MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídková část byla dobrá, oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní naopak.

Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto část knihy nedokázala dočíst.

19.04.2020 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super lehké čtení, zábavný příběh. Líbilo se mi propletení rodin. Kniha krásně ukazuje každodenní osudy (ne)obyčejných lidí.

21.07.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihu jsem četla v rámci povinné četby k maturitě. Velmi mě zaujala. Knížka se čte lehce, má poutavý děj. Líbila se mi zápletka i závěr knihy.

20.04.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Z první povídky jsem byla nadšená.
Do druhé jsem se musela začíst, abych vůbec postavy pochopila a dokázala se do nich vžít.
Třetí povídka mě ze začátku vůbec nezaujala, ale od příchodu Addie do Starbucks už to bylo lepší.

Lehké čtení, líbila se mi propletenost příběhů.

17.12.2017 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole jako vždy nezklamal! Příběh mě okamžitě zaujal svou zápletkou. Musím přiznat, že jsem skoro do konce vraha neodhalila.
Musím říct, že mě sérioví vrazi od Nesba Moc baví!

19.08.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Oddychové čtení, ve kterém Doležalová odhaluje osobní pohled do zákulisí herectví. Některé články byly super, některé slabší. Jak jsem brzy zjistila, kniha nejde přečíst najednou - stávala se pro mě nudnou. Ideálně jsem četla 2-3 články za den. Hvězdička nahoru za úžasné ilustrace!

28.07.2017 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět velmi chytlavý a promyšlený příběh. Za mě ale bohužel slabší než Sněhulák.
Líbilo se mi, že ubylo alkoholu a že byl opět příběh nějakým způsobem osobní. Bohužel jsem se docela ztrácela ve jménech, ale to je můj problém.

06.07.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha plná nádherných myšlenek, která vás donutí přemýšlet nad životem. Doporučuji!

04.05.2017 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Jedna z horších knih od Greena. Četla se trochu hůř než ostatní knihy od Greena, ale pořád se mi četla lépe část od něj než část od D.Levithana. Zajímavý příběh, jen ten "velkolepý" konec mě neuchvátil.

12.12.2016 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

(SPOILER) Příběh byl velice čtivý, měl svižné rozhovory, líbily se mi postavy detektivů i postava Zuzany. Kniha má krásný obal i ilustrace.
Bohužel, jak už bylo zmíněno, v knize chyběl princip detektivky, a to, že vrah se vždy objeví v celém příběhu, nikoliv jen na konci.
Nicméně ani to mi ve výsledku nevadilo a kniha se mi líbila. Lucku mám moc ráda a líbilo se mi, že je svým způsobem v knize i její podpis.

08.05.2024 4 z 5

Othello Othello William Shakespeare

(SPOILER) Klasická literatura plná žárlivosti a manipulace. Líbilo se mi vykreslení proradného Jaga i ovlivnitelného Othella, naopak Cassio nebo Desdemona mi přišli jako ploché postavy.

Překvapilo mne množství vulgarismů, kterých na dobu Shakespeara bylo v knize opravdu dost.

29.12.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasová kniha, která mne ale bohužel nezaujala.

17.07.2023 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Příjemná, čtivá kniha.

Líbily se mi milé a sympatické postavy, skvěle a přirozeně popsané vztahy mezi postavami i překvapivý konec.

Juliana jsem vůbec neodhalila a bylo to pro mě stejné překvapení jako pro Mickey. Čekala jsem něco naprosto jiného.

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych si ji asi nekoupila, ale jejího přečtení nelituji, naopak se těším na druhý díl.

03.05.2023 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Komiks nacpaný zajímavými informacemi a názory. Kniha je skvěle protkána humorem psaným i kresleným.

Je fajn, že se do literárního světa dostávají i knihy, které boří tabuizovaná témata.

22.02.2023 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Moderní poezie je prostě láska. Tato sbírka pro mě byla druhou od autorky, bohužel mě ale nezaujala tolik, jako nejnovější Home body. Stále je tam ale spousta zajímavých básní, které stojí za přečtení. Nejvíce mne zaujala poslední část.

27.04.2022 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Má první kniha od tohoto autora. První polovina knihy se táhne, děj se nerozvíjí, ale od poloviny už se mi kniha líbila. Bavilo mě prostředí historie, knihovny, archivu. Konec byl překvapivý a přišly i zvraty.

28.02.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Některé povídky byly skvělé, některé slabší. Ústřední povídka Žárlivost byla zbytečně zdlouhavá, ale například Odpad nebo Přiznání se mi moc líbilo. Na Nesba to bylo slabé.

28.12.2021 3 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Kniha předčila moje očekávání. Chápu srovnání s Nesbem.

Do knihy jsem se nemohla začíst, vadily mi dva souběžné děje, ale od poloviny knihy mě to pohltilo. Oceňuji propletenost příběhu. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrahem.

21.11.2020 5 z 5

1968 - Revoluční rok ve fotografiích 1968 - Revoluční rok ve fotografiích Carlo Batà

Zajímavá kniha.

Je úžasné vidět, co všechno se dokáže stát za jeden jediný rok.

Je velmi emotivní sledovat emoce ostatních na fotografiích pořízených v pravou chvíli.

22.03.2020 5 z 5

Má první kniha tohoto typu.

Ze začátku knihy jsem byla z knihy rozpačitá. V něčem jsem s autorem souhlasila a v něčem jsem si ťukala na čelo.

Zhruba v polovině mě kniha začala bavit, ale poslední asi 2 kapitoly mne pohltily. Hlavně ta poslední.

24.02.2020 3 z 5