Slib, že mě zabiješ : blogoromán

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román popisuje skutečný příběh dvou milenců – Ládi a Věry (jména byla změněna). Láďa podniká, je rozvedený a žije lezením. Trénuje v boulderech, leze po horách. Věra řídí laboratoř v Praze, je špičková vědkyně… Jsou bezdětní, ona spí s Láďou a ještě s jedním mužem. Třicítku má za sebou, touží po dítěti. Komplikovaný vztah postav příběhu ukazuje „restartovanou“ morálku současnosti, vysokou míru volnosti i osamělost, která free-vztahy provází. Napínavý příběh, který nepostrádá tajemství, je velmi současný. Najdete v něm teambuilding, paintball, levitaci, comming out i extrémní dobrodružství na ledovci v Alpách. V centru však stojí komplikované vztahy Věry a jejích mužů. Jednotlivé kapitoly románu Slib, že mě zabiješ autor týden co týden zavěšoval na blog serveru Tyden.cz. Byl hojně navštěvovaný, vzbudil velké ohlasy čtenářů – nadšené i zavrhující (část z nich v knize najdete). Přímí aktéři příběhu o sobě na blogu četli a jejich reakce na vyprávěné vlastní osudy i představy o tom, co má či mělo být napsáno, se objevují v románu. V tom je zcela nový. První český blogoromán je plný zvratů, gagů i míst, kde jde o život a jeho smysl. Martin Fendrych je výborný vypravěč s výrazným stylem a humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19694/slib-ze-me-zabijes-blogoroman-RcJ-19694.jpg 3.534
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Slib, že mě zabiješ : blogoromán

Přidat komentář
lencin
07.09.2020

Publikován na pokračování na blogu,poté knižně vydán i s komentáři čtenářů.
Vědkyně Věra, lezec Láďa a intoš Martin. Milostný/přátelský trojúhelník.
(2009)

Vandiba
16.06.2017

Na knihu jsem narazila velkou náhodou v knihkupectví a ihned mě zaujala - převážně z důvodu ztotožnění s hlavními hrdiny a prostředím, ve kterém se odehrává (popis rakouských hor je excelentní - lépe bych to nepopsala). Celkově na mě kniha zapůsobila. Jediné s čím jsem se nemohla sžít byla obecná čeština a komentáře uvedené na konci každé kapitoly, které mají buď zaplnit místo v knize nebo čtenáře ovlivnit. Kniha mi nepřišla špatná, ale nejspíše se k ní v nejbližší době nevrátím...


Mergirus
16.06.2017

Nebyla to jedna z nejhorších knížek, ale ani jedna z nejlepších. Sem tam se člověk i usměje. Znovu se k ní ale vracet nebudu. A měla jsem problém s obecnou češtinou, přestože tu opravdu musela být.

Neami2
10.01.2017

Nejdřív byla kniha celkem nudná, ale nakonec se rozjela a četla se dobře. Konec byl smutný, což způsobilo, že jsem knihu jen tak neodložila, ale vzbudila ve mně lítost vůči hlavním hrdinům. Ovšem vadilo mi pár věcí: za každou kapitolou jsou uvedené komentáře lidí, co četli blog...toho bych se možná vyvarovala, ostatně od poloviny knihy jsem komentáře přeskakovala. Taky mi trochu vadilo nářečí a nespisovná čeština.

martinami
21.12.2016

Nevím co bylo vymyšlené a co skutečné, ale nakonec kniha zaujala

jprst
08.07.2016

Po přečtení autorovy Samcologie jsem se zařekl, že další dílo od tohoto autora si už odpustím. Žel nastala chvíle, kdy nic jiného po ruce nebylo. A ejhle, on se ten román dal přečíst dokonce s chutí a zájmem na jeden zátah, takže jsem si názor na autora poněkud vylepšil.

fruitbueno
27.08.2015

Kdyby mi někdo na začátku čtení řekl, že po přečtení knížky napálím plný počet, tj. 5 hvězdiček, asi bych si ťukala na hlavu, rotovala kolem své osy a ještě u toho prozpěvovala sprostonárodní songy. ALE! Přes počáteční údiv (je to fikce? je to pravda?) a nechuť k formě, jazyku i dílčím charakterům postav (Vědkyně byla kráva, Ládík idiot, autor pasivní ňouma, obecná čeština působila vlny dávení) jsem dospěla k tomu, že čtu unikátní výpověď o tom, jaký je dnešní svět. Knížka je plná až nepříjemně pravdivých formulací, které nutně člověka nahlodají a přinutí zamyslet se nad tím, co tady děláme, kam kráčíme a čeho chceme dosáhnout. Druhé ALE patří zejména postavě Vědkyně, pro kterou jsem zpočátku moc sympatií neměla, ale jak ji autor postupem času odhaloval, dostala mě a bezostyšně jsem jí fandila. Palec jednoznačně hore za to, že Fendrych takto zachytil ženskou postavu, duši, charakter - z pohledu chlapa to asi nebyla jednoduchá věc. O to víc účinně ale dopadla. A celou dobu jsem si říkala, jak bych ke knize přistupovala, kdybych byla mladší a naivnější...

jarmik
27.09.2013

Knihou jsem byl nadšen a četl jedním dechem. Podle mého je to výborná próza ze současnosti, s napínavým příběhem a podařeným jazykovým humorem; humor representuje lezec Láďa, který tam zastupuje takový jednodušší živel. Dalšími figurami jsou pozitivní hrdina-vypravěč a sexuelní idol vědkyňa Věra. Smíchy jsem u toho nahlas vyprsknul každou chvíli - pro mě je to skvělá humoristická četba.

Navíc p. Fendrych je zkušený muž a poznal toho nejspíš v životě a hlavně v Praze již dost. Takže tam funguje efekt staršího kluka, od kterého se člověk dozví o něco o těch tajemných důležitých věcech, co dělají právě větší kluci:-)

Celá recenze zde: http://jarmik.pise.cz/56-slib-ze-me-zabijes-blogoroman.html

1

Štítky

mezilidské vztahy nevěra

Autor a jeho další knihy

Martin Fendrych
česká, 1957

všech 6 knih autora

Kniha Slib, že mě zabiješ : blogoromán je v

Přečtených46x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených5x
Knihotéce18x
Chystám se číst10x
Chci si koupit1x