Město zvané peklo

Město zvané peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353701/bmid_mesto-zvane-peklo-NUc-353701.jpg 5 35 5

Usagi Yojimbo série

Oblíbený ronin se při svých toulkách dostane do města, kde dva nepřátelské gangy bojují o nadvládu. A likvidací jednoho z gangů si Usagi jen přidělá další problémy. A co teprve, když na svých cestách potká létající lidožravou hlavu... a znovu narazí na démona Jeiho! A to ani neví, že ve městě Peklo čeká samuraj Kato na svou odvetu. Konec šestnáctého století byl v Japonsku považován za období občanských válek, během kterého mezi sebou feudální páni bojovali o území a moc. Miyamoto Usagi v jedné takové bitvě přišel o svého pána, lorda Mifuneho, a tak se od té doby toulá krajinou a hledá harmonii - a místo toho naráží na každém kroku na problémy! V této knize se Usagi zaplete mezi dva soupeřící gangy, které změnily jedno městečko v peklo na zemi. Aby pro místní obyvatele vybojoval mír, musí si vybrat stranu - jenže se velmi záhy ukáže, že ani jednomu ze zločineckých šéfů nelze důvěřovat.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

A Town Called Hell , 2013

Delphín
19.01.2023 5 z 5

U posledních dílů jsem mírně prskal, nějak mi přišlo, že Usagi ztrácí šťávu. Zde ale došlo k plnému natankování. Super hlavní zápletka, každý panel má emoci, skvěle provedené akční scény i momenty, které chytnou za srdíčko. Jasně, taky bych rád viděl posun hlavního příběhu, ale jelikož čtu knihy s časovým rozestupem, nijak mě to neeliminuje.

Mercatino
11.05.2018

Usagi se konečně vrátil, netrpělivé čekání se vyplatilo. Je to úžasná jednohubka a jak to někdo napsal v předmluvě u tohoto dílu. Usagi je ta nejlepší zdravá snídaně, kterou si můžete dát. Souhlasím s Lusa, příběh s babičkou byl perfektní a stojí za to přečíst i vícekrát.

martinstefko
19.10.2017 5 z 5

Stan Sakai vytvořil další knihu, která kvalitativně zapadá do stávající série, a vy koupí "Usagi Yojimbo 27: Město zvané Peklo" nemůžete prohloupit. Ne, pokud králíka milujete stejně jako já.

Lusa
19.09.2017 5 z 5

Nový díl nebyl špatný, nejvíce mě pobavil příběh s babičkou a opět tu máme na scéně démona, zajímavé, uvidíme jak to vyvrbí dál.

p3tris
16.09.2017 5 z 5

Základní premisa je převzata z Kurosawova filmu, který dal celé této sérii Stana Sakaie název, z Yojimba. Kromě Usagiho je ale ve městě i další výtečný šermíř Kato, s kterým spojí své síly. A v jediném obrazu se nám připomene i ztělesnění zla, démon Jei.

Japonsko japonská literatura samurajové

Stan Sakai
americká, 1953
2007  91%Ronin
2005  92%Daisho
2007  92%Samuraj
2012  77%Yokai
2008  94%Spiknutí draka

Kniha Město zvané peklo je v