masavole masavole komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tahle knížka rozhodně nebyla to co jsem očekávala, ze začátku mě moc nezaujala, ale hned jak se děj rozjel nemohla jsem se odtrhnout. Stránky jsem hltala a knížku jsem dočetla ve dvě v noci ráno ve stavu naprostého zmatení. Celou dobu něčemu věříte a nakonec se ukáže, že to vlastně vůbec nemusí být pravda. Verity mi celou knihu naháněla husí kůži, a i když jsem knihu zavřela, ohlížela jsem se ze strachu z Verity přes rameno. Autorka zase nezklamala a ještě dlouho budu přemýšlet nad tím, co bylo pravdou a co lží.

25.10.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Rozhodně nejlepší kniha co jsem kdy četla. Tahle knížka mě strašně zasáhla, nikdy jsem si neuvědomovala čím si ženy, které se potýkají s domácím násilím prochází, že člověk nemusí být opilec nebo feťák, aby zbil svou ženu. Může to být ten nejvíc dokonalý chlap, až si říkáte jestli není něco špatně s vámi. Musím říct, že když Ryle Lily poprvé uhodil odpustila jsem mu, taky se někdy naštvu. Když jí, ale shodil ze schodů a říkal, že spadla sama? Jsem na Lily strašně pyšná, nevím jestli bych já byla tak statečná. Autorka dokonale píše a kniha mě okamžitě přitáhla, když jsem nečetla myslela jsem pořad jen na ni. Strašně se mi líbí jak zakomponovala do knihy dopisy z minulosti a zahrnula tak další téma v podobě mladých lidí bez domova. Atlase a Lily budu navždy milovat celým svým srdcem. Just keep swimming..

30.09.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na knihu jsem přešla po shlédnutí seriálu, který jsem si strašně oblíbila. Bylo skvělé sledovat mé oblíbené okamžiky ze seriálu, společně s novými detaily a dalšími úplně novými dobrodružstvími. Po přečtení této knihy jsem se nanovo zamilovala do Geralta a jeho ojedinělého chovaní, stejně jako jsem se nasmála nad jeho úžasnými scénami s Marigoldem.

29.09.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem letos četla. Zamilovala jsem si příběh Henryho a Alexe, kteří mi ukázali, že láska hory přenáší. Alexe jsem si okamžitě zamilovala, stejně jako jeho pohled na svět a pečlivost. Kniha ukazuje to, co za fotkami slavných nevidíme, což je to, jak to mají težké. Všechny postavy jsou skvěle napsané, promyšlené a zábavné. Emaily s úryvky dopisu mě dojímaly. Na konci mi i ukápla slžička štěstí.

14.06.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Knížku jsem si moc užila, četla se snadno a rychle. Zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny, i když mě občas štvalo jak je Olive pořad nervózni. Zklamalo mě, že Danthe na konci Olive nevěřil a pochopila bych, kdyby ho nevzala zpátky. Zamilovala jsem si rodinu Oliv, kterou jí závidím. Moc hezká odpočinková romance.

26.10.2021 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Když jsem si knihu půjčovala myslela jsem, že to bude fantasy...Proto mě naprosto překvapilo to, že čtu obyčejnou teen romance o boháčích a hlavní hrdince, která musela dělala striptérku, aby si vydělala na živobytí. Tato kniha byla naprostý odpad bez děje, ale i tak jsem ji přečetla za dva dny. Asi to nebylo tak špatné.

05.08.2021 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Fantasy, která vás umí doopravdy překvapit. Knížka je plná akce a nečekaných zvratů. Pořád mi v hlavě z ní citát z Rudé královny: „Každý může zradit“, který se v této serii opravdu uplatnuje. Zamilovala jsem si všechny hlavní hrdiny a knižní svět, který je opravdu pestrý. Styl autorky mi naprosto vyhovoval a knížka se mi sama četla.

30.04.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Suzanne se zase překonala. Tahle kniha mě velmi příjemně překvapila, bylo fascinující sledovat život rodiny Snowových po válce a dozvídat se, jak vlastně hry vznikali. Hlavní postavu, mladého prezidenta Snowa, jsem si zamilovala a jeho chováni a přístup ke světu byl strhující. Příběhem se prolínalo mnoho úžasných písní, zejména jsem měla radost, když jsem četla jak vznikala píseň O oběšenci. Corionalus je skvěla postava a v knize můžeme sledovat její vývoj. Autorka mě vždy překvapila dalšími a dalšími zvraty, nemohla jsem se přestat ptát: Jak tohle může ještě zachránit?
Konec knihy byla třešnička na dortu a ráda jsem se vracela do známého prostředí 12. kraje.
Kniha zodpověděla mnoho otázek a byla opravdu skvěle napsaná.

26.03.2021 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Ze začátku knížky jsem byla hodně zmatená, myslela jsem si, že vím kam příběh směřuje, ale to jsem se pořádně spletla. První polovinu knihy mě strašně štvalo, že děj sleduje tolik postav, když mě zajímal jen příběh Marka a Celie, nakonec jsem pochopila proč to bylo pro příběh nezbytné. Čím déle jsem četla, tím více mi postavy a cirkus přirůstali k srdci. Příběh jsem si představovala jinak, ale nakonec nejsem zklamaná.

25.09.2021 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Originální fantasy s jedinečnými postavami.

