Mergirus Mergirus komentáře u knih

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Velmi zvláštní pohled či vhled do života lidí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Obdivuju je, jak to zvládají a že to dokáží překonat. A kniha? Nádhera, četla se úplně sama.

23.10.2018 4 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Nejvíce mě zaujala autorova povídka Válka světů, hlavně díky filmovému zpracování s Tomem Cruisem. Povídka se četla jedním dechem a oslovila mě hlavně pasáž s dělostřelcem, jak promlouvá o další budoucnosti lidstva. Přesně vystihl, co by nastalo. I další povídky rozhodně stojí za přečtení. U Země slepců jsem hlavnímu hrdinovi držela palce, aby se správně rozhodl.

21.10.2018 4 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Stále nevím, kdo je vrah...ještě tři díly a dozvím se too!! Jen mě rozčiluje, jak neustále někdo Emmu pronásleduje..na každém kroku..tohle by snad nezvládl ani profesionální stalker.

11.10.2018 4 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Pěkná kniha, vhodná jako taková jednohubka, měla jsem ji přečtenou za jeden den. Konečně knížka, kde si hrdinka užívá....jen ten konec teda...hm, asi bych si to rozmyslela...

08.10.2018 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Vau..naprosto suprová kniha, napínavá od začátku až do konce...jen ta moje přecitlivělost na zvířátka, chudák Princ s celým svým osudem, toho mi bylo moc líto. Ale teda konec knížky mě opravdu dostal. A ano, bojím se.

08.10.2018 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

No, hustý. Jsem zvědavá, co bude dál, jak bude příběh o hledání vraha natažen. Ale prostředí těch dívčin mi není sympatické. Mám podezřelého, tak uvidím, jestli je moje domněnka správná.

02.10.2018

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje pprvní setkání s tímto autorem a jsem z něj našená. Příběh je svižný, neustále mě udržoval v napětí pomocí vyprávění dvou postav...povedl se. Těším se na další setkání s Carlem a snad se podíváme Asadovi více na zoubek.

01.10.2018 5 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Naprosto skvělí pokračování osudů čarodějek. Obzvláště Stařenka Oggová a Casanovlez tu perlí a člověk se zasměje. A opět jiný pohled na elfy a jednorožce.

29.09.2018 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Dobrá jednohubka.

24.09.2018 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Odpočinková knížka, ale hl.hrdinka je taková nevyzrálá. Nabíječ se ovšem chová skvěle. Korunu tomu nasadil Clive.

23.09.2018 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Uf...četla jsem tuhle knihu už podruhé. Říkala jsem si, že se nebudu bát. Přes den jsem se opravdu nebála, ale večer se mi přečtená slova vracela a ten strach se dostavil. Jen ten konec...proč? King umí navodit tu správnou atmosféru.

22.09.2018 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Nááádherná, ve které Pratchett opět postavil veškerá náboženství na hlavu. Tučňák a Patina, to mě pobavilo. U želvy padající z nebe a pěkně nadávající jsem se neudržela a vyprskla smíchy, čímž jsem opět pobouřila půlku tramvaje. Děkuju, pane Pratchette, za zpestření dne.

17.09.2018 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Naprosto bombastická kniha, u které jsem se nasmála. Ne že by mě hlavní hrdinka svými činy občas neštvala, ale vtipných scén tam bylo dost. A Bezmozek vede!!!

09.09.2018 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Pro mě krásné zakončení série Temná věž, i když vím, že dějově je jinde. Jen u ní na některých místech nedoporučuju jíst.

07.09.2018 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Kniha měla velmi zvláštní skladbu, ale autorka mě vtáhla do děje skoro hned a ten konec je opravdu nepředvídatelný.

02.09.2018 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Pokračování Věku X mě zpočátku nadchlo. Země Arkádie a její zvyky jsou tolik podbní arabským státům, že mě jednání ohledně žen vzteky až nadzvedávalo ze židle. Ale ten konec... Velká škoda, že doposud není dopsán třetí díl, protože by mě zajímalo, kam to autorka mínila posunout.

02.09.2018 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Až přečtu i druhý díl, pustím se do jejích dalších sérií, ale mrzí mě, že tahle série Věk X není ukončená. Snad bude někdy pro autorku lepší doba, najde si čas a dopíše ten třetí díl.

29.08.2018 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Knížka, která neublíží, ale ani nenadchne. Kdyby byla o něco tenčí, nezlobila bych se.

29.08.2018 2 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Konečně jsem doputovala a došla do Temné věže. Putování bylo dlouhé, předlouhé.... ale stálo za to. Konec mě u Kinga opravdu překvapil, tohle jsem zrovna od něj nečekala.Celý příběh byl skvěle promyšlený a jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala.

25.08.2018 4 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Naprosto úúúúžasná knížka, ke které se určitě míním vrátit a pořídím si ji do vlastní knihovny. Nechybí tu skvělý humor a mírné napětí. Těším se na setkání se Sněhurkou, s Debilem Debilovičem a s celou její trpasličí partou. Je to opravdu knížka vhodná k rozveselení.

25.08.2018 5 z 5