Medovnice Medovnice komentáře u knih

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Mám ráda Kate. Nikdy nezklame. Žádné potoky krve, napětí tak akorát. Prostředí amišů hodně zajímavé. Kate je fajn vyšetřovatelka a narozdíl od současného trendu žádná závislačka na alkoholu atd. Prostě příjemná kniha se zajímavým námětem.

11.03.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Absolutní bomba. Napínavé, krásně rozklenuté vyprávění. Jasně, není to na nobelovku, postavy občas šustí papírem, chybi jemnější psychologická kresba, je to trochu prvoplánové. Ale když přistoupíte na Karikovu hru, užijete si jízdu plnou napětí a vychutnáte si každou stránku.

19.08.2020 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Lapenu mám ráda. Vždycky si u ní odpočinu. Ale tohle se fakt nepovedlo. Bylo to čtivé a to je tak vše. Překombinované, naivní, bez překvapení. Konec odbytý kratičkou kapitolou. Jako by Shari potřebovala splnit nějaký úkol a chtěla to mít rychle za sebou. Snad příště bude v lepší formě, protože psát umí.

30.06.2021 2 z 5

Spící nymfa Spící nymfa Ilaria Tuti

Poklidné, neuspěchané, poetické. Se špetkou smutku. Výborné. Těším se na další díl.

02.03.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndza umí. Napínavé, svižné, přečteno za dva dny. Chci další!

16.11.2020 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Novák prostě nemá Kunderu rád. Ale jedna věc se knize nedá upřít - ačkoliv je tlustá jako prase, je mimořádně čtivá a čte se úplně sama. Poznámkový aparát je spíš k smíchu a čpí alibismem. Autorovo závěrečné setkání s MK trapné a nabubřelý sarkasmus zbytečný, protože do ležícího už se nekope.

25.08.2020 2 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Dobrý. Do poloviny, než přijde vysvětlení, kdo za to může. Proč, Jeremy, proč? Bylo to tak pěkně rozehrané, příběh Djatlovovy výpravy napínavý a brilantní. No a potom konec. Absurdní vyústění a scéna jako z béčkového akčního filmu. Kdyby se Bates držel tajemna, víc naznačoval, místo toho, aby šlapal na plyn, mohl to být pěkně mrazivý příběh.

16.11.2020 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

To byla ale haluz, hej? Škoda času, který jsem nad tím strávila. Do půlky to šlo, ale pak se to změnilo v pseudofilozofický blábol, který měl tedy osvětlit, jak to všechno je před smrtí a po smrti a kdesi cosi. A to mám Kariku ráda. Tak snad příště.

22.10.2020 1 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Plný počet. Napětí od začátku do konce. Dvě vyšetřovací linie se perfektně spojí a závěr je excelentní. Nedočkavě vyhlížím další díl.

17.02.2020 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Hodně napínavé a stejně tak brutální.

15.07.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Nuda. Nuda. Už jsem psala, že je to nuda?

13.02.2021 1 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Asi půjdu proti proudu, ale přišlo mi, že se autor vyčerpal v první půlce a pak to ztratilo dech. Nástup byl dobrý, jenže napětí pomalu vyprchalo. Průměr.

08.02.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Napřed jsem si musela zvyknout na strohý styl vyprávění. Naštěstí kniha je tak čtivá, že se to dalo. Líbili se mi už Němci, tady je jednodušší a trochu černobílý příběh, ale ve výsledku jsem spokojená. Možná bych ubrala toho násilí, ale jak psal někdo přede mnou - i takové to bylo.

08.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Plný počet za příběh napínavý jako kšandy. Jedná se vlastně o příběhy dva, jsou tu dvě vyšetřovací linie, jedna je trošku jednodušší a dá se pro zkušenějšího čtenáře thrillerů snadněji uhodnout. Nicméně příběh je do posledního okamžiku napínavý, nejsou v něm žádná hluchá místa a vy na konci litujete, že jízda nepokračuje dál.

19.06.2020 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Tak akorát napínavé, příjemně čtivé, možná trochu delší než by mělo být. Čtyři hvězdy za dvě příjemně strávená odpoledne.

24.04.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Baletky trpí. A čtenář postupně taky. Nadšení z prvních padesáti stran uhasíná po zjištění, že ještě dalších sto stran zbývá. Kdyby byla kniha o polovinu stran kratší, byla by to bomba. Takhle se jen do zemdlení opakuje Louskin - krev na prstech od nohou - chlast - drogy - buzerace ve škole - Louskin (nebo Labutí jezero). To všechno v proudu vědomí, rychlých reminescencích, občas originálních metaforách, které ale na udržení pozornosti a zájmu nestačí.

28.02.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Není co dodat. Absolutně luxusní detektivka/thriller, který si podmaní čtenáře od první stránky a nenechá ho vydechnout ani na dechberoucím konci.

24.12.2019 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Docela dobře se to čte, ale není to moc napínavé a konec je hodně naivní a spíš jako červená knihovna. Ale dají se nad tím strávit dvě příjemná odpoledne.

27.02.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Napínavé do poslední stránky. Minier v nejlepší formě. Doporučuju!

08.02.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Docela příjemná carterovka. Jen ten konec moc rychlý. Ale jinak pěkně odsýpá a čte se sama.

19.11.2020 4 z 5