Mercatino Mercatino komentáře u knih

Dějiny zemí koruny české I. Dějiny zemí koruny české I. Vratislav Vaníček

Stručný úvod, který jsem si měl už pořídit do své knihovny dávno předtím. Mám mezeru v dějinách a proto jsem si tuto knížku přečetl a nyní mě k této zemičce poutá daleko silnější pouto, než kdykoliv předtím. S touto knihou jsem dost vystřízlivěl a je to takový první krůček k dalšímu obohacování svých znalostí.

22.04.2019

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Toto mi doporučoval kamarád jako jednu ze svých nejoblíbenějších knih. Úplně super do té doby, než se hlavní hrdina dostal do důstojnické školy. Na tomto místě ve kterém se rozebírá důležitost různých hodností jsem se absolutně ztratil a vůbec jsem nevěděl, která bije.

Top myšlenka je ta, že občanem, který může volit, je pouze ten, kdo dokázal přijmout kolektivní odpovědnost.

21.02.2019 4 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Je to fajn kniha, kterou napsal samotný ďábel jako svou vlastní obhajobu. A nevypadá ten Zimbardo tak? Jako opravdový Lucifer. Kniha je velice mocná, když pomocí jednoduchého argumentu, dokáže obhájit i ty největší zločiny spáchané na zemi.

21.02.2019 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Bible každého člověka, který se chce vyhnout závislosti. Příručka pro rodiče. První pomoc pro začínající narkomany.
Tato sonda do trosek dětské duše mě odrovnala jako zlatá rána. Ta dítě nemělo, kde a jak žít, na jejím místě by většina čtenářů asi dopadla úplně stejně.
Jen mě tak pobavilo, jak vypadal tehdejší svět v roce 1977 v Německu a jaká mládež náctiletých byla vychovávaná v Československu :)

15.01.2019 5 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Při čtení bylo nejtěžší si přiznat, že podobná věc se může stát úplně kdekoliv a kdykoliv :( Nakresleno opravdu poutavě, na ty obrázky jsem se nemohl vynadívat.

26.11.2018 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Magické-zdlouhavé-krásné a co mě mrzelo nejvíce-nezodpovězené.

Již u první knihy jsem měl pocit, že knihu, kterou čtu, tak nějak moc úplně nechápu a čekal jsem, že v této knize najdu odpovědi na mé otázky.

Bohužel naopak otázek mi přibývalo :)

Jakou roli vlastně hráli Little people v knize?
Kdo bušil na dveře jménem NHK ?
Jaký smysl měli umrtí obou Aomaminych kamarádek?
Jaký je skutečný příběh Tamarua a jeho paní?
Co to byl ve skutečnosti za svět se dvěma měsící?
A jaký byl konec Fukaeri, Komacua a spousta dalších?
A spoustu dalších otázek na které si nyní nevzpomenu.

Knihu asi by jsem nikomu nedoporučil :) Jedině lidem, kteří nevědí co se svým časem.
Každopádně Murakamiho nezavrhuji, právě naopak. Jelikož se mi ještě nestalo, aby jsem četl cca. nějakých 800 stran, kterým nerozumím a vydržel u nich.

Kniha je přitažlivá jak magnet, nutí čtenáře rozprostřít svou fantazií do všech směru :) Autor dokázal navodit pocit, že sám se podílím na příběhu a jsem jeho součástí.

Ne jednou jsem se podíval na nebe, jestli tam nejsou náhodou dva měsíce :)

06.10.2018 4 z 5

Dvě stě sošek jizo Dvě stě sošek jizo Stan Sakai

Kouzelný povídka v tomto komiksu je o výrobě japonské omáčky Shoyu, tato povídka v komiksu daleko předčila všechny ostatní a dokonce u první detektivní povídky jsem se tak zamotal, že jsem na konci nevěděl kdo je kdo a proč je kdo vlastně viníkem.

30.09.2018

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

To kniha byla napsaná v roce 1951? Fascinuje mě, že existují spisovatelé, kteří dokažou napsat sci-fi dílo, které je takovou dobu aktuální.

