Ztracené memoáry Jane Austenové

Ztracené memoáry Jane Austenové https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4609/ztracene-memoary-jane-austenove-4609.jpg 4 57 14

Jane Austenová, která dala světu šest úžasných románů, byla oddaná a posedlá pisatelka dopisů. Mnohé z nich byly uchovány a poskytují cenný vhled do autorčiny mysli, povahy a soukromého života. Přesto její životopisci často přemýšleli, zda si spisovatelka vedla nějaké paměti nebo deník, protože se nikdy žádné pozůstatky takového dokumentu nenalezly. Až nyní... Ten kufr, k údivu celé party dělníků, byl napěchován něčím, co vypadalo jako staré rukopisy. V malé sametové krabičce na dně kufru ležel jaksi nepatřičně zlatý prsten s rubínem... Tak začíná fiktivní příběh Jane Austenové, při jehož čtení se několikrát vrátíte na začátek knihy a znovu se ujistíte, že to, co čtete, je fikce. Tak dovedně vymyslela, uspořádala a napsala vzpomínky slavné spisovatelky Syrie Jamesová. Memoáry, které máte před sebou, zahrnují rané období života Jane Austenové, dobu, kdy (možná...?) prožila milostné vzplanutí. Jsou skvělou sondou do duše výjimečné, inteligentní a vzdělané ženy, která duchem a talentem daleko předčila dobu, v níž žila. Další spekulace by všechno zmařily. Je na čtenáři, aby si z Janina románku a bolestného příběhu udělal své vlastní závěry.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Lost Memoirs of Jane Austen , 2006

Netae
07.01.2024 4 z 5

Milý, zábavný a místy dojemný fiktivní deník Jane Austenové. Autorka velmi zdařile napodobila styl jejího psaní, celou dobu jsem měla pocit, že jsou to opravdu záznamy Jane Austenové, tak moc to připomíná její knihy. Čtení jsem si moc užila.

May
27.02.2017 3 z 5

Miluji knihy Jane Austen a tak jsem nemohla této knize odolat.... Syrie James zkombinovala Pýchu a předsudek, Rozum a cit, Annu Eliotovou a dá se říct, že i Emmu a stvořila fiktivní příběh života Jane Austen ... Kniha se výborně čte, lehce a svižně, ale celkově na mě osobně působí malinko nepřesvědčivě a díky užití scén z mých oblíbených knih jsem automaticky srovnávala s originálem :-(

lapagerie
23.05.2016 5 z 5

Romantický příběh, inspirovaný životem a korespondencí Jane Austen. Tak nějak to třeba mohlo být, kdyby... A proč ne, ráda se občas nechám unést fantazií a Syrie James mi to umožní.

janyska13
20.11.2015 4 z 5

Super kniha, sice z větší části fikce, ale moc se mi kniha líbila :) Věřila jsem, že to Jane na konci vyjde... :)

romanaxs
21.08.2015 4 z 5

Kniha Ztracené memoáry Jane Austenové popisuje fiktivní události v životě slavné spisovatelky. Příběh je více či méně inspirován knihami spisovatelky a je tedy vyprávěn v tomto duchu. Jedná se však plně o fikci, místy opírající se o reálná fakta ze života Jane Austenové. Každopádně se kniha velmi dobře čte a romantická duše si přijde na své.

wiana82
03.06.2015 4 z 5

Velmi dobře napsané, věřila bych tomu, že knihu opravdu vypráví Jane Austen....mohlo se tak stát,...věřím, že každý nějakou lásku v životě potká, i když už to pak nedopadne dobře...a že ze svých zkušeností, nebo zkušeností přítelkyň čerpala náměty do svých knih...také mě kniha přiměla k zamyšlení, jak to měly ženy na přelomu 18/19 století těžké...když se nevdaly včas, byly odkázané na dobročinnost příbuzných a i když se vdaly a manžel jim zemřel, jejich dům zdědil pak nejstarší syn nebo příbuzný v mužské linii a ony byly opět odkázané na příbuzné a přátele....

Honey19
05.09.2014 2 z 5

Tak tahle kniha byla pro mne propadák. Okopírovaná Pýcha a předsudek, ale v mnohem horší kvalitě. Za mne rozhodně ne

Lenu04
21.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha pro milovníky Jane Austen! Líbí se mi spojení faktů a fikce a poznámky autorky, kde vysvětluje mnohé věci typické pro tu dobu a život v ní.

Teraka
06.05.2014 5 z 5

Moc příjemný román s dostatečným množstvím faktů a zároveň fikce. Líbí se mi stejně jako autorčiny Tajné deníky Charlotty Bronteové.

liskarysava
23.12.2013 5 z 5

Skvělý román, výborně napsáno.

Sisi11
10.08.2013 5 z 5

Kniha je překrásná! A vůbec není vymyšlená - autorka o tom sama píše v Poznámce autora, kdyby se to někdo uráčil přečíst ;)

Vymyšlený je pouze pan Ashford, pravděpodobně nikdy takový muž nebyl, ale vše ostatní bylo - rodinní příslušníci, tehdejší hrabství, Janin vydavatelský a rodinný život, Harris Bigg-Wither - to vše je pravda. A i kdyby nebyla, vše by bylo zahaleno do tajemného závoje, kde je možno vše. Dokonce ani autor sám netuší o skrytém životě postav. Tato skutečnost mi připadá více než záhadně vzrušující a velmi pěkná, dává prostor představivosti.

Marika Vanova
09.06.2012 5 z 5

Pěkně se četlo, děj plynulý, ale zjištění na konec, že je to tak trochu vymyšlené, mě pobavilo a na poutavosti této knihy neubralo.

katieeannee
30.09.2011 5 z 5

Má, kdysi, velmi oblíbená kniha, ve které jsou všechny pocity. Velice čtivá a romantická. Ale kdo ví jak to bylo skutečně ?

DomiTlap
20.01.2011 4 z 5

Jediné, co mě na téhle knize zklamalo, bylo to, že to celé bylo vymyšlené.

Jane Austen

Syrie James