mekkejla mekkejla komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Bára mě chvílemi hrozně štvala, ale i tak mě to čtení prostě bavilo. Občas není od věci číst knížku, kterou člověk prostě proletí jak nic. Koncept nebe se mi moc líbil, kéž by to tak skutečně bylo. Kouknu se i po dalších dílech pandí královny.

05.04.2023 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Začátek byl super, ale postupně to přešlo až do moc velké slaďárny a nakonec přišlo drama, které bylo za mě až moc vyhrocené. Postavám jsem bohužel moc nevěřila, obzvlášť Holder mi přišel od dětství až moc uvědomělý a vážný. To jak bylo vše zamotané už mi přišlo taky trochu moc, i když smysl to nakonec dávalo.

29.03.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak dlouho jsem se těšila na české vydání! Trochu jsem se bála, jestli náplní má velká očekávání, ale obavy byly naprosto zbytečné. Byla prostě úžasná! Já nevím, jak to autorka dělá, ale stvoří vždy tak reálně vypadající celebrity a celou jejich kariéru a dílo. U Daisy Jones jsem si prahla po tom pustit její hudbu, teď bych si zase hned pustila Malé ženy.

28.03.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

To byla hrozná blbina. Ale potřebovala jsem nějakou nenáročnou eknihu zdarma a tahle mi navíc splní zadání do výzvy. Ale nikdy víc teda.

27.03.2023 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To byla tak krásná, dojemná a přitom temná a napínavá kniha. Popisy přírody úplně neskutečné, byla jsem tam, cítila jsem ten vánek, viděla volavky a racky,... Kyu si nešlo nezamilovat, i když se přiznám, že závěrečné rozuzlení mě celkem šokovalo.

09.03.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moc milý a hezký příběh. Prostředí irské přírody mě příjemně překvapilo. Prostě ideální oddechovka.

23.02.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Dost mě děsí, kolik lidí se s knihou ztotožňuje a vidí v ní sebe a svou rodinu. To já naštěstí vůbec. Na druhou stranu - když se něco s..., tak většinou na jednu hromadu. Akorát tady každý přistupuje k problémům tak, že si je vlastně jen zhoršuje. Možná kdyby Verča byla schopná lépe komunikovat s manželem, který je v celé knize jediný rozumný, tak by bylo vše jednodušší. Každopádně Verčina máma byla fakt šílená a bylo mi Verči fakt líto, že není schopná dostat ji z hlavy. No a když si tak po sobě ten text čtu, tak mi dochází, v čem je Soukupová tak dokonalá - mluvím o těch postavách, jak o skutečných lidech, které znám. Fakt se mi dostaly pod kůži a přemýšlela jsem nad nimi i ve chvílích, kdy jsem nečetla.

29.01.2023 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Za mě super. Líbil se mi jak příběh samotný, tak jeho forma. Epilog mě hodně navnadil na další díl.

18.01.2023 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Po Heřmánkovém údolí opět trefa do černého. Knížku jsem skoro nemohla odložit, Sylvii a její nelehký příběh jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi, jak silné ženské postavy paní Körnerová tvoří. Už se nemůžu dočkat druhého dílu!

10.01.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Miluju Elizabeth Zottovou!!! Autorka stvořila tak živou a jedinečnou postavu, že se mi ani nechce věřit, že není skutečná. Konec byl za mě možná až moc happyend, ale Elizabeth a Mad si to zasloužily, takže vlastně proč ne.

10.01.2023 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Je to sice prvoplánové, konec vás napadne asi na dvacáté straně, ale i tak je to pěkné. Bylo by fajn, kdyby bylo víc lidí takto milých. Jedna hvězda letěla dolů za self promo ohledně Vánočního prince.

17.12.2022 3 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

(SPOILER) Tak tohle se hodně nepovedlo. Popadla jsem ji náhodně v knihovně. Obálka i anotace vyvolala dojem, že půjde o lehké romantické čtení s vánoční atmosférou... Absolutně ne! Hlavní hrdinka zpracovává potrat v 7. měsíci, na její cestě ji utěšuje paní, která takové potraty prožila dokonce 3 a její nový objev řeší to, že mu před lety na Vánoce zemřela snoubenka. Takže totální depka, která chvílemi vystřelí do stupidní romantiky, aby opět spadla zpět, nejlépe do problémů třetího světa. Ne, tohle prostě nefunguje. Opravdu bych ocenila, kdyby ztráta dítěte byla v anotaci zmíněna. Je to určitě důležité téma, ale sama bych si ho ve svém momentálním stavu (těhotenství), rozhodně nebybrala.

08.12.2022 1 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Tohle bylo hustý, bolavý, ošklivý, beznadějný a přitom tak uvěřitelný a pochopitelný. Opět se mi potvrdilo, že většinu problémů by vyřešilo upřímné jednání a sdělení svých pocitů. Ale tak to by pak nebylo o čem psát, že. Jinak sama jsem právě těhotná, takže některé kapitoly byly pro mě fakt celkem utrpení, ale přitom mě ani nenapadlo knihu odložit. Škoda, že nemá více čtenářů, zasloužila by si je.

29.11.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

A pak, že člověk sám nic nezmůže... Inspirativní příběh zachycený krásným slovem, který ještě podtrhovaly ilustrace.

17.11.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Za mě nejlepší díl s Kate a Tristanem. Jsem ráda, že autor tentokrát vynechal detailní popisy vražd a ubližování, kterým jim předchází a o to víc se věnoval pátrání a dal tak čtenáři větší prostor pro vlastní úvahy nad tím, kdo je tedy vrah. Můj tip se zdálo nevyšel, ale konečný twist vše vysvětlil. Zkrátka za mě velká spokojenost.

16.11.2022 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Moje druhé čtení a opět jsem si ho moc užila. Téma hypnózy bylo velmi zajímavě zapojeno do děje. Soucítila jsem se všemi hlavními hrdiny - každý měl pro své chování určité důvody, jen škoda, že si je nebyli schopni mezi sebou sdělit - obzvlášť Patrick se Saskií, ušetřilo by to všem spoustu trápení. Ale to už se holt někdy stává no...

08.11.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Vzhledem k ideální sezóně jsem si dala rereading a zase to bylo fajn. Trochu míň mě tentokrát zajímal příběh, ale o to víc jsem si užila celkovou atmosféru a moc pěkné propojení s filozofií hygge.

26.10.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Wau! Koupila jsem ji s tím, že to bude zase fajn romanťárna jak jsem u Colleen zvyklá, ale tohle bylo teda velké překvapení. Skvěle vystavěný příběh, dusná psycho atmosféra, doteď mám zamotanou hlavu a nevím, kde je teda pravda a kdo z nich byl vlastně nejvíc ujetý.

16.10.2022 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

(SPOILER) Hodně jsem se na ni těšila, ale bohužel moje očekávání nenaplnila. Ema mě štvala s tím jak se neustále nesmyslně shazovala a Dexter ten mě fakt vytáčel do vrtule. Fakt nechápu, jak do něj mohla být některá zblázněná. A nejhorší byla kapitola, kde se staral o mi miminko... No a ten závěr??? Tolik stránek kvůli tomu, aby to pak dopadlo takhle? Ne, moje oblíbená knížka to nebude.

16.10.2022 3 z 5

Absolutně souhlasím s komentářem od Chmura. Tohle za mě nebylo sci-fi, ale propaganda genderově vyrovnané, rasisticky nesmýšlející a prostě po všech čertech pozitivní společnosti.

30.09.2022 2 z 5