MartinProtschke MartinProtschke komentáře u knih

Upřímná zpověď oblíbeného a na první pohled vždy veselého herce. Nikdy jsem netušil, co musel prožívat, vždy to pro mě byl potrhly a vtipný Chandler.
K překladu a korekture mám pár výhrad. Dost tiskových chyb v knížce a navíc- když už je řeč o tenise, je dobré si při překladu zjistit o té hře pár věcí. Chris Evert nebyl ten, ale ta a od základní čáry to rozhodně není za síť na druhé strane180 cm...

30.06.2023 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Skvěle a netradičně napsaný příběh. Po posledním dopise mi bylo tak nějak smutno, Charlieho jsem si oblíbil.

28.09.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Noční pták se mi líbil,ale Vnitřní hlas je o stupeň lepší. Easton není žádný superhrdina, příběh je uvěřitelný a závěr strhující, nemohl jsem přestat číst.

17.02.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Můj pocit, že se Carter knihu od knihy zlepšuje,se potvrdil... Nedá se od toho odtrhnout a konec hodně překvapivý.

21.11.2019

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Tak tohle mi sedlo a asi kdybych to četl první, nebyl bych tak kritický ke dvěma dílům Spálené země.

06.09.2023 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Z filmu jsem si pamatoval pouze scénu za sprchovým závěsem a matku v křesle...Knížka má skvělou atmosféru a autor na pár stránkách stihnul víc, než jiní za 500 stran románu.

19.06.2023 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

(SPOILER) Tak skončila moje oblíbená série. Bohužel po smrti autorky už žádný příběh Jacka Cafferyho nebude. Možná si tenhle díl zasloužil alespoň rozloučení s Blechou, ale i tak patřil k těm nejlepším. Napínavé až do konce jako vždy a na závěr rozuzlení celého trápení od Jackova dětství. Bohužel pro něj pravda byla tvrdší než čekal.

06.06.2023 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Koupil jsem na doporučení Stephena Kinga v Danse Macabre a nelituji. Knížka se čte dobře, autor umí navodit atmosféru a roky od napsání na ní nejsou znát.

30.03.2023 5 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Dost dobře nechápu ta špatná hodnocení téhle knihy. Povídky se mi líbily (nejvíc asi Velký Sam byl můj kamarád) a myslím, že ne náhodou byl Ellison považovaný za výborného spisovatele. A jeho komentáře k povídkám? Nepřijde mi, že by byl až tak arogantní, jak se zde komentuje. Každý jsme nějaký a u rockových hvězd nám nějaké to hulvatstvi spíš imponuje. Navíc se u toho trefuje i do sebe a dělá si ze sebe legraci. O Ellisonovi píše King v Danse Macabre jako o člověku přímém, který kašle na konvence a názory na sebe. Věří své veci a práci a je zarputily. Mně se sbírka moc líbila.

03.02.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Deaver opravdu umí a Tanečník je možná ještě lepší, než Sběratel kostí.

11.01.2023 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Nic jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapený. Skvěle napsané, sympatické postavy a dobré tempo.

10.05.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Díl od dílu lepší...

26.03.2022 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Dobře, že se Válkotvurci dostali na papír. Začátky prý bývají těžké,ale mě se tahle raná tvorba líbila

02.09.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá, napínavá kniha s překvapivým závěrem. A anglický humor je tu taky bohatě zastoupený.

11.04.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Můj první Nesbo a jestli tohle je slabé, tak se mám na co těšit. Moc se mi líbila. Svižný krátký příběh, skvěle odvyprávěný

23.01.2020 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Krátké, krásné, kouzelné. Víc se k tomu říct nedá. Krátká povídka s krásnými ilustracemi mi zpestrila jedno odpoledne

19.12.2023 5 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Moje třetí setkání s autorem a rozhodně budu pokračovat. Jeho drsný styl, který je v kontrastu s popisy krásné přírody, a zvláštní styl psaní mi sedí.
A Ballard byl zruda, ale svým způsobem mi ho bylo líto.

05.07.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Všechny romány autorky se mi líbily a povídky jsou na stejné nebo ještě lepší úrovni.

19.05.2023 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Ke knížce jsem přistupoval s nedůvěrou, protože ji někdo hrozně vychválil na jisté skupině na fb a jinde má zase hrozně nízké hodnocení.
Začátek pozvolný, ale druhá část skvělá a třetí pokračuje ve stejném duchu.
Ze začátku si člověk musel zvyknout na styl vyprávění ve vyprávění, ale musím říct, že se mi líbila a napínavá byla až do konce

02.07.2022 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Skvělá knížka. Zajímá mě,kdo je ten tajemný muž ????

11.07.2020 4 z 5