Nad ošklivkami zataženo

Nad ošklivkami zataženo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42569/pupiky-nad-osklivkami-zatazeno-42569.jpg 4 117 13

Pupíky série

Druhý díl jednoho z nejprodávanějších francouzských komiksů posledních let. Potrhlé příhody tří kamarádek nabírají na obrátkách. Jenny a Viki jsou ještě namyšlenější a podlejší. A Karin? Ta se kvůli svému dobrému a měkkému srdci musí pěkně otáčet. Nad ošklivkami zataženo je perfektní čtení na prázdniny, protože vás připraví na nový krutý školní rok.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sale temps pour les moches , 2008

Knihotyna
15.07.2023 5 z 5

Pokračující dávka humoru ze střední školy a období puberty. Tři "kamarádky" z nichž dvě jsou královny krásy a královny intrik a jedna přehlížená holka, která má ale srdce na pravém místě :).
V tomto díle oceňuji vhled do života Vicky a Jenny, neb není vše vždy tak, jak na první pohled vypadá! :)
Líbí se mi, že komiks není vulgární, skvěle vykresluje pocity hlavních postav a stává se celistvým příběhem! :)

Ana72154
11.05.2022 5 z 5

Stejně jako první díl super. Nebude to podle mě jiné i u dalších částí.

Overkill
15.07.2021 5 z 5

První díl ze série o třech pubertálních studentkách a jejich láskách, tranpotech a intrik pobaví každého čtenáře a těm starším připomene i jejich mladí. Příběhy ovšem v sobě skrývají i ukryté narážky na dnešní dobu a závazná témata jako je šikana, nebo ppruchy příjmu, deprese a tak dále. Takže jde o dílo co má v sobě dobrý potenciál.

trudoš
08.12.2019 5 z 5

Laťku kvality, nasazenou prvním albem, se frankofonní dvojici Maryse Dubucová a Delaf podařilo bez problémů udržet. Celostránkové stripy jsou i nadále zábavné, navíc dochází k různorodým zvratům, které mají dlouhodobý efekt. Což má kladný dopad především tím, že se dokola neopakuje stále stejný vtip, protože se scéna i aktéři průběžně proměňují. Nečekaně se tak třeba odhaluje sociální zázemí Jenny a Viki a obě namyšlené krásky najednou získávají zcela nový rozměr. Základní motiv je přitom pořád stejný - vztahy mezi moderními puberťáky. V tomhle ohledu musím ocenit pokračující absenci hrubých vulgarit. Tedy, ne že bych byl vzorem mravopočestnosti, ale mám rád, když se někdo umí vypořádat s podobným tématem a současně nesáhnout po praktikách primitivů. Autoři perfektně zvládají zachytit svět mladých a neklidných, přičemž jejich styl humoru je natolik nadčasový, že osloví kteroukoliv věkovou kategorii nad dvanáct let. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších řad pro mládež, která je na trhu.

Mercatino
30.05.2018 5 z 5

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(

Atlantis
28.02.2018 3 z 5

První Pupíky mě obrovsky nadchly, a tak jsem se na další díl těšil. Čekal jsem opět ten čerstvý a unikátní humor, který se určitě musel postupem času ještě více vytříbit. A ono se to nějak nestalo. Dvojka je první díl v bledě modrém a to je prostě málo. Vtipy mi přišly velmi podobné a hlavní postavy mi začínaly pomalu ale jistě lézt na nervy.
Chválu si ale určitě zaslouží bližší pohled do života mimo školu jedné z holek, čímž postava získala mnohem větší hloubku.

surynas
18.06.2017 2 z 5

Kniha mi nepřinesla extra velký požitek, jelikož jsem jí četla až teď v 15- nácti, ale to neznamená že bych se nezasmála, ale jelikož vždy hodnotím děj knihy tak dvě hvězdy.

Samira
24.12.2016 4 z 5

První Pupíky hodně namlsaly a představovaly ostré osvěžení se skvělými ilustracemi. I druhý díl byl výborný, ale přiznávám, že se mi zdálo, že se nese ve stejném duchu a jedna pasáž byla i na mne moc. Milovníkům zvířat bych ji sotva doporučila. Na další se, ale samozřejmě těším, jen doufám že přinese lehčí změnu, aby komix stále jen neohříval pravda skvělou polévku znovu a znovu. Za mne tentokrát 3,5.

borknagar
13.11.2016 5 z 5

Pupíci mají svůj svět, který je zábavný, neuvěřitelně propracovaný a pod zábavnou slupkou číhá tvrdá realita života. Parádní jízda, která působí spíše jako droga. Kdo nečetl, neuvěří, kdo přečetl, jen tak tiše přitakává....

martinstefko
20.11.2015 5 z 5

S "Pupíky" vedle nesáhnete. Pokud máte rádi smysluplný, celkem inteligentní humor, který má pointy, který je schopen zasáhnout na těch správných místech, budete se bavit. I když by se na první pohled zdálo, že tohle je komiks pro holky, tak to rozhodně není pravda. Dokáže pobavit každého. Myslím, že i pánové si budou užívat jednotlivé eskapády a najdou si tu oblíbené postavy. Navíc neustálým posouváním děje budete napjatí z toho, co ještě přijde. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/283-pupiky-2-nad-osklivkami-zatazeno-90.html

Terezk-a
12.06.2013 5 z 5

Super, stejně jako první díl !

orangerose
07.05.2013 5 z 5

docela jsem se bavila jako 1 dílu :D

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Knížka je velmi legrační :)

komiksy pro dívky

Maryse Dubuc
kanadská, 1977
2009  88%Nejseš nějaká namyšlená?
2016  90%Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné
2010  88%Nad ošklivkami zataženo
2012  89%Ďábelský pár
2015  93%Téměř dokonalé štěstí

Kniha Nad ošklivkami zataženo je v