Mercatino Mercatino komentáře u knih

Pouta přátelství Pouta přátelství Maryse Dubuc

Víte o něčem co vám tak rychle dokáže zlepšit náladu jako Pupíky? Ohňostroj emocí pokračuje na plné obrátky a jedinou nevýhodou těchto komiksů je, že jich je tak málo.
Pouta přátelství dostojí svému názvu se vším všudy a na konci se budete ptát, jak je to jen možné, že mě to tak baví? Kouzelné.

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

25.05.2018 4 z 5

Nejseš nějaká namyšlená? Nejseš nějaká namyšlená? Maryse Dubuc

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Vrtačky, kladiva, hořáky, hřebíky- masakr je na světě a byl to bestiální zážitek . Naši hrdinové objevili nový a neznámý strach a totiž strach ze SEBE SAMA. Tento díl, ukazuje na nové zrůdy, které se skrývají uvnitř nás, proto je tento díl vyjimečný, protože jasně ukazuje, kam se tato serie asi bude ubírat.

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

V tomto díle se dozvíte, že zombie jsou zcela v POŘÁDKU, jen lidé se ZBLÁZNILI :) Je to NEUVĚŘITELNÉ, ale krutě zábavné a o to přece jde. Že to nemá logiku? No a co, hlavní je, že krev stále stříká a magoru přibývá.

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

Zabijeme všechny zombie, ale první se postřílíme všichni navzájem a ještě si předtím rozbijeme dršky :) Komiks mě nepřestává uchvacovat v tom, že se řeší všechno možné a přitom nic. Dokonalé.

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Druhý díl nám ukazuje opět jasný cíl- sehnat si další díl, protože tento je neúprosně krátký a skvělý. Černobílá kresba je zásadní !!! Protože to co se nám vybarvuje jsou charaktery našich hrdinů, které ČERNOBÍLE rozhodně nejsou!!!

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

24.05.2018 5 z 5

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Komiks nedosahuje kvality Usagiho příběhu ani v četbě ani v kresbě. Občas mi to přišlo takové mdlé, těžko jsem hrinům věřil. Ušákovi a ostatním zvířatkům prostě člověk neodolá. Všichni ti samurajové v tomto komiksu mi přišli stejně nakreslení jako přes kopírak. Ztotožnění s hrdinou zde neproběhlo.

Líbil se mi začátek, kdy dojde k urážce samotného Asana a následnému trestu ve formě sepuku, pak to jde tak nějak volně a mám pocit, že i když se pořád něco děje, tak se vlastně neděje vůbec NIC.

22.05.2018 3 z 5

Leonardo je génius Leonardo je génius Turk (p)

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.

21.05.2018 2 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Brian Michael Bendis

Na toto jsem se těšil, ale Dardevil nepřesvědčil ani jako hrdina, ani jako komiks, který by mě lákal k dalšímu čtení.

21.05.2018 3 z 5

Kniha větru Kniha větru Džiró Taniguči

Skvělá, skvělá myšlenka. Super konec :) Každopádně cítím, že to provedení někde vázlo...

21.05.2018 3 z 5

Červený škorpion Červený škorpion Stan Sakai

Usagi, Usagi, Usagi, ty mě nenecháš na pokoji. No tak další díl za námi a nezbývá nic jiného než čekat na další a nebo číst znovu, ty co jsem už četl, což by mi vůbec nevadilo. Tento díl super, sensei Suzuki na konci se zachoval jakosprávný borec. Potlesk i za Usagiho přesný sek.

17.05.2018 5 z 5

Balada o námořníku Balada o námořníku Jiří Wolker

Tak jsem potěšený, že mám tu čest napsat první komentář k tomotu českému pokladu. Od první stránky jsem se nemohl odtrhnout. Četba této pětiminutovky patří k nejsilnějším zážitkům v mém životě vůbec. Při čtení jsem si připadal sám jako námořník, který se vznáší na vlnách divokých emocí. Toto je kniha, která jako dárek má nevyčíslitelnou hodnotu. Je to zážitek, s kterým lze těžko něco jiného srovnávat. Je to páka, která pohne srdcem a změní Váš život navždy. Pane Wolkere touto knížečkou jste mě dostal a mě nezbývá nic jiného, než celý Váš svět nyní prozkoumat. Děkuji Vám a těším se na další setkání.

17.05.2018 5 z 5

Senso Senso Stan Sakai

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.

13.05.2018 5 z 5

Léto na zabití Léto na zabití Maryse Dubuc

Jak je to krásný pocit, když tě něco dokáže příjemně překvapit, dá se říct téměř až šokovat :) Tento díl je můj první, a určitě né poslední, protože je to něco, co daleko přesáhlo mé očekávání :)

13.05.2018 5 z 5

Město zvané peklo Město zvané peklo Stan Sakai

Usagi se konečně vrátil, netrpělivé čekání se vyplatilo. Je to úžasná jednohubka a jak to někdo napsal v předmluvě u tohoto dílu. Usagi je ta nejlepší zdravá snídaně, kterou si můžete dát. Souhlasím s Lusa, příběh s babičkou byl perfektní a stojí za to přečíst i vícekrát.

11.05.2018

Umění být hodný Umění být hodný Stefan Einhorn

Těžko aplikovatelná kniha, bohužel. Být hodný? Ano, každý úspěšný krok obsahuje prvek být hodný, ale stejně tak obsahuje vždy i jeho protipól. Autor zapomněl někde dopsat, jak být HODNÝ :) Jak to udělat?

07.05.2018 3 z 5

Volání divočiny (komiks) Volání divočiny (komiks) LLoyd S. Wagner

Velice pěkná předehra. Komiks nelze srovnávat s knihou, ale lze jej považovat za úspěšného sekundanta, kdyby jsem chtěl někomu ukázat o čem může být volání divočiny, klidně by jsem mu poskytnul tuto ochutnávku.

Komiks se mi velice líbil, a již přemýšlím o nákupu dalších dílu z této edice, jako je Robinson Crusoe, 20.000 mil pod mořem a Frankestain a další.

07.05.2018 4 z 5