martinkaLLL martinkaLLL komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle je pecka. Na začátku jsem si říkala, že to napsala sama paní Depka, ale jakým směrem se to pak ubírá, to bylo nečekané, zajímavé a napínavé. Donutilo mě se zamyslet nad mojema rozhodnutíma v životě. No prostě to chcete číst.

14.03.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Základ je tam dobrý, ale té omáčky okolo, to už mně přišlo opravdu moc. Musela jsem to dočíst a to jen proto, že jsem byla zvědavá co na té knize všichni mají. Stejně jsem to nezjistila. Hlavní hrdina je jak Semír z Kobry 11 (absolutně nesmrtelný).

07.02.2022 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

I když nemám ráda to přebíhání z minulosti do přítomnosti a zpět, tak tady mi to vůbec nevadilo. Bylo to krásně sehrané. Na začátku jsem si přišla jak když čtu drsnější knížku pro puberťáky. A konec, posledních 50 stran, to byla bomba. Rozhodně nelituji a doporučuji.

03.04.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno a teda opravdu super. Knihu jsem si užila, příběh mě tak zaujal, že se mně těžko od knihy odcházelo.Přála jsem si jiný konec, i když tenhle tam tak krásně zapadl. Ne vždy ten happy end musí být.

29.07.2016 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Ta kniha byla hrozná, autorka podle mě patří do blázince podle toho co píše.

26.07.2014 odpad!

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Trochu mi trvalo na začátku se začít, ale pak to byla pecka. Četlo se to dobře a výborný originální příběh.

02.02.2024 4 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Tak tohle byla pecka. Tolik nečekaných zvratů a ten celkový nápad byl dokonalý. Takhle rychle jsem knihu nepřečetla ani nepamatuji. Nedala se pomalu ani odložit. Doporučuji!

11.09.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásná knížka, se super nápadem. Syna, 7 let, také bavila. To je pak radost předčítat.

08.05.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Opět jsem si parádně odpočinula. Nemusím nad příběhem přemýšlet a s lehkostí si plyne krásami Japonska. U nás v poslední době aktuální téma.

20.02.2022 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Bylo to hodně smutné, i slzu jsem ukápla. Moc se mi to líbilo. Spisovatelka se zbytečně v té nemoci nerejpala, bylo to prostě tak akorát.

04.08.2020 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Začátek mě vůbec nebavil, ale pak se to nějak rozjelo a bylo to super, takže jsem moc ráda, že jsem vydržela a četla dál.

30.04.2020 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Klasika, která se čte už několik generací. Výborná dobrodružství kocoura, která zaujmou každé dítě, které miluje zvířátka.

31.07.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude až tak pohlcující. Četlo se to dobře, bylo to místy vtipné, napínavé, ale občas bohužel trošku uspávací. Ale i přes ty uspávací kousky, bych doporučila si knihu přečíst. Krásné pokračování. Třeba se stařík dožije dalších narozenin a ještě překvapí.

30.06.2019 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Tak tohle byla jedna z těch nej knížek co jsem četla. Na tu budu hodně vzpomínat. Doporučuji všem. Rozhodně to má v sobě všechny emoce, které existují. Určitě se rozesmějete, posmutníte u toho, možná i slza ukápne. Opravdu to stojí za přečtení.

19.01.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Začátkem jsem se musela opravdu těžce prokousávat, dokonce jsem ho četla 2x, ale potom se to rozjelo a byla to krása. Posledních pár stránek se pak začalo táhnout a už jsem odpočítávala stránky kdy už to skončí. Takže dobrá kniha,ale začátek a konec je nicmoc.

15.03.2011 3 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Je to jedna ze složitějších knížek paní Jordánové, ale složitějších spíše proto, protože je složité najít toho spratka. Ale jinak moc dobrá knížka, jako každá kniha paní Jordánové.

31.01.2011 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Já byla moc spokojená. Celkově mě to překvapilo, mile překvapilo. A už se nemohu dočkat dalších dílů. Jen co je seženu.

11.09.2023 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Nenadchne, neurazí. Nápad je to parádní, ale styl mně nevyhovuje. Neupoutá mě to u knihy.

16.02.2023 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Průměrná kniha. Četla jsem, že má být vtipná, ale vtipu to moc nemělo, takže to bylo zklamání. A styl vulgárního psaní mi také moc nevyhovoval. Jako průměrné to hodnotím jen kvůli nápadu toho celého příběhu.

09.09.2021 3 z 5

Paráda. Čekala jsem takovou průměrnou knížku, ale hodně mě překvapila. Vůbec mě nenapadlo pohlížet na lidi co chodí do knihkupectví takto, jako na lidi s příběhem. Super téma, dobře uchopeno a rozhodně doporučuji milovníkům knih. A moc se mi líbí ten nápad seznamu knih na konci.

09.09.2019 5 z 5