Medovnice Medovnice komentáře u knih

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Hloupý a naivní děj, nepravděpodobné a papírové postavy, od začátku jasný pachatel, vyústění k smíchu. Jedna hvězda za čtivost, ale jinak ztráta času.

26.07.2020 1 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Je to tak napínavé, že se autorce dá odpustit i množství postav, ve kterých je (aspoň ze začátku) těžké se vyznat. Postihuje vyšetřování v celé jeho šíři, pátrání po příčinách zločinu a po pachateli je složené z mnoha drobných střípků. Děj svižně ubíhá, nikde nejsou zbytečné prostoje. Doporučuji.

10.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutečně čtivé, přečteno za dvě hodiny. Po literární stránce dost slabé, postavy schématické, bez hlubšího pozadí. Jednoduchý příběh hraje na city, lacině efektní závěr. Celý text připomíná slohové cvičení. Dvořáková umí líp, škoda promarněné příležitosti.

19.02.2020 3 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Takový průměr. Nenadchne neurazí. Obálka se povedla. Čekala jsem ale víc napětí, místy se to vleklo a docela mě štvalo, když se už po stopadesáté zdůrazňovalo, že hlavní hrdinka je z Polska a dodržuje polské zvyky.

05.02.2020 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Absolutně překombinovaná spatlanina všeho možného. A když už se člověk zaraduje, že je konečně konec, Weaver se nadechne a vrazí tam absurdní finále číslo dvě. A to první dvoustovka stran vypadala tak slibně.

23.12.2019 2 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Napínavé až do poslední stránky. Pachatele jsem sice odhadla, ale to vůbec neubralo napětí. Doporučuji.

20.12.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Obrovské zklamání. Neustálé monology hlavní hrdinky o tom, jak je silná a jak musí chránit své děti. Pachatel vcelku jasný už od začátku a konec předvídatelný. Do druhého dílu se moc nepohrnu. Jsou lepší thrillery.

15.12.2019 1 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Parádní jízda od začátku do konce. Sice někdy až za hranou pravděpodobnosti, ale protože je to HH, člověk mu lecos odpustí :)

16.10.2019 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Úsporný styl, který se dobře čte. Prostý a jednoduchý text, který si na nic nehraje a po kterém nakonec zbyde poměrně hluboký dojem. Mohu doporučit jako jednohubku na jedno odpoledne.

07.06.2019 4 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Tohle se Batesovi hodně nepovedlo. Konce neuměl nikdy, tady je to provar už od začátku. Takže v tom, jak slabý text je, je Bates vlastně konzistentní - člověk se hned na začátku nenamlsá a pak není zklamaný, protože bída začíná už na první stránce.

29.10.2023 odpad!

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Strašně jsem se těšila. Fakt. No a ono nic. Jakože opravdu nic. Ok, dvě scény, spíš takové obrazy, se povedly. Jinak utrpení. Proč tolik stran?! Proč jeden ponor za druhým a v každém to samé? Při čtení mi taky málem došel vzduch, a to jsem ani nebyla pod hladinou.

22.09.2023 2 z 5

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

Nuda. Skrumáž bonmotů, které by se hodily na FB. Smutná touha provokovat, ale proč a koho? Postavy jako neživotné věšáky vyčpělých proklamací. Feminismus? Kladení otázek? Boření stereotypů? Ani náhodou. Pichlavý a únavný text o ničem. Na každé stránce nejméně dvě gramatické chyby.
Zajímavé snad jen pro toho, kdo se v černobílých postavičkách šustících papírem pokusí najít jejich předobrazy, Zábranského, Topola a pana nakladatele.
Zelená propiska? I ta už je po letech passé.

17.04.2023 1 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Sloh na úrovni 5.třídy. Zápletka na úrovni 3.třídy. Postavy ploché a duté. Napětí nulové. Vyústění žádné. Tajemnost, atmosféra Šumavy také žádná. To snad ani nejde označit za blbost, takováhle slátanina je mimo kategorie. Ztráta času i peněz.

26.03.2023 odpad!

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Za těžký prachy trochu zklamání. Stylistika odpovídá blogu (však je autorka údajně populární blogerka), dialogy spíše v podobě šablon. První část moc pěkná, v druhé části rapidní sešup dolů korunovaný sentimentálním a banálním koncem. Překlad na jedničku, ovšem v porovnání s fenomenálním Murakamim autorka nevychází dobře.

25.08.2021 3 z 5

Kočka a město Kočka a město Nick Bradley

Krásné propojení povídek a jednotlivých osudů. Konec maličko nepovedený, ale většina příběhů brilantní. Nutnost pro milovníky koček a Japonska. A taky hezká obálka.

31.07.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Po jazykové stránce nádhera. Obsahově o ničem a romantická linka s Paulem to pohřbila úplně. Taky jsem nepochopila, proč jsou tam ty krátké vsuvky ze starého Japonska, působily násilně. Takže za tři.

16.06.2021 3 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Mně to nepřišlo špatné. Kdo má načteného Kinga, už trochu tuší... je to trošku vykrádačka. Ale přečteno za dvě hodinky, prima oddechovka.

05.06.2021 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Dost mě to zklamalo. Začátek dobrý. Vypadalo to na slušné napětí a záhadu. Jenže pak se to začalo táhnout a konec byl tak překombinovaný, až to působilo nevěrohodně a hloupě. Autorku mám ráda, ale tohle se fakt nepovedlo.

06.04.2021 2 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Trochu zmatené, občas jsem se ztrácela. Místy dost nechutné. Ale také dost napínavé, pořád mě to nutilo číst dál. Konec takový hořkosladký, ale nechci nic prozrazovat.

08.02.2021 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Naprostá bomba. Každá stránka napínavá, linie s Molanderem bez chyby. Skvělé finále. Chci další díl!

14.07.2020 5 z 5