Devatero kočičích životů

Emocionální svět a citový život koček Na základě soužití a pozorování koček odhaluje kniha tajemství a složitost jejich emocí. Autor zkoumá devět základních citových složek kočičího života a vypráví příběhy, které ho vedly k určení těchto devíti emocí. Společný život koček s člověkem poodhaluje jejich citový svět a jejich: narcismus, lásku, spokojenost, připoutanost, žárlivost, strach, hněv, zvědavost a hravost. S kočkami nemáme na vybranou a proto všechna naše očekávání můžeme hodit za hlavu a pouze objevovat a přijmout jejich emoční repertoár. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/18584/devatero-kocicich-zivotu-18584.jpg 4.28
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Rybka Publishers

The nine emotional lives of cats

Kniha Devatero kočičích životů

Janadvorackova

Autor se zamýšlí nad tím, že kočky mají devět charakterových vlastností - proto název. V každé kapitole, zabývající se jednou z nich, vypráví o svých čičinách.

Původně myslel, že by si pořídil devět koček a pak psal kapitoly podle nich. Jenomže manželka mu to zatrhla, takže si musel vystačit jen s pěti.

Každý, kdo má kočky rád, bude nejspíš spokojen. Jde o takový jiný pohled na kočičí život.
Čičina se v lidském obydlí objevila někdy před čtyřmi tisíci lety. A stejně si po celou dobu zachvovala nadřazenost, pro ni tak přirozenou :). A tajemnost, díky které se podobné knihy budou psát asi pořád.

Někdo tvrdí, že jsou kočky falešné a netečné a tak. Já je mám raději než psy, kolikrát i víc, než lidi. Kočka se totiž přetvařovat neumí. Když chce, abyste ji nechali na pokoji, dá to na vědomí. A neprudí. Dobře, v noci dokáže být slušně otravná, ale to je chyba lidí, že žijí ve dne :).

zelena_zabicka
24.08.2017

pěkná knížka vycházející především ze zkušeností, které autor nasbíral pozorováním svých koček. Je čtivá, vybízející často k zamyšlení. Jen mi trochu vadí, že kniha a tvrzení v ní stojí především na oněch 5 autorových kočkách. Častokrát se mi stalo, že mám se svými kočkami jiné či dokonce zcela opačné zkušenosti.

May
25.02.2011

Knihu určitě ocení milovníci zvířat obecně, ne jen milovníci kočíčáků. Autor píše skutečné příběhy ze života svého a své rodiny. Každá kapitola je označená vlastností, kterou autor u koček vypozoroval a následující příběh přesvědčí i Vás, o tom že kočky takové skutečně jsou.

Aneleh

Skvělá knížka pro všechny milovníky koček!

Jeffrey Moussaieff Masson
americká, 1941