Tato kniha mě ohromila. Kdyby jsem věděl jak je dobrá, tak si ji přečtu již dávno předtím. Všichni kdo váhají, berte tuto knihu všemi deseti. Jak by jsem popsal tuto knihu jedním slovem? Hlubokozapouštějící :)

17.09.2018 5 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Krásný kontrast mezi povinnou školní docházkou a rozvojem v skautském oddílu. Kniha je úžasným vstupem do duše chlapce, který bojuje o svou čest, jako nikdo jiný. Nebojuje jen o první místo s třídním frajírkem Rudou, ale také o místo ve světě, ve kterém chce sám zůstat mužem. Tato knížka zůstane krásnou vzpomínkou na dnešní krásný slunečný den.

20.08.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Přijde to jenom mě, že dnes jsou všechny knihy napsány stejným stylem?

Dnešní knihy postrádají vlastní charakter. Vypadá to, že pokud by jste u většiny dnešních bestsellers spisovatelu zaměnily příběhy, ani by jste nepoznali co kdo píše.

Jednoduchý popisný styl bez vlastní autenticity mi nepřijde zábavný.

Po přečtení jedničky mě napadlo, že můžu ušetřit čas tím, že se zeptám přítelkyně na děj druhého a třetího dílu, který zrovna dočítala. Ušetřila mi spoustu času, protože jsem o nic jsem nepřišel.

Je zvláštní, že jsem poté četl Osadu Havranů od Štorcha a je to těžko srovnávat, ale v rámci boje o přežití Osada Havranů tento popcorn hezky rozcupovala.

Hunger games je slátanina všeho možného pro dnešní mládež a generaci, která povyšuje povrchní zábavu nade vše.

18.08.2018 1 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Je to pětihvězdičkový relax. Eduard Štorch má vlastní styl psaní a opět mě překvapilo hlubší poselství knihy. Stejně jako u Lovců mamutů, kde se poukazuje na důležitost ohně. V této knize je vykreslena moc zlata, která dokáže změnit osud všech.

18.08.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Nádherná kniha. Překvapila mě, obejmula mě, oslovila mě a nakonec mě políbila svou moudrostí. Jená z mála knih u které jsem si přál ať je delší.

Jsi li šťastný, dej palec :)

30.07.2018 5 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Při čtení knihy Vás bude doprovázet pocit děsu, přejídání a úzkost jakou jste dosud nepoznali. Hlad je jednoduchá cesta k šílenství a skrze tuto knihu do něj nakouknete.

18.07.2018

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Trojka je nezbytná k tomu, aby jste se mohli propracovat dál, ale o měsíc později už si nevzpomenete o čem vlastně byla :)

11.06.2018

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Tato knížka moji přítelkyni dokonale vystrašila, a má být proč, protože ode dneška už žádné kompromisy dělat nechci. Končím.
Bez tréninku je tato knížka k ničemu. Ale s tréninkem, kdy si budete zkoušet poznatky budete se určitě ze dne na den zlepšovat a tato knížka Vám nakonec dá, více než jste si dokázali představit.

11.06.2018

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Ach ta Šumava, člověk by se tam chtěl podívat, jen protože četl tuto knížku :) Je to tak dávno a přitom tak blízko. Komunismus jsme si tak zprotivili, že téměř o něm nic nevíme. Josef Hasil je hrdina, jak má být, bere na sebe obrovské břímě odpovědnosti a jediné co za tu odpovědnost dostává, je NIC.

31.05.2018 4 z 5

Ďábelský pár Ďábelský pár Maryse Dubuc

Tento komiks mění směr, přehodil výhybku. Což nic nemění na tom, že pořád jedeme ve stejném vlaku jménem PUPÍKY. Je to zážitek, který se rozhodně vyplatí zažít :)

Souboj krásek Souboj krásek Maryse Dubuc

ROK 2018 - měsíc květen. Tento rok a tento měsíc si budu pamatovat, protože jsem potkal PUPÍKY. Květen ve znamení Pupíků prostě stál za to, skvělý zážitek na který se jen tak nezapomíná.

Nad ošklivkami zataženo Nad ošklivkami zataženo Maryse Dubuc

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Otevřená zpověď, která odhalila démona ze všech jeho stran a úhlů. Možná máme štěstí, že Jack London začal pít a podal lidem toto svědectví. Je to kniha, která může zásadně změnit život, protože Jack bude přemýšlet o alkoholu za Vás, tak jak se sami nikdy neodvážíte.

28.05.2018 5 z 5