Medovnice Medovnice komentáře u knih

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Do poloviny fakt dobrý. Obě dvě časové linky. Ale pak se to zvrhne. Vysvětlení je hloupé a naivní, finále k smíchu. Mrzí mě čas, který jsem nad tím strávila. Měla jsem si radši prohlédnout Rimmerovu sbírku telegrafních sloupů.

05.07.2020 odpad!

Strach Strach Franck Thilliez

Hodně napínavé, žádné hluché místo. Spokojenost. Snad jen konec příliš rychlý. Napjatě vyhlížím další díl.

18.05.2020 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Zklamání. Nepříliš povedený psychothriller, postavy šablonovité. Rozuzlení bez překvapení a trochu zjednodušené, prostě se to někomu muselo přišít. Pokus o napětí autorce nevyšel, kniha nudí a nepovedený konec to jen potvrzuje. A to přitom anotace vypadala tak slibně...

06.04.2020 3 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Nechápu, jak může někdo z tak zajímavého námětu (zmizelé město) vytěžit tak nudný a nezáživný román. Napětí na úrovni dětského bububu a spád žádný. Anotace je slibná, ale kniha spíš k smíchu.

01.04.2020 2 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Místy trochu rozvleklé, kdyby to mělo svižnější tempo a o sto stran méně, bylo by to parádní. Ale jinak příjemné oddechové počtení.

25.03.2020 3 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Hodně napínavé. Sympatičtí vyšetřovatelé. Jen ten konec trochu překombinovaný a málo uvěřitelný. Ale jako oddechovka funguje výborně.

28.02.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Nedočteno. Pomalý rozjezd, některé věci se stále opakovaly, k tomu mizerný překlad a souvětí, která neměla hlavu ani patu, a navíc byla plná gramatických chyb. Pořád jsem čekala, kdy přijde zvrat a ono stále nic, tak mi nakonec došla trpělivost.

02.12.2019 2 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Napínavé až do konce. Sice jsem asi v půlce odhadla, jak to vlastně je, ale kniha je psaná tak svižně a zajímavě, že jsem si ji vychtunala i tak. Určitě doporučuji.

24.11.2019 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Začátek dobrý, ale pak se to natahuje až to trochu zavání nudou. Konec předvídatelný, žádný překvapivý zvrat se nekonal. Mohlo to být o 100 stran kratší.

01.10.2019 4 z 5

Všichni dobří lidé Všichni dobří lidé Ashley Flowers

Čtivé. Jenom trochu odbytý závěr a pár nelogičností, které se autorka nepokusila vysvětlit. Ale jinak příjemná oddechovka.

24.01.2024 4 z 5

Vězni pohledů Vězni pohledů Mons Kallentoft

Malin mám ráda. I Kallentoftův zamyšlený, meditativní styl, který je v kombinaci s detektivním žánrem neobvyklý a moc pěkně mu funguje.
Ale je trochu nadbytečné psát, kdo a kdy a jak je zrovna na WC. Taky víme, že je Malin alkoholička a že má recidivy. Ale ten sex? Všude a s každým? Proč? A závratně bohatá Tove? Dost nevěrohodné. Kallentoft už nemá postavy čím ozvláštnit. Možná ho samotného nudí.
Není čas skončit?

07.11.2023 4 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Ten konec to zabil. Zhltla jsem to najednou, nemohla jsem se odtrhnout - a pak přišel nepovedený konec. Posledních cca 40 stran zoufalství, kdy si zřejmě autor rval vlasy, chtěl už odjet na dovolenou a na telefonu mu visel nakladatel a nutil ho knihu dokončit.
A tak ji Ulf Kvensler dokončil, zaklapl počítač a už nikdy se k textu nevrátil. Udělám to stejně. Promarněný čas už mi nikdo nevrátí.

22.09.2023 2 z 5

Myšlenky zločince v české kotlině Myšlenky zločince v české kotlině Jiřina Hofmanová

Bývalá středoškolská učitelka, shodou náhod (snad) schopná vyšetřovatelka, suchopárně a zcela v duchu úmorně nudné středoškolské přednášky popisuje svůj život ve službách policie. Případy zajímavé, ale styl to úplně zabil, strašná nuda. Škoda, no.

22.09.2023 3 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Poesie v próze. Úsporné, pochmurné a návykové. Užila jsem si to.

23.06.2021 4 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Text je možná zajímavý, ale je tak pitomě členěný, že se pro mě kniha stala nečitelnou. Škoda.

17.06.2021 1 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Víc než tři nedám. Příjemná oddechovka, maličko duchařiny, která se v závěru trochu zvrhne v romantiku. Nic proti, ale chtěla jsem se trochu víc bát :)

31.05.2021 3 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Mě to fakt nudilo. Ani v polovině se nic nestalo a napětí žádné. No jo, stane se.

17.03.2021 2 z 5

Zlomení lidé Zlomení lidé Leah Konen

Velké zklamání. Prvních 50 stran ušlo, ale pak jen protahovaná a hodně naivní nuda. Ztráta času.

10.03.2021 odpad!

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Hodně zdlouhavá a předvídatelná nuda.

25.02.2021 2 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Nuda. Postavy vedou dlouhé monology a představeny jsou do detailu prakticky všichni, ať už mají či nemají pro vyšetřování význam. Po stovce stran mi došly síly, když jsem si uvědomila, že mě ještě 400 dalších nudných žvástů čeká. Možná jsem to vzdala předčasně, protože kniha má na DK dobré hodnocení, ale fakt to byla nuda nuda nuda.

25.08.2020 2 z 5