06.07.2021 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tato kniha se mi opravdu moc líbila, hlavní hrdinku Tessu jsem si zamilovala, stejně jako všechny další postavy. Četla jsem Nástroje smrti, tudíž jsem věděla, že na konci nastane nějaké velké odhalení a proběhne nějaká zrada. Na každou postavu jsem se dívala skepticky a od začátku jsem věděla kdo je doopravdy magistr. Zrada Natea mě moc nepřekvapila, ale neočekávala jsem ji. Will mě celou knížku rozesmíval a já si zamilovala jeho kousavou povahu. Byla jsem nadšená když jsem viděla znamá jmena, nejvic mě ale překvapil Magnus a Kostelník.

19.05.2021

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Skvělá kniha se zajímavým příběhem, který je opravdu ojedinělý. Hlavní postavu Novu jsem si okamžitě zamilovala, její příběh je opravdu silný a chápu její nechut k renegátům. Postavy jsou tady krásně napsané a jedinečné. Trosku me mrzí predvídatelné romance, ale alespon je to pořádně komplikované. Na konci knihy mě autorka naprosto překvapila a já jsem mohla jen hleded s oteverenou pusou. Určitě moc doporučuji

04.05.2021 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

(SPOILER) Na knihu jsem se už dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala. Děj rychle eskaloval a kniha byla hodně čtivá. Strašně mě bavilo postupné odhalování tajemstvích hlavních postav a jejich vzájemná skepse. Všechny postavy jsem si zamilovala, stejně jako jejich vzájemné vztahy. Bronwyn a Nate jsou strašně sladcí stejně jako přátelství v celé čtyřce. Vraha jsem odhalila trochu dříve než naše hlavní postavy, ale musím říct, že jak děj plynul podezřívala jsem vždy někoho jiného. Moc zábavná četba, rozhodně doporučuji!

11.10.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Prokousat se touhle knížkou mi trvalo věčnost, příběh Chaola mě nezajímal poněvadž jeho postavu nemůžu vystát, na konci knihy si můj názor na něj trochu zlepšil, ale že bych si ho oblíbila říct nemůžu. Naopak Nesryn jsem si oblíbila, stejně jako Sartaga a jejich letku. Knížka mi přišla až zbytečně dlouhá, řešili se zde hlavně vztahy, než nějaká akce(ta byla až na posledních sto stranách), což mě zklamalo.

19.09.2021 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Originální svět, příběh i postavy si mě získaly hned na začátku. Chvíli mi sice trvalo než jsem se zorientovala, ale pak jsem příběh naprosto hltala. Tento příběh je plný intrik, ale taky přátelství a lásky. Zamilovala jsem si hlavně Arsinoe a Billyho. Ze začátku jsem fandila všem královnám stejně, ale ke konci u mě vyhrála Arsinoe. Bylo zajímavé sledovat jaký na vás má dopad to, kde jste byli vychováni. Knížka postupem nabírala obrátky a všichni byli rozhodnuti vyhrát. Závěr knihy mě ohromil a hned jsem musela popadnou druhou knížku, abych se dozvěděla jak to všechno dopadne. Jediné co mi vadilo byl vztah Mirabelly a Josepha, hrozně mi lezli na nervy.

11.06.2021 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Druhý díl z této serie byl rozhodně lepší než ten první. Dozvídáme se důvody za jednáním Telly v prvním díle a seznamujeme se s novou postavou Jackse, který knížku o dost obohacuje. V této knize dostáva více prostoru Dante a vztah mezi ním a Tellou. Kniha měla skvělou zápletku a na konci se konečně odhaluje identita Legendy. Musím říct, že u první knihy by mě to nikdy nenapadlo, ale tady už to dávalo smysl a celou knihu jsem to tušila. Hrozně mě štve, že nevyšel v češtině i třetí díl, protože mě kniha pohltila a zajímá mě, jak to s hrdiny dopadne.

31.05.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tahle kniha mě velmi příjemně překvapila. Svět byl krásně napsaný a moc se mi líbí jak autorka v knize pojmula magii. Hlavní postavu Lou sem si zamilovala a smála jsem se nad jejíma hláškama. Knížka se vlastně četla sama. Moc se mi líbilo, jak se navzájem Lou a Reid ovlivnovala a pomalu se do sebe zamilovali. Jediné co můžu vytknout je to, že sem se často ztrácela, jak už ve jménech tak v časové linii. Jinak moc doporučuji.

11.05.2021 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhá knížka se mi líbila, ještě více než první. Podle recenzí jsem si postavu Vlka představovala spíše jako Thorneho, ale opak je pravdou. Scarlet je strašná frajerka a její příběh jsem si moc užila. Taky se ale vracíme k Cinder a novému spojenci Thornemu, kterého jsem si ihned zamilovala. V knížce je více akce a odhalujeme tajemství Cindeřiny minulosti.

06.04.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) 4,5/5
Na tuhle knihu jsem se moc těšila a musím říct, že nezklamala. I když byla kniha delší, děj se rychle posouval a nikdy jsem se nenudila. Rychle jsem si oblíbila všechny postavy, což se nevyplatilo, protože skoro všechny nakonec umřeli. Mám ráda, když jsou v knihách neočekávané zvraty a v tomto kniha opravdu nezklamala. Zamilovala jsem si Hawkeho a Poppy a poslední věta knihy mě ohromně překvapila, už se těším na druhý dil.

09.10.2021 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Knihu jsem přečetla za pár hodin, naprosto jsem se k ní přilepila a hltala jsem děj naprosto bez dechu. Druhá kniha byla jedna akce za druhou, autorka nenechala hlavní hrdinku Emiku ani na chvíli spočinout. Jsem strašně ráda, že se konečně dozvídáme o minulosti Zera, co se vlastně stalo a spustilo řetězec událostí. Jsem hrozně rádá, že si Emika našla cestu zpátky k Hideovi a vše dobře dopadlo. Sérii moc doporučuju!!

03.07.2021 5 z 5