Mergirus Mergirus komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka byla čtivá od začátku do konce, který skončil velkým překvapením. Moc hezky napsané, těším se na další knížku od této autorky.

14.05.2018 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Mám ráda Pratchettovy čarodějky, Stařenka Oggová vždy potěší a pobaví. Líbí se mi vysvětlování reality a běžných věcí a způsob, jak s ním manipuluje a jak na něj nahlíží Pratchett.

21.01.2018 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Některé nálepky či nápisy na trička bych si taky ráda pořídila :) jen asi taky začnu trpět poruchou pozornosti, protože Charley tu skáče od případu k Reyesovi a k dalšímu případu. Přestože dostane varování, že si má pospíšit, jede řešit zase Reyese... Ale knížka se čte moc pěkně, občas se člověk i zasměje. Jen ten konec...no tě pic, jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle. A snad se z Charley nestane stejná hrdinka všech mužů jako z Anity, nedejbůh z Mercy Gentry.

14.01.2018 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Moc děkuji za pana Pratchettta, u jeho knih se pobavím a odpočinu si. Líbí se mi svět mágů a jejich reakce na ženy, Mrakoplaš jako hvězda mezi nimi, Zavazadlo bych uvítala i v reálném životě. Těším se na další příběhy s knihovníkem a více s Patricijem. A o Smrťovi ani nemluvím, to je můj další oblíbenec. Ale co se stalo s Mrakoplašem? Snad to objasní další díl ;)

06.12.2017 5 z 5

Moc povedeně napsaná kniha povídek, u kterých si odpočinete. Děj odsýpá, žádné dlouhé, rozsáhlé a zbytečné popisy tu nenajdete. Martin Goffa mi stylem psaní trochu připomíná mého oblíbeného spisovatele Roberta B. Parkera. Mohu jej vřele doporučit a těším se na jeho další knihy.

24.11.2017 5 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Kniha mě velmi zklamala. Očekávala jsem nějakou chronologii, ale zde autorka dosti přeskakovala, pak se zpět vracela. Děj nemá žádnou smysluplnou linii, člověk se ztrácí v tom, o kom autorka zrovna píše. A to ani nemluvím o chybách v textu, kterých se dopustila korekce. Doufám, že v budoucnu narazím na lepší knížku o této panovnici.

05.09.2017 odpad!

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Ani nevím, zda se dá tahle kniha zařadit do přečtených, když jsem skončila na 40.stránce... Zřejmě mám jiný smysl pro humor, opravdu jsem se nechlámala smíchy. A jelikož znám spoustu lepších knížek, tak jsem s touhle odmítla ztrácet čas. A to se fakt snažím dávat knížkám šanci a dočítat je!!!

16.08.2017 odpad!

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Tato kniha byla všude doporučována, proto jsem se obávala její kvality. Ale překvapila mě, byla moc hezky napsaná, vtipná, obsahovala problémy malých dětí. Vřele doporučuji ke čtení, a to nejen dětem.

04.08.2015

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Nádherná knížka, vřele doporučuji pro děti.

15.11.2014

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Moc pěkná kniha, opět hezká zápletka. Jen mám připomínky k překladateli - Eva a Delia si tykají a ne ono vykání, které je vknize, stejně tak s Feenym.

31.05.2014 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Napínavá knížka od začátku až do konce. Obzvlášť mě zaujala ona pasáž s Evinou matkou. Jediné dvě věci, které mi na této knize vadily (a za ně nemůže autorka), jsou: 1. už tu není dodržena ona série Smrtící... v názvu, 2. chyby v textu. Za tyto chyby může nakladatelství. Ty chyby v textu: chybějící čárky v souvětí, kde ony čárky jednoznačně být mají; místo jména Mirová je tu pojmenována Miraová; Eva vyká Feeneymu, přitom ve všech dřívějších knihách si tykali.Fuj, ALpressi, styďte se. Zlatý Columbus nebo Metafora.

13.05.2014 5 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Nestačím se divit, kam chodí autorka na ty nápady a zápletky. Opět knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuju.

10.05.2014 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Konečně! Noru Roberts už čtu dlouho a sérii Smrtící... jsem i začala sbírat, ale tenhle první díl mi scházel, vůbec nikde se nedal sehnat. Děkuji moc e-knihovně, z jejíchž stránek jsem si mohla tuto knihu i další stáhnout. Hlavní hrdinka Eva si mě získala svou odvahou a snahou dosáhnout pro mrtvé spravedlnosti. Není žádnou chudinkou,která by se nechávala opečovávat od Roarka, ale jsou si rovnocennými partnery. Kombinace detektivky, erotiky a humoru mě nadchla a stala jsem se fanynkou série Smrtící... Jen tak dál.

29.04.2014 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Garwoood, dokonce jsem dopadla tak špatně, že jsem si ji musela koupit, abych nevypadala v knihovně blbě, že si ji pořád půjčuju. Už jsme ji četla asi čtyřikrát a pochybuju, že teď to bylo naposled. Děj je čtivý a rychle ubíhá, nechybí tu ani humor, neustále se u téhle knížky culím. Vřele doporučuji jako nenáročnou oddychovku a pro pobavení.

21.04.2014 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Opět strhující děj, čehož autor docílil tím, že vypráví dvě dějové linie a střídá je. Vždycky mě to nutilo pročíst se do další kapitoly, abych věděla, co bude následovat. Jen škoda, že Halt ještě nenašel Willa. A souhlasím s komentářem uvedeným níže - autor skvěle popsal drogovou závislost.

20.02.2014 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Úžasná knížka, která se čte sama. Zase jednou příběh, v němž se oceňuje odvaha a čest. Je to balzám na duši, obzvláště poté, co se člověk odtrhl od série Píseň ledu a ohně, v níž všichni umírají. Postava Halta je mi sympatická právě pro svou odměřenost. Už plynule přecházím na další díl a doufám, že bude stejně záživný jako první.

18.02.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celkem ucházející. Plně doufám, že si autorka nevzpomene, že by chtěla psát pokračování, protože to už by byla tragédie.

17.02.2014 3 z 5

Smrtící svůdnost Smrtící svůdnost J. D. Robb (p)

V této knize mi nic nechybělo...byla tu zápletka, humor a erotika, to jest vše, co požaduji od Nory Roberts.

06.02.2014 5 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Moc pěkně je tu ukázáno, jak si boháči navzájem poskytují alibi. Jsou mezi námi lidé, kteří si myslí, že si mohou dovolit vše a trest je mine. :) opět kniha, která se čte jedním dechem.

23.12.2013 5 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Mooc pěkná knížka, prozatím ukončená série...zajímalo by mě, s čím přijde v pokračování - koho si vybere Lydia a Karina? Jaké další dobrodružství vymyslí? Mohl by se třeba setkat Hal ze Severu s Halem Hraničářem :)

18.12.2013 5 z 5