maruschka maruschka komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Geniální.

03.10.2018 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Mám pocit, že knížka v několika ohledech zestárla, ale nejsem si jistá, jak velký podíl na tom mají ti, kteří ji za léta po jejím vydání tak trochu vykradli (ať už vědomě, nebo podvědomě) a mnohdy "převzatý" motiv prostě vylepšili.

30.09.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Rušila mě ta "filmová předpřipravenost", ta charakterová šablonovitost (nemorální boháč, dokonalý chudák), ta záplava životních mouder. Ale, kurnik, moc dobře se to četlo, tož co už. Na dvojku těším, bo bude Benji a Ana.

10.08.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Všechno o nesvobodě, strachu a (bez)naději. Atwoodová je génius a doufám, že tu Nobelovku dostane.

04.03.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Nejsem si jistá, jestli mě víc děsil hotel, nebo to, kam se může dostat
(za určitých okolností)
každé manželství.

07.02.2018 5 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Jedna z nezapomenutelných.

28.12.2017 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Jakýkoliv pokus o komentář by skončil příliš dlouhým plkáním, takže asi takhle: se sérií Přechod je to jako se skvělým manželem. Čím déle jsem s ním, tím víc vidím i jeho chyby, ale taky ho mám čím dál raději. A strašně se mi nechce loučit se s ním... Nu, poplakala jsem si, jak jinak.

06.10.2017 5 z 5

Princ džungle Princ džungle Robin Dix

Za desetiletou dceru dávám plný počet.

01.10.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Poslední výročí možná nemá na první pohled tak atraktivní zápletku jako Alice, ale po dočtení musím s radostí konstatovat, že moje pocity při "konzumaci" každé kapitoly připomínaly onu pověstnou bonboniéru. Teď se cítím dokonale sytá (ale ne přeslazená), a přitom tak nějak lehká. Liane řadím mezi mé top autorky "lehčího" žánru.

13.07.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Dejte tomu dítěti najíst!

26.06.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Možná spíš 3,5. Uf. Někdy mám pocit, že byla vyhlášena soutěž o nejdivnější teenagery v YA literatuře. Knížka je napsaná fajn (když pominu tu miliardu chyb - Yoli v tomhle soupeří s CooBoo a dostává se do vedení!), ale celou dobu mi to celé přišlo takové strašně... chtěné a "americké". Navíc - vývoj postav? Libby se po třech letech vrátí mezi vrstevníky a do dvou týdnů má partu super kámošek a nej kluka (i když "poškozeného", jak jinak) ze školy? Tak asi jo, no.

18.06.2017 4 z 5

Holly se definitivně zařadila na můj seznam "Sázka na jistotu". Místo pokusu o hodnocení se mi chce jen hystericky pištět Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! OK, tak jen stručně - dokonalá pocta všem "poctivým" upířinám, důkaz, že je možné dostat do hororového příběhu romantiku tak, aby to celé nevyznělo jako křeč, případně ne/chtěná parodie na Stmívání. Spoiler: Nejúžasnější mezidruhový polibek!

10.06.2017 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

3,5* Raději nechci vědět, co to o mně vypovídá, ale dočetla jsem a nejspíš zkusím i další díl. Na druhou stranu - dokážu ocenit povedenou Twilight ff (bez ironie).

23.05.2017 3 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nerada to přiznávám, ale jsem trochu zklamaná. Drahokamy prostě nasadily laťku hodně vysoko. I když Kerstininy postavy nelze nemilovat, příběh trochu ztratil dech. Ale možná to není úplně to nejdůležitější - číst její knížky je jako setkat se s kámoškou - vlastně nemusíme probrat nic moc důležitého, stačí, že je nám spolu pár hodin fajn. Nakonec si neodpustím (obvyklý) vzkaz pro CooBoo: Opravdu si nemůžete dovolit skutečného korektora???

15.05.2017 4 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Strašně ráda bych dala 5*, ale kvůli tomu mizernému překladu nemůžu (a taky už vím, proč mi některé podivnosti včetně šílených překladů jmen připadaly povědomé -Píseň krve, stejný "pachatel"). K příběhu - chystala jsem se na dlouhý komentář, ale je to zbytečné. Snad jen tolik, že jsem šťastná, když se autorovi povede mě tak MOC překvapit! Přesto bych skoro doporučovala přečíst si posledních 12 stran už na začátku třetího dílu, člověk si pak úžasně vychutnává každou narážku - je jich tolik, že po přečtení rozuzlení prostě není možné si je všechny vybavit :-).
Miluju být člověk. I když si občas připadám jako čtverec, co se chce nacpat do kruhu ♥.

27.04.2017 4 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Tohle je taková "fyzická" série, fakt pošušňání pro všechny fobiky :-). Ale teda až na nějaké faktické chyby (z jednoho batohu je najednou spousta nacpaných batohů atp.) a dost divný převod (občas je překlad příliš silné slovo) jsem spokojená a těším se na další slizy, hnisy a cejchy v posledním dílku.

19.04.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Velká spokojenost. Důkaz, že lze napsat čtivou YA fantasy bez hromady trapných klišé. Celá série je návíc takovým roztomilým úvodem do feminismu (Vlk a ostatní kluci jsou super, ale co si budeme povídat, tohle je večírek v holčičí režii). Jen dvě připomínky - jedna ke komentujícím: proboha, fakt je tak těžké použít slovo SPOILER? Třeba takhle: SPOILER!!! I zmínka o tom, že se některé z hlavních postav stane něco fatálního, dokáže narušit zážitek ze čtení. KONEC SPOILERU Druhá: po předchozích dílech, kdy jsem si libovala, že na české poměry se v knihách vyskytuje poměrně málo chyb, se české vydání Winter nedá označit jinak než jako velká ostuda (překladatelek, redaktora, korektora - takže nakladatele). Z těch chyb mě doslova bolely oči. Pevně doufám, že dotisk bude v lepší "formě" - ráda investuju znovu, jen abych si opětovné čtení (na které se už teď moc těším) užila bez tiku v pravém oku.

13.03.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tak tohle mě naprosto dostalo! Bez doporučení bych do toho nikdy nešla (díky, Neb!) a rozhodně nelituju! Neskutečná lehkost, úžasný gejzír nápadů a navíc moc hezký překlad. A jako třešinka na dortu napětí až do úplného konce.

21.02.2017 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Bála jsem se přeslazené kostýmní romance. Zbytečně. Navíc je knížka s ohledem na datum vzniku tak trochu historickým vhledem na druhou, protože svým způsobem vypovídá i o názorech lidí před více než sedmdesáti lety.

05.02.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Spousta historických nepřesností, pár šílených nelogičností, ale kašlu na to. Jojo má definitivně našlápnuto, aby se stala jedničkou v rámci žánru.
Na co kašlat nemůžu, je místy dost šílený překlad a (opět) neviditelná práce redaktora. A za to "akorát" v anotaci na obálce (brož. vydání) mám chuť dát hvězdu dolů.

24.11.2016 5 z 5