miawallacova miawallacova komentáře u knih

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

velmi podobný styl jako u Affinity i když Zlodějka je mnohem čtivější a napínavější. Oceňuji zápletku, kterou jsem opravdu neprokoukla a knihu si tak ještě více vychutnala. Bravo!

29.07.2013 5 z 5

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

opět skvěle napsáno, avšak bezprostředně po přečtení Zlodějky mě Affinity moc neohromilo. Čekala jsem něco víc, ale i tak toho bylo dost na to aby mě Sarah dokázala uspokojit. Možná jsem od vězeňského prostředí čekala více surovosti?!

29.07.2013 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Absolutní špička. Opravdu skvělá kniha, ke které se ráda vracím a často nad ní přemýšlím. Daleko lepší než toliko opěvovaná Nana. Kniha o životě, o marnotratnosti, šancích, prohrách, alkoholu... Detailní pasáže mi tentokrát nevadily, ba naopak dávají knize ten správný šmrnc

29.07.2013 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Krásná kniha, krásné pasáže, krásné popisy....Jedinečný styl, který Vám ukáže Dolores, Lolitu, Lo, její svůdný a hořko-sladký život. Po dočtení jsem měla chuť začíst se znovu.

16.04.2013 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

četla jsem to před čtyřmi roky, není to sice nejlepší lesbická kniha v této galaxii, ale v období rozchodu mi zvedla naladu

14.03.2013 3 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Moje první, ale dozajista ne poslední kniha od pana Hrabala. Teď už vím proč se o něm říká "génius krátké, české prózy" stálo to za to.

04.03.2013 4 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

kniha je nejlepší před spaním, dokáže uspat v rekordním čase... i přesto je SKVĚLÁ, stačí se začíst a vychutnat si ji.

27.01.2013 4 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Mocná kniha a i když knihy nečtu vícekrát než-li jednou na Paní Dallowayovou mám stále chuť. Vrátit se k ní, jít pro květiny, procházet se po ulicích... skvělá kniha o skvělé ženě, psána skvělou ženou

20.01.2013 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Nádherný a opravdu poutavý příběh, který mě dokázal přenést do Narnie.
Knihy jsem četla před filmováním a tak byly pro mě všechny příběhy více kouzelné a tajemné.
NEJLEPŠÍ díl z celé série

19.01.2013 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

skvělé! krom prvního dílu mě tenhle dostal asi nejvíce.

19.01.2013 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Toliko opěvovaná kniha, kdysi mezník lesbismu, velký tajem a nedostupná kniha...
Pro mě to bylo zklamání, asi jsem do této knihy vkládala své naděje a nesplněné touhy, nebo jsem jí četla moc mladá...
Nebylo to špatné, nebylo to to co jsem čekala, ale nebylo to nejlepší.

19.01.2013 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

já ani nevím. chvílemi zklamání, jindy jsem si trhala vlasy jak jsem byla napnutá...

19.01.2013 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

moje srdcová záležitost, bála jsem se, že film knihu překonal, ale opět mi bylo dokázáno, že film se knize nevyrovná. Nelze se do těch žen nezamilovat.

Temná půle Temná půle Stephen King

"čteno" pomocí AudioKnihy a musím říct, že super, extra, speciál.
Netuším, zda by mě kniha oslovila, kdybych jí měla louskat sama, ale byla jsem z ní a stále ještě jsem unešena

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

tohle si mě nezískalo, asi jsem to nečetla s dostatečným nadhledem

19.01.2013 4 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

první lesbická kniha od české spisovatelky co mě dokázala uspokojit. Díky

15.01.2013 5 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

"cítil sem dopadat jeho trus. nebyl to moc dobrý den. Ne pro mě."
Vážně moc dobré. Můj první Bukowski.

15.01.2013 5 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

pro mě naprosto srdeční záležitost, především první polovina knihy. i když píšu recenzi bezmála 4roky po přečtení knihy, mám stále v živé paměti některé úryvky. Naprosto dech beroucí styl psaní a celé je to tak krásně surové, divné, magické, nostalgické... Nic lepšího jsem zatím nečetla

11.01.2013 5 z 5

Obrácené srdce Obrácené srdce Lenka Vrbová

sice lesbické, ale nudné a celkem zbytečné

11.01.2013 2 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

výborné, čtivé, chytré a vtipné

10.01.2013 5 z 5