May May komentáře u knih

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Ke čtení mě přivedlo filmové zpracování první části knihy - ve filmové verzi "Vánoce s Holly". Toto byla moje první kniha od autorky a dostala co jsem čekala. Styl psaní je relativně jednoduchý, nikde žádné zdlouhavé popisy, jen nejnutnější množství postav, děj ubíhá rychle a příjemně, žádné zbytečné výplně. Prostě klasická nenáročná romantika. Na odpočinkové večerní čtení pro romantické duše ideální :)

09.12.2019 3 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Jsem šťastně vdaná už .... no dlouho ... opravdu dlouho (jen pro otrlé! od roku 1999:-), ale na mé závislosti na Pýše a předsudku a mojí lásce k panu Darcymu a koneckonců i k Elizabeth to nic nemění ... Ne jen, že svou poslední kočičku jsem pojmenovala Elizabeth, ale důkazem je i moje letošní plnění čtenářské výzvy ... Ve výzvě je, jak všichni víme celkem 20 knih, což není nijak mnoho, ale do některých témat bývá obtížné najít si vhodnou knihu (pro mě). A moje kniha podle seriálu - originální Pýcha a předsudek, kniha s ročním obdobím v názvu - Dívka ze Summer Hillu (moderní verze PP, jen se tak nejmenuje) a nová kniha ... byla jasná v okamžiku, kdy jsem zjistila, že vychází Pýcha, předsudek a seznamka.
Abych se tedy konečně dostala ke komentáři k této knize :-) Souhlasím s Arianne. Autorka se snaží tak úporně držet originálu, že je kniha celkově prostě špatně uvěřitelná :-( Elizabeth (myslím v originální knize) mám nesmírně ráda a stejně jako pan Darcy je vysněný muž mnohých z nás, troufám si říct, že Elizabeth by byla vysněnou sestrou - kamarádkou ... Bohužel v této knize je pro mě osobně nepřiměřeně naivní a nesoulad mezi "současností" v níž se příběh odehrává a dialogy a chováním postav je rušivé a prostě neuvěřitelné :-(

13.04.2018 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Za mě osobně jedna z nejlepších knih co jsem od pana Riordana četla. Jsem věkově úplně mimo cílovou skupinu čtenářů, ale od dětství mám moc ráda řeckou mytologii a toto moderní podání mi naprosto vyhovuje jako oddychová četba po detektivce nebo obecněji řečeno po náročnější literatuře :-) Příběh je vtipný, dětem přiblíží lehkou a nevtíravou formou řecké mýty. Ocenila jsem, že Apollón se zcela otevřeně hlásí ke svým láskám bez ohledu na to, zda to byli muži či ženy ... Skvělá kniha!

19.08.2017 4 z 5

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Miluji knihy Jane Austen a tak jsem nemohla této knize odolat.... Syrie James zkombinovala Pýchu a předsudek, Rozum a cit, Annu Eliotovou a dá se říct, že i Emmu a stvořila fiktivní příběh života Jane Austen ... Kniha se výborně čte, lehce a svižně, ale celkově na mě osobně působí malinko nepřesvědčivě a díky užití scén z mých oblíbených knih jsem automaticky srovnávala s originálem :-(

27.02.2017 3 z 5

Kočky - síla a elegance Kočky - síla a elegance Renate Jones

Zatím asi nejlepší "kočičí" kniha co jsem četla. Vhodná zejména pro začínající chovatele a obzvlášť pro ty, kdo zvažují zda si kočičku pořídit :-)

22.04.2015 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Nevím jestli to tak má ještě někdo jiný, s tímto nebo jiným příběhem, ale já od dětství miluju téma Krásky a Zvířete..... Nedokážu odolat asi žádné jeho podobě a zpracování ať už jde o knižní, filmové nebo seriálové provedení. A stejně jako u jiných ani u tohoto příběhu jsem nečekala zvláštní originalitu, ale jen modernizaci příběhu. Mě zpracování Alex Flinn zpříjemnilo čas při čtení pocitem romantiky a klidu. Příběh je samozřejmě předem jasný, ale dobře napsaný a pro mě prostě kouzelný :-)

05.03.2015 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Stejně jako V jedné osobě od Irvinga utvrdila moji úctu a obdiv k lidem s jinou sexuální orientací a trápení a strastmi s nímž se celý život musí potýkat, Lolita ve mně zesílila odpor a nenávist vůči pedofilům .... Klobouk dolů před Nabokovem, kniha je úžasně napsaná, z hlediska vhledu do psychiky pedofila nesporně zajímavá. Ale musím říct, že ji čtu se zatnutými zuby a místy bych nejraději hodila čtečkou o zeď a nebo si vylila vztek a odpor na někom s těmito sklony. Knihy ale mají vyvolávat emoce a umožňovat čtenářům získávání nových informací a pohledů na věci, které neznají a jsou jim cizí...... takže za sebe doporučuji přečíst, i když se zatnutými zuby.

06.11.2014 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Do čtení další série od R.Mead jsem šla po přečtení Vampýrské akademie a čtyř dílů Pokrevních pout trošku s obavami ..... co když mě tato série zklame? Opak je pravdou, opět velmi čtivě a příjemně napsáno, s trošku erotiky a úplně novými postavami, "přítomní" vampýři jsou jiní než v VA a PP, takže celkově velmi příjemný dojem. Myslím, že komu se líbila VA nebo PP (případně obě), bude se mu líbit i tato série (tedy domnívám se já, po přečtení prvního dílu :-) .......

