vystát a naopak. Celkově velice povedený thriller. Doporučuji všem.

08.01.2021 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Kniha se mi líbila ale podle anotace a hodnocení jsem čekala něco více. Líbila se mi hlavní myšlenka a oceňuji propletenost příběhu. Přesto kniha nebyla tak napínavá jak jsem čekala a děj plynul docela pomalu. Zejména první polovina knihy mne vůbec nebavila, ale konec to vylepšil. Trochu mě mrzelo že akčnější scény šly trochu do ztracena, neměly takový prostor jaký by si zasloužily. Hlavní hrdina byl občas na facku, ale líbila se mi jeho detektivní práce.
Přes to všechno stojí za přečtení a určitě se ke knize časem vrátím.

02.01.2021 3 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Když jsem začala číst, netušila jsem jak skvělý příběh tato kniha skrývá. Moc děkuji přímo panu autorovi, který byl tak moc hodný a poslal mi svou e-knihu na recenzi. Fantasy příběhy čtu jen zřídka a rozhodně jsem nečekala tak skvělou knihu.

Oceňuji zejména originální děj, skvělé popisy, dokonalé vykreslení násilných scén, emocí i myšlení hlavních postav. Moc se mi také líbilo, jak autor pojmenoval hlavní hrdiny. Délka kapitol byla přiměřená a kniha se četla opravdu snadno a rychle. Hned mne vtáhla do děje a mohu ji všem doporučit.
Přesto mi na této knize vadily jisté maličkosti. Místy až přehnaně dlouhé popisy a souvětí trochu odváděly pozornost od děje.
Jediné co se mi opravdu nelíbí, je obálka knihy, protože příliš nezaujme a na první pohled bych nečekala tak skvělý fantasy příběh se surovým dějem.
Shrnutí: TATO KNIHA STOJÍ ZA PŘEČTENÍ. MOC SE TĚŠÍM NA DALŠÍ DÍL A NEMOHLA JSEM DÁT JINAK NEŽ 5 HVĚZDIČEK. :-)

24.12.2020 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Moc krásná kniha. Fantastický pohled do mysli psychiatričky, která nežije zrovna šťastným životem. Strhávám hvězdičku, protože jsem čekala větší napětí a uhádla jsem rozuzlení těsně před koncem příběhu, ale i tak opravdu moc povedené. Mohu doporučit všem koho zajímá psychologie.

13.12.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Nemám slov, kniha se čte jedním dechem. Napínavá, složitá zápletka doplněná vlivem světových válek. Konec dost překvapivý, fantastický psychologický příběh. Měla jsem několik odhadů jak děj dopadne, ale skutečnost se výrazně lišila. Mohu každému doporučit. :-)

28.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Když jsem začala číst, říkala jsem si, že to bude nudný děj o složitých vztazích lidí z jedné čtvrti. Brzy jsem změnila názor. Kniha je napínavá až do poslední stránky a oceňuji dokonalou zápletku. Je neuvěřitelné jak jeden čin dokáže tak dramaticky propojit tolik lidí. Překvapivé zvraty, skvělé popisy chování i jednání postav. Mohu jen doporučit. :-)

23.11.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Děj jako na houpačce, nedalo se předvídat. Od prvni strany napínavá s fantastickým zakončením. Toto je moje třetí kniha od autora a rozhodně budu číst další. Navíc jsem nadšená z grafického zpracování obalu knihy. Mohu jen doporučit.

20.11.2020 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Podle názvu knihy ani anotace jsem rozhodně nečekala tak skvělou knihu. Od začátku přemýšlíte o co se v ději jedná a nakonec do sebe vstřebáte tolik informací, že máte pocit, že vy jste ti co jsou v té knize. Do poslední strany napínavá, místy neskutečný tlak na psychiku ale fantastická kombinace všech hlavních myšlenek knihy (smrt, hromadění, láska,...). Rozhodně mohu doporučit.

13.11.2020 5 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Kniha se mi moc líbila. Po celou dobu to bylo napínavé čtení s velice zajímavým vykreslením vztahů a povah jednotlivých postav. Strhávám jednu hvězdičku za příliš dlouhé kapitoly (nepraktické když musíte odbíhat) a za příliš otevřený konec, ale rozhodně moc zajímavé čtení. Moc se mi líbilo prolnutí světů dvou hlavních postav Luisy a Lavinie, mohu doporučit.

05.11.2020 4 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Kniha se mi moc líbila. Začátek je poměrně zdlouhavý ale celou dobu jsem byla zvědavá, o co v té knize jde. Závěr knihy mě opravdu překvapil a naprosto vynahradil nudnější první polovinu knihy. Spíše ale než horor bych knihu označila za psychologický thriller. Mohu doporučit všem, kdo má rád akci.

02.11.2020 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla. Překvapivá zápletka, neustále vzrůstající napětí. I přes velký počet postav se v knize velice snadno orientuje a rychle se čte. Také se mi líbila aktuálnost příběhu související se sociálními sítěmi (více psát nebudu, jednalo by se o spoiler). Za sebe mohu všem naprosto doporučit.

25.10.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Spíše než hororem bych tuto knihu nazvala duchařským dramatem. Od první stránky napínavá, lehce vtáhne čtenáře do děje a i když je zde dost hlavních postav, snadno se v příběhu orientuje. Za sebe mohu doporučit.

08.10.2020 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Kniha se mi moc libila, originalni zapletka s prekvapivym rozuzlenim. Skoda ze ma tak špatné hodnoceni protoze za sebe ji mohu doporucit.

04.10.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Škoda, že tento žánr se nelíbí všem. Za mě je kniha skvělá, dobrá myšlenka, skvělé barvité erotické scény. Je to opravdu spíše pornografie než román, ale moc se mi líbila. Bylo to takové oddychové čtení se zajímavým koncem. Od začátku mě nutila dočíst abych zjistila o co v knize jde. Jen strhávám hvězdu za místy až nevhodné vulgarity, bez nich by byla kniha dokonalá ale takhle příliš časté vulgarity snižovaly její úroveň. Za sebe mohu doporučit.

04.09.2020 4 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

I přes to, že jsem odhadla konec knihy, děj nebyl špatný. Hlavní myšlenka dobrá ale hlavní hrdinka, která příběh celou dobu jakoby vyprávěla, mi neskutečně lezla na nervy. Příliš mi nesedl styl psaní autorky, ale určitě si za čas knihu znovu přečtu.

30.08.2020 4 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Krásná kniha. První, která mě rozbrečela hned v první kapitole. Napínavá od začatku do konce, závěr knihy perfektní, vše vysvětlil. V ději mi jen trochu vadily Nickovi tajnosti, ale bez nich by ta kniha nemela tak skvele zamotany děj. Doporučuji.

22.08.2020 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kniha se mi moc líbila, napínavá od první stránky. I přes to že v ději nebyl nějaký wow efekt, tak jsem byla překvapená, kdo je skutečným vrahem. Nikdy bych si takový konec netipla. Doporučuji všem co mají rádi detektivky. Velice čtivá.

16.08.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha, napínavá od první stránky do konce. Nikdy by mně nenapadlo, že příběh dopadne zrovna takto. Doporučuji naprosto všem. Čte se rychle a rozhodně stojí za to.

11.08.2020 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Kniha se mi opravdu moc líbila. Od první strany se nešlo odtrhnout a nutila mě pokračovat ve čtení. Oceňuji zápletku a stále se rozvíjející napětí. Jen mne trochu zmátl konec knihy, čekala jsem, že bude více uzavřený. Jinak bez výtky.

09.08.2020 5 z 5