martinkaLLL martinkaLLL komentáře u knih

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Moc zajímavá knížka, opravdu jsem četla jedním dechem a nezastavila jsem se dokud jsem nedočetla.

30.08.2011 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Poslední díl a moc krásně napsaný. Už od prvních vět jsem se nemohla odtrhnout. Moc jsem nerozuměla tomu konci celé té Narnie a vstupu do nové,ale když si to přečtu ještě jednou nebo dvakrát, jednou pochopím :o) Úplný konec byl nečekaný, smutný, ale zároveň krásný.

12.06.2011 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Moc krásně zpracovaný příběh a dobrý úvod do série Letopisy Narnie.

02.05.2011 5 z 5

Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Zdeňka Jordánová

Moc pěkná knížka a už jsem začala i pracovat na sobě. Moc všem doporučuji. :o)

03.02.2011 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Mám ráda fantasy, ale tohle je už moc. Nepřijde mi to plynulé, děj je rozkouskovaný a nedokážu se do toho vůbec začíst. Tady mi má představivost dost selhala. Není to pro mě.

11.09.2023 2 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Nebylo to špatné, ale super také ne. Myslím, že to bylo trochu odfláknuto, to jak se poznávali ti dva. A to je škoda. Na to jsem se těšila nejvíc.

17.08.2023 3 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Výborný nápad, příběh a krásná obálka. Jediné co mi vadilo, a to dost, byl překlad v části kde potkali vílu a to oslovování jednou v množném a podruhé v jednotném. Špatně se mi tato část četla.

08.08.2023 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tohle už je závislost. Nedokážu myslet na nic jiného, myslím jen na ten příběh. A úplně se bojím, že už mi těch knih moc nezbývá. Musím hned otevřít další knihu.

31.05.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dobrý to bylo. Člověk vypne a jen se nechá vést příběhem, který má v sobě od všeho trochu (romantika, krvák, detektivka atd.) Proč ne? Občas ráda vypnu logiku a beru to jen tak jak je psáno, když to stojí za to.

28.04.2023 5 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Čtení pro mladé puberťačky. I když asi bych nadšená nebyla, kdyby to četla dcera.

15.03.2023 2 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Tak tohle byla jízda. Od začátku až do konce. Vůbec děj nezpomalil za celou dobu. Výborný.

01.03.2023 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

To je pro děti a mládež? Tak to jsem dobrý posera. Já to nemohla číst za tmy a sama. Hlavním hrdinou je student, ale některé ty hororové části co jsou doprovázeny fotkami, mně daly dost zabrat. Bála jsem se, ale musela jsem pořád číst dál. Dlouho jsem takto rychle knihu nepřečetla. Vrátilo mě to trošku do mládí, kdy jsem četla Stopy hrůzy.

28.04.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Trošku jsem se ztrácela při přecházení postav, ale i tak to byla pecka. Napětí, vtip, romantika, ale i vážnost té doby.

11.03.2021

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Krásná romantika. Odpočinula jsem si a navíc moc ráda čtu o jídle.

30.04.2020 4 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Super knížka. Pěkné ilustrace, tak syn měl na co pořád koukat. Pohádka, která ho bavila a mě taky.

25.11.2019 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Pěkná, ale není to top pohádka, kterou bych chtěla číst častěji.

25.11.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Tak jediné co bych měla proto, tak je ten přechod z minulosti do přítomnosti. Když už jsem se dostala do děje a užívala si, tak začne vše jinde a o pár let později. Tak to bylo jediné co mi vadilo

05.08.2019 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Smutný, depresivní a vůbec to není úsměvný.

22.07.2019 1 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Myslela jsem, že se nebudu bavit, když už ty vtipné scény znám z filmu, ale byla jsem mile překvapená, když to nebylo úplně stejné a vtipných scén tam bylo více jak ve filmu. Takže nakonec to docela šlo.

18.07.2019 3 z 5

Do průvanu za uši tatínci se nevěší Do průvanu za uši tatínci se nevěší Alena Čálková

Výborná knížka. Bavila nejen syna, ale i mne s manželem. Originální a vtipný příběh.

15.07.2019 5 z 5