1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců

kniha od:

1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Autor nás zavádí do vášnivého období „pražského jara“ roku 1848, mezi bouřící se studenty, do univerzit i šlechtických paláců, na pražská tržiště, do proslulých hospod i na říční ostrovy. Láska českého studenta Jakuba k německé dívce Betty se v hysterii nacionálních vášní promění v tragický příběh novodobého Romea a Julie. Zatímco zrazené „děti revoluce“ krvácejí na barikádách, tajné policejní služby a generální komandant Windichsgätz chystají zákeřné tahy. Obětí politické šachové partie se stane i kněžna Windischrätzová. Tajemní atentátníci procházejí Prahou a děsivý ohňostroj dělostřelecké kanonády rozzáří nebe nad městem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217629/1848-rok-hrdinu-milencu-a-zradcu-oeh-217629.jpg 3.715
Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha 1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců

Přidat komentář
bábuška
26.08.2018

Opravdu neblahý rok, kdy bylo prolito tolik nevinné krve. A můj oblíbený autor mě ani tentokrát nezklamal. Na příběhu mladičké Betty a studenta Jakuba nás provází historií toho roku, i důvěrněji seznamuje s osobami, které procházely českými dějinami. Hrabě Thun, F. Palacký, zavrhovaný Karel Sabina, prof. Barrande, věčný buřič Frič, snílek Bedřich Smetana, mladý student Hlávka, hošík Jan Neruda a Vojta Náprstek se svou obětavou maminkou. Konečný pád zákeřného Windischgrätze sice ukončil román, ale ne další snahy podmanit si naši malou českou kotlinu v následujících létech. Děkuji autorovi za další krásnou knihu.

los
02.04.2018odpad!

ne, takto opravdu ne


Dandulka
21.08.2015

Hezký příběh vsazený do pohnuté doby roku 1848. Češi a Němci se asi nebudou mít nikdy rádi.......... Pár vyjímek se ale najde.

Dandulka
21.08.2015

Hezký příběh vsazený do pohnuté doby roku 1848. Češi a Němci se asi nebudou mít nikdy rádi.......... Pár vyjímek se ale najde.

danazeskolky
30.05.2015

Nějak jsem neměla tu správnou náladu na čtení této knihy, tak jsem odložila. Mé hodnocení tedy není objektivní.

Mergirus
31.01.2015

Této knihy jsem se bála, protože historické romány bývají obvykle příliš zdlouhavé a náročné na čtení. Autor ale umí poutavě vyprávět, proto jsem knihu přečetla za dva dny. Ano, sice tu je happy end (alespoň pro Betty a Jakuba, Windischgrätz se dočkal nevděku), ale atmosféra revoluční doby je tu vylíčena náádherně. I když jsem některé historické informace věděla, přesto jsem si ještě další vyhledala, abych zjistila, co bylo v románu pravda a co ne. Vřele tuto knihu doporučuji.

pavlinda
28.12.2014

Bohužel-zklamání.