04.06.2014 4 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Dobře napsaná romantika v Autenovském stylu, pro nás milovníky Pýchy a předsudku a vůbec knih od J.Austenové. Dovolenou jaké se zúčastní hlavní hrdinka, bych si dovolit stejně jako ona nemohla, ale moc bych o ni stála :-)

01.10.2013 5 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Velmi dobré zakončení série, i když knihy ve skutečnosti nenavazují, jen se v příbězích setkáváme s některými postavami z předchozích dilů :-) Opět je příběh otevřenější a méně jemný (puritánský) než u mnou milované J.Austenové. Pro snazší orientaci v postavách je podle mého nutné začít Pýchou a předsudkem a pak pokračovat jednotlivými díly této trilogie. Pokud jde o mě, tak jediná E.Astonová dokázala důstojně navázat na Jane Autenovou a její dílo ....

25.06.2013 5 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Moc a moc jsem se na tuto knihu těšila, miluji historické romány. Očekávala jsem románové vyprávění životního příběhu pana Logua, ale toho jsem se nedočkala. Nemůžu přímo říct, že mě kniha zklamala, ale nesplnila moje očekávání. Příběh není vyprávěn jako román, kdy by se člověk dozvěděl něco o vzájemných rozhovorech nebo způsobech léčení a vzájemném vztahu mezi Albertem, vévodou z Yorku, budoucím králem Jiřím VI. a panem Loguem. Kniha vychází z deníkových záznamů pana Logua a případně jeho manželky a z dopisů, které si s králem posílali po celý život a doplněna je o novinové články, které se týkali některé z hlavních postav příběhu. Kniha je to zajímavá z historického hlediska velmi hodnotná, ale klasický román to není. Jen na doplnění, film s Colinem Firthem a Geoffrey Rushem je úžasný (doporučuji v originálním znění)......

03.04.2011 4 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Na rozdíl od prvních pár dílů, autorka omezila erotické scény na minimum a vynahradila to příběhem. Sookie opět všechno vyřeší díky telepatii a přirozené inteligenci :-) Celá série se mi moc líbí, ale ráda bych se už dočkala toho, že Sookie si vybere kdo je ten pravý :-) Ale o čem by v tom případě byly následující 3 díly že? :-) Moc hezké :-)

28.03.2011 5 z 5

Devatero kočičích životů Devatero kočičích životů Jeffrey Moussaieff Masson

Knihu určitě ocení milovníci zvířat obecně, ne jen milovníci kočíčáků. Autor píše skutečné příběhy ze života svého a své rodiny. Každá kapitola je označená vlastností, kterou autor u koček vypozoroval a následující příběh přesvědčí i Vás, o tom že kočky takové skutečně jsou.

25.02.2011 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Za mě rozhodně nej kniha z celé série. Osobně do série počítám i sérii Rokesby, která patří i nepatří k Bridgerton sérii, asi záleží na osobním názoru, přičemž svůj nikomu nevnucuji.... Sérii jsem četla poprvé tak jak se má, od Vévoda a já atd...., díl po dílu. Nyní čtu opětovně Čekanku a ano na opětovné čtení mě nalákalo uvedení seriálu, ale není to tak jak to vypadá, uvedení seriálového zpracování knihy Vikomt, který mě miloval, mě k opětovnému čtení nenalákalo. A to rozhodně nemůžu říct, že by se mi první dvě filmové série líbili o tolik méně než nyní uváděná série třetí. Od první knihy Vévoda a já mám z celé série nejraději postavu Penelope a jako jedinou knihu ji čtu znovu a obávám se, že v budoucnu se to stane znovu :)

20.05.2024

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Na čtení se teprve chystám, ale jak je zde zmíněno v komentářích ...., film DUFF není natočen podle této knihy, ale podle knihy Knedlíček (https://www.databazeknih.cz/knihy/dumplin-knedlicek-319050). Knedlíček je výborná kniha a film velmi přesně odpovídá dějem literární předloze. Při koupi knihy OTKA jsem se poměrně nepříjemně lekla, že jsem koupila tutéž knihu v jiném vydání, ale jsem ráda, že nikoli.

03.12.2019 2 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Pokud bych hodnotila jen příběh, dala bych dvě hvězdičky. Při hodnocení pouze stylu psaní, bych dala tři hvězdičky ... Ale hodnotit se musí celek, takže s přihlédnutím k tomu, že Bo dovolila kocourkovi spinkat v posteli a že díky této knize už vím co je hygge, dávám tři.

01.05.2019 3 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Jak již zmínila "jesterka.as" také nepatřím k cílové skupině :-) Nedávno jsem četla Královnu Margot, a tak mi přišlo jako výborný nápad, si přečíst tuto knihu .... Je jak již bylo řečeno psána stylem pro mladší čtenáře - čtenářky :-) a já pevně doufám, že bude mnoho z nich motivovat k přečtení Královny Margot, případně dalších Dumasových knih ... A pro nás starší, je to příjemné relaxační, nenáročné čtení :-)

28.11.2016 3 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Z počátku jsem uvažovala, že nedočtu .... nerada to přiznávám, ale je to tak :-) Pravdou je, že příběh se rozvíjí pomalu, ale z respektu k autorovi milovaného Saturnina, jsem vytrvala a jsem nesmírně ráda! Jak zde bylo řečeno je nutné knihu dočíst do samého konce a jistě se u budete bavit :-)

16.09.2016

Opět příjemně a svižně napsáno, čte se snadno a rychle, ale už knize do značné míry chybí vtip prvního dílu .... Ne že bych se při čtení občas nerozesmála, ale o dost méně než u dílu prvního, proto 3* :-)

31.08.2016 3 z 5

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Kniha se čte takříkajíc sama a moc mě baví, že nedokážu odhadnout, jak celý příběh skončí .... Opět báječný zážitek stejně jako u "15".... Kdo váhá, zda číst, neváhejte a jděte si pro ni .-)

17.02.2016 5 z 5