Mergirus Mergirus komentáře u knih

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Nooo, na sérii Bratrstvo Černé dýky to nemá, ale i tak se tu našly celkem přijatelné scény. Přesto jsem ráda, že autorka těch dílů nenapsala 7, ale jen 6.

03.07.2017 2 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

U této série se mi spousta věcí nelíbí, ale Flirt se četl jedním dechem. Škoda, že Anita musí nabírat pořád nové a nové milence.

02.07.2017 3 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Pratchettovy knihy mají obvykle náročnější začátek, ovšem tahle se čte naprosto famózně od začátku a ž do konce. Nechybí tu vtipné prvky. Moc se mi líbí postava Igora a Smrtě.

21.06.2017 5 z 5

Slib, že mě zabiješ : blogoromán Slib, že mě zabiješ : blogoromán Martin Fendrych

Nebyla to jedna z nejhorších knížek, ale ani jedna z nejlepších. Sem tam se člověk i usměje. Znovu se k ní ale vracet nebudu. A měla jsem problém s obecnou češtinou, přestože tu opravdu musela být.

16.06.2017 3 z 5

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Joby Warrick

Ano, velice pěkně čtivá. Z líčení některých událostí mi naskakovala husí kůže. Autor si Pulitzerovu cenu dle mého názoru opravdu zasloužil. Co mě překvapilo, že kniha popisuje události velice nedávné historie, což je skvělé.

13.06.2017 5 z 5

Kletba Vikingů Kletba Vikingů Shirley Waters

Ne že bych čekala nějakou složitou zápletku, ale tato kniha mě opravdu ničím neupoutala, rozhodně se k ní vracet nebudu. Triviální zápletka a trapná snaha o vystižení středověké mluvy.Kniha obsahuje velmi zvláštní a ne příliš často používané výrazy jako "maskáro, čerednost, brvy a vůčihledě."

03.06.2017

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Nádherná odpočinková četba, při níž se člověk musí usmívat ;)

31.05.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Až na záměnu "si" a "jsi" se tato kniha četla lehce. Bohužel se jedná o smutné téma. Docela mě mrzelo, že hlavní hrdinka se neustále nechává vláčet matkou a nevěrným exmanželem namísto toho, aby je poslala do oněch míst. Díkybohu za .... konec. Jen škoda, že to tak není i v reálu.

22.05.2017 2 z 5

Vraždy na střední škole Vraždy na střední škole James Patterson

Tato knížka není nijak náročná a je psána stylem, který se čte krásně a rychle. Doporučuji jako oddychovku.

21.05.2017 3 z 5

Cesty Cesty Eva Zábranová

Hezká knížka, měla jsem na ni akorát chuť, krátké povídky, které ale mají hluboký obsah. V povídce Dlouhá cesta je vážná tematika, velmi dobře tuhle situaci znám. V Dobrou noc jsem se zasmála a u Výzvy se po mně lidi otáčeli, jestli jsem se nezbláznila, jak jsem se smála.

19.05.2017 3 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Zajímavý příběh Věry Čáslavské, její kariéry a osobního života.

18.05.2017 3 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Jsem velká fanynka Patricie Briggs, a proto mě tato kniha upoutala. Přiznám se, že z nadpřirozených bytostí mám vlky nejraději, Znamení vlka je celkem dobrá kniha, rychle a dobře se čte, i když mi tam zpočátku překáželo moc nahuštěných informací. Z přeskočení sexuálních scének jsem byla překvapená, ale zřejmě se nejedná o erotický román a autorka vše vynahradila bohatým dějem.

19.12.2015

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Čekala jsem od tohoto dílu víc...trochu víc vysvětlení,méně útěků...uvidíme, co bude v dalším díle.

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Tato kniha není špatná, čte se jedním dechem, ale pro mě není zas natolik poutavá, abych si ji přečetla znovu.

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Tato kniha byla všude doporučována, proto jsem se obávala její kvality. Ale překvapila mě, byla moc hezky napsaná, vtipná, obsahovala problémy malých dětí. Vřele doporučuji ke čtení, a to nejen dětem.

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Ano, opravdu parodie,ale moc pěkná. Nechybí tu klasický milostný trojúhelník.

04.08.2015 3 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná klasika, nemá chybu.

04.08.2015 4 z 5

1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců 1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců Otomar Dvořák

Této knihy jsem se bála, protože historické romány bývají obvykle příliš zdlouhavé a náročné na čtení. Autor ale umí poutavě vyprávět, proto jsem knihu přečetla za dva dny. Ano, sice tu je happy end (alespoň pro Betty a Jakuba, Windischgrätz se dočkal nevděku), ale atmosféra revoluční doby je tu vylíčena náádherně. I když jsem některé historické informace věděla, přesto jsem si ještě další vyhledala, abych zjistila, co bylo v románu pravda a co ne. Vřele tuto knihu doporučuji.

31.01.2015 4 z 5

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Mám ráda Sběratele kostí s Kůstkou. Na autorku Reichsovou jsem přišla právě v titulcích onoho seriálu. A právě kvůli tomu seriálu mi nějak "nesedí" hrdinka této knihy. Navíc mi vadí francouzské názvy, které se nepřekládají. Neumím si pod nimi nic představit, přeskakuju je a občas mi uniká smysl děje. Ale ještě to zkusím s další knihou. Třeba někde najdu první díl a bude to lepší.

28.01.2015 3 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

Oproti dřívějším knihám Robertsové se mi moc nelíbí, že je tu vrah už od začátku uveden a stále má jen kliku a utíká. Ale samozřejmě ji mám v knihovně.

27.01